J. Šafranko: "Ak súper bráni deviatimi, je to stále o prvom góle"

V polčasovej prestávke prvoligového futbalového duelu medzi prešovským 1. FC Tatran a lučeneckým LAFC za stavu 0:2 domáci tréner poslal na trávnik skúseného Jána Šafranka namiesto obrancu Jána Nováka. Ani nie minútu po otvorení hry v druhej časti Šafrankova akcia len-len, že neskončila gólom. Ten na seba v jeho podaní ale nedal dlho čakať. Po piatich minútach mu už druhý strelecký pokus vyšiel a kontaktný gól bol na svete. Ten strhol hráčov v zeleno-bielom aj divákov v hľadisku. Konečne pravá futbalová atmosféra. Po zmene strán prišli šance, vzruchu v šestnástke hostí bolo nadostač. Vyrovnanie prišlo ale spoza nej. Zariadil ho Prekop nádhernou strelou. Hra na jednu bránu pokračovala aj v poslednej polhodine. Prešovčania však smútili, lebo z viacerých gólových šancí nevyťažili už nič.

"Prvý polčas sme si v podstate prehrali sami. Lučenec dvakrát trafil do priestoru našej brány a boli z toho dva góly v predposlednej a poslednej minúte. Dovtedy hostia neukázali vlastne nič. Hľadeli si len a len defenzívu. Napriek prevahe sme si ale šance nevytvorili. To však ľudia nakoniec videli," obzrel sa najprv za prvou časťou súboja, ktorý sledoval ešte z lavičky autor prvého gólu do siete Lučenca J. Šafranko. "Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší. Aj potom, keď Jaro Prekop vyrovnal, náš tlak gradoval. Mali sme aj gólové šance. Škoda, nechýbalo veľa, aby to do siete Lučenca padlo aj do tretice. Za výkon v druhom polčase sme si zaslúžili vyhrať." Nešlo takto ako po zmene strán búšiť do súpera od samého začiatku? "Nie je to ľahké. Je napríklad už zbytočné hovoriť o tom, že každé mužstvo, ktoré k nám príde sa stiahne pred vlastnú šestnástku a bráni deviatimi hráčmi. S tým sme však rátali. Preto to vraví tréner, vieme to aj my hráči, že je to o tom prvom góle, ktorým by sme súpera načali. Ak ho dáme, zápas je potom celkom iný. Tentoraz sme ho nedali, dva nám zavesil súper. Otáčať skóre nebolo jednoduché. Ako však vravím, mali sme aj na to, aby sme zápas dotiahli do víťazného konca. Štyri, päť šancí však ostalo nevyužitých. Niektorú z nich sme mali premeniť a bolo by po zápase. Že to však nevyšlo, nemožno ale nikoho viniť. Každý kto sa v šanci ocitol, chcel gól dať. Na druhej strane sme inkasovali po hrubých individuálnych chybách. Napriek tomu si ale myslím, že sme predviedli celkom dobrú hru. Silu ukázali v tom, že dokázali nepriaznivý stav skorigovať. Faktom ale ostáva, že mužstvo, ktoré pomýšľa na postup, by doma strácať nemalo."

Zdroj: Korzár, 31,07.2007