FC Spatak Trnava - 1.FC Tatran Prešov 0:0

ŽK: 44. Bernáth, 58. Kopúnek. 70. Tomčák, 78. Jakubička - 28. Čep, 51. Šafranko, 77. Josl ČK: 13. Rybánsky (Trnava)
Rozhodovali: Trutz
Návšteva: 2100 divákov

PIS.SK

V odvete štvrťfinále 39. ročníka Slovenského pohára sa v zápase medzi Spartakom Trnava a Tatranom Prešov zrodila bezgólová remíza 0:0, a tak do semifinále súťaže postupuje vďaka víťazstvu 1:0 v úvodnom stretnutí na ihrisku v Prešove Spartak Trnava.

V zápase bolo vzruchu pred oboma bránkami poskromne. Mierne aktívnejší boli v úvode domáci, hostia sa spoliehali najmä na kontry dvojice Takáč – Zahradník. V 13. minúte sa práve druhý menovaný dostal po peknej prihrávke za obranu domácich do rýchleho brejku. Pred pokutovým územím si obhodil vybehnutého brankára Rybánskeho, ktorý ho následne zastavil iba za cenu faulu. Hlavný arbiter Trutz neváhal a poslal previnilca pod sprchy. Z následného priameho kopu však zelenobieli nič nevyťažili, Kobylík poslal loptu iba do múru. Spartak onedlho prišiel aj o ďalšieho hráča. V 22. minúte musel Kopačka vystriedať zraneného Michalíka a Trnave ostalo už iba jedno striedanie. Napriek presilovke sa ale Tatran vytúženého gólu nedočkal. Prešovčania sa totiž podobne ako doma nevedeli presadiť cez precíznu obranu Trnavy, a to aj napriek tomu, že tréner Pivarník poslal na ihrisko v 65. minúte aj tretieho útočníka Belejíka. Keďže do útoku sa nehrnuli ani domáci, prvej strely do priestoru brány sa diváci dočkali až v 74. minúte. Jej autorom bol Tomčák. Najväčšiu príležitosť Tatrana na zachovanie šance na postup mal v 83. minúte Šafranko, jeho strelu ale Kamesch na dvakrát zneškodnil, a tak sa z postupu do semifinále súťaže teší Corgoňligista, ktorému semifinále zabezpečil gól Ďuriša z 38. minúty úvodného merania síl v Prešove.

Trnava: Rybánsky - Pončák, Poljovka, Doležaj, Jakubička - Ďuriš, Kopúnek, Michalík (22. Kopačka), Tomčák – Filipovič (13. Kamesch), Bernáth (84. Vido)

1.FC TATRAN: Buchta - T. Šimko (73. Katona), Piter Bučko, Čep, Josl – Krohmer (65. Belejík), Prekop, Kobylík, Šafranko - Zahradník, Takáč

POVEDALI PO ZÁPASE:

Josef Mazura (tréner Trnavy): "Myslím si, že tento pohárový zápas bol o kondícii a bojovnosti. Ľutujem, že sme neboli kompletní, herný prejav by bol iný. Napriek tomu, že sme boli oslabení si Prešov nevypracoval žiadnu šancu a chlapcov za to musím pochváliť. Chceli sme postúpiť za každú cenu, čo sa nám aj podarilo."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Do Trnavy sme prišli s cieľom zvládnuť zápas a pokúsiť sa o postup. Ak by sa v úvode Zahradník dostal skôr k lopte, mohol obísť brankára a skórovať. Vylúčenie súperovho brankára nám veľmi nepomohlo. Spartak nás nepustil do vyložených šancí, zaslúžene postúpil, k čomu Trnavčanom gratulujem."