1.FC Tatran Prešov - FC Spatak Trnava 0:1 (0:1)

ŽK: 32: Zahradník, 42. Čep, 56. Takáč – 2. Kopúnek, 52. Jakubička, 54. Bernáth, 64. Michalík, 67. Poljovka
Rozhodovali: Hriňak
Návšteva: 4300 divákov

PIS.SK

V prvom zápase štvrťfinále 39. ročníka Slovenského pohára prehral prvoligový Tatran Prešov s účastníkom Corgoňligy – Spartakom Trnava 0:1 (0:1), a pred odvetou, ktorá je na programe v utorok 20. novembra (od 17. hodiny) v Trnave je bližšie k postupu Spartak.

Domáci, podporovaní plnými tribúnami, začali zápas proti súperovi z najvyššej súťaže bez zbytočného rešpektu, už v úvodnej minúte musela hosťujúca obrana hasiť pred Zahradníkom. Hostia sa k prvej vážnejšej akcii dostali v 14. minúte, Kožuch po prvom rohovom kope svojho tímu mieril hlavou nad Buchtovu bránu. Aktívnejší ale boli domáci. Houšť sa po rohovom kope ocitol s loptou v malom vápne v dobrej pozícii, jeho pokus bol ale zblokovaný. O dve minúty neskôr stratil Spartak loptu v strede poľa a rýchlu kontru zakončil Josl strelou tesne vedľa ľavej žrde Rybánskeho svätyne. Potom sa hra dostala do pokojnejších koľají, no v 33. minúte mal gól na hlave Piter-Bučko, jeho pokus iba o milimetre minul brvno hosťujúcej brány. V 38. minúte ale prišla rýchla kontra hostí. Barčík prevzal loptu na hranici ofsajdu, rútil sa s ňou sám na Buchtu, ten ešte jeho pokus dokázal vyraziť, no pre číhajúceho Ďuriša už nebol problém dopraviť ju do opustenej brány – 0:1.

Domáci aj po prestávke pokračovali v ofenzívnych chúťkach, gólu sa ale nedočkali. Najbližšie k nemu bol v 69. minúte Piter-Bučko, ktorý sa presadil v spleti hráčov pred hosťujúcou bránou, jeho pokus sa ale od brvna odrazil iba na bránkovú čiaru a hostia následne upratali loptu do bezpečia. Vzruch na tribúny priniesli aj dve situácie, v ktorých sa Takáč dvakrát ocitol v šestnástke po kontakte s hosťujúcimi hráčmi na zemi. Penalta sa ale nekopala, naopak, pred Takáčom sa zaskvela karta žltej farby. Domáci tréner stavil v záverečnej desaťminútovke na hru s tromi útočníkmi, ani to ale vytúžené ovocie neprinieslo a tak na odvetu do slovenského Ríma odchádza Tatran s jednogólovým mankom.

1.FC TATRAN: Buchta - Houšť (38. T. Šimko), Piter-Bučko, Čep, Josl - Krohmer (75. Belejík), Prekop, Kobylík, Šafranko - Zahradník, E. Takáč (87. T. Kaplan)

Trnava: Rybánsky - V. Pončák, Poljovka, Doležaj, Jakubička - Kožuch (86. Vido), Kopúnek, Barčík (90. T. Hanzel), R. Michalík, P. Ďuriš - Bernáth (73. M. Tomčák)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Na zápas s mužstvom z Corgoň ligy sme sa tešili. Náš tím potrebuje takýchto stretnutí čo najviac. Herne sme súboj so Spartakom zvládli. Škoda len, že pred výbornou diváckou kulisou sme nedokázali streliť aspoň gól."

Josef Mazura (tréner Trnavy): "Bol to naozaj kvalitný duel. Domáci nás v ňom zatlačili. Ukázalo sa, že v Prešove to žiadne mužstvo nebude mať ľahké. My sme síce strelili gól a ubránili čisté konto, ale šance pred odvetou považujem za vyrovnané."