1.FC Tatran Prešov - FK Spišská Nová Ves 2:0 (0:0)

Góly: 85. a 89. E. Takáč
ŽK: 61. L. Kováč, 82. Suslov
Rozhodovali: Sedlák - Bochnovič, Molitoris
Návšteva: 1807 divákov

Spišiaci držali domácich v napätí do posledných minút. V prvom polčase to bola celkom vyrovnaná partia, v druhom už hostia čelili silnému tlaku Šarišanov. Tréner Tatrana Pivarník poslal do hry od začiatku len štyroch hráčov tradičnej základnej zostavy lídra I. ligy, no v druhom prišli na trávnik ďalší dvaja a hru oživili. Najmä Záhradník narobil "vietor", trafil brvno a v 85. min koncom pripravil pre Takáča prvý gól stretnutia. O štyri minúty pridal víťaznú a postupovú poistku opäť Takáč, keď využil zlý odkop hosťujúceho gólmana

PIS.SK

Futbalisti Tatrana Prešov postúpili do štvrťfinále 39. ročníka Slovenského pohára vo futbale, keď v zápase 3. kola porazili druholigovú Spišskú Novú Ves 2:0 (0:0), pričom o svojom víťazstve rozhodli až v závere duelu.

Aktuálne druhý tím 2. ligy skupiny Východ prišiel do Prešova iba s 13-timi hráčmi, no favorita napriek tomu poriadne potrápil. Možno aj preto, že tréner zelenobielych Roman Pivarník nechal odpočívať polovicu základného kádra. A tak boli hostia, ktorí v minulej sezóne vyradili z pohára aj vtedy majstrovský Ružomberok, domácim v úvodnej 45-minútovke vyrovnaným súperom a na svojich kopačkách mali aj najväčšiu šancu úvodného dejstva. V 29. minúte totiž Čekovský potiahol loptu po ľavej strane, prihral ju Hamráčkovi a ten z vyše 20-tich metrov opečiatkoval brvno brány bezmocne sa prizerajúceho Buchtu. Domáci síce mali v úvodnom polčase niekoľko náznakov príležitostí, Suslova v hosťujúcej bráne ale výrazne neohrozili.

V domácej kabíne bolo preto cez prestávku dusno a do 2. polčasu poslal domáci lodivod osvedčenú dvojicu Prekop – Zahradník. A bol to práve druhý menovaný, ktorý vari po 20-tich sekundách svojho pobytu na ihrisku poslal tvrdú strelu na hosťujúcu bránu, ktorú iba s námahou vytlačil Suslov na brvno. To bol začiatok dobíjania hosťujúcej obrany, ktorá ale bola pre zelenobielych dlho zakliata. V 56. minúte neuspel v superšanci Katona, Novák hlavičkoval tesne vedľa a tak sa po kontre Čekovského musel zapotiť Buchta. V 68. minúte sa Takáč rútil do šestnástky, tam bol nedovolene atakovaný hosťujúcimi obrancami, rozhodca Sedlák ale na biely bod neukázal. Prešovský útočník si to ale vynahradil v záverečnej päťminútovke, keď najprv doklepával do brány Záhradníkove zakončenie, aby potom využil hrubú chybu Suslova, ktorý mu pri odkope poslal loptu priamo na nohu a Takáč poslal svoju navštívenku do prázdnej brány. Tatran sa tak napokon vyhol v samom závere jedenástkovej lotérii a postúpil do štvrťfinále Slovenského pohára, v ktorom sa už bude rozhodovať o postupujúcom v dvoch zápasoch (termíny - 23. októbra, resp. 6. novembra).

1. FC Tatran: Buchta – Leško (73. Pribula), Piter-Bučko, Novák, Josl – Katona, Baran (46. Prekop), Kobylík, Haničák – Eliáš (46. Zahradník), Takáč.

FK Spišská Nová Ves: Suslov – Horváth, Petruš, Pavlík, Kandráč – Peregrim, Stanislav, Kováč, Hamráček – Čekovský (67. Bdžoch), Ondáš.