FK Čadca - 1.FC Tatran Prešov 1:5 (1:2)

Góly: 39. Červenec - 37. a 50. E. Takáč (oba z 11 m), 20. Latiak, 70. Záhradník, 81. M. Baran
Rozhodovali: Ježík
Návšteva: 1000 divákov

PIS.SK

V zápase 1. kola Slovenského pohára triumfovali hráči prvoligového Tatrana Prešov na pôde druholigovej Čadce 5:1 (2:1) a zabezpečili si postup do 2. kola suťaže.

Prešovčania vstúpili do 39. ročníka Slovenského pohára vo futbale vysokým víťazstvom, ktorého základ začal stavať úvodným gólom v 20. minúte Latiak. Na druhý gól Erika Takáča z pokutového kopu v 37. minúte ešte dokázali domáci rýchlo odpovedať, prevahu ale favorit pretavil v druhom polčase ešte troma gólmi a zaznamenal vysoké víťazstvo. Druhé kolo pohára je na programe 18. septembra, kde sa k 17-tim postupujúcim z úvodnej rundy pridá ďalších deväť účastníkov najvyššej súťaže. O súperovi Tatrana rozhodne žreb.