1. FC Tatran Prešov – FC Bate Borisov 2:0 (2:0), v prípravnom zápase v Antalyi

Prešovskí futbalisti sa vo svojom poslednom zápase na hernom sústredení v tureckej Antalyi dočkali svojho prvého víťazstva. Zápas proti dvojnásobnému bieloruskému majstrovi Bate Borisov však museli ukončiť predčasne už v 68. minúte.

Posledné vystúpenie Tatrana v Antalyi prinieslo hneď viacero kuriozít. Vôbec prvý gól zelenobielych počas sústredenia totiž strelil skutočne netradičný strelec – brankár Miloš Buchta. Už v 9. minúte zápasu prešovský gólman odkopával loptu od svojej brány a tá aj s prispením vetra skončila v súperovej sieti. Buchtovi ku gólu dopomohol aj Kaplan, ktorý svojou aktivitou v šestnástke pomýlil súperovho brankára a mal nemalý podiel na kurióznom Buchtovom zásahu. Prešovský útočník sa z gólu napokon tešil tiež, keď v 23. minúte zvyšoval na 2:0. Celkovo sa hral vyrovnaný, no mimoriadne tvrdý zápas na hranici fair-play, ktorý domáci rozhodcovia napokon nezvládli a po prostetoch hráčov a trénerov duel ukončili predčasne už v 68. minúte.

1. FC Tatran Prešov – FC Bate Borisov 2:0 (2:0)
Góly: 9. Buchta, 23. Kaplan

Zostava Tatrana: Buchta (Talian) – Papaj, Piter-Bučko, Čep, Josl – Šafranko, Prekop, Kobylík, Cleber – Kaplan, Takáč.

Zdroj: 1fctatran.sk