Pivarník poukázal na problémy

Prešovčania utŕžili zahanbujúco druhú prehru v sezóne na pôde posledného. V Starej Ľubovni prišli tak naraz o dve série. O neporaziteľnosť prišli po jedenástich kolách. Po 561 minútach skončila aj ďalšia úctyhodná šnúra lídra bez inkasovaného gólu. Tatran ale nehrá o série, ale o postup medzi slovenskú futbalovú elitu. V podstate už takmer istému postupujúcemu by sa ale nemalo stať to, čo naostatok.

Prehra prvého na ihrisku posledného poškodila renomé doteraz prvoligového suveréna. Sklamala nielen priaznivcov zeleno bielych. Rozladila aj trénera Tatrana Prešov Romana Pivarníka.

Nie výkon, srdcia

"Som nesmierne sklamaný z dnešného výkonu," zdôraznil zjavne zle naladený kormidelník zeleno bielych. "Moje mužstvo zlyhalo po každej stránke. Hlavne taktickej, nasadením a pochopiteľne, aj herne." Tréner MFK Goral Stará Ľubovňa Ľubomír Puhák pribehol na tlačovku po zápase ešte v drese, v ktorom dohrával posledné minúty ako striedajúci hráč. "Zahodená Zahradníkova šanca nám nahrala. Ak by bol premenil, možno by sme sa teraz takto netešili. Vysoko oceňujem, ako naši hráči k zápasu pristúpili. Doslova dreli. Dôležité pre úspech bolo, že druhý náš gól prišiel tesne po prestávke. V jeseni som vravel, že by som sa rád dočkal aj pokojnejších chvíľ na lavičke. Nedočkal som sa toho, hoci sme šli do trojgólového vedenia. Za stavu 3:0 nás hostia priklincovali na našej polovici. Aj naším pričinením, pretože sme sa začali strachovať o výsledok a stiahli sa hlboko dozadu. Enormná snaha našich chlapcov ale nakoniec slávila prekvapujúci úspech. Pochvalu zaslúžia ani nie tak za výkon, ako skôr za bojovné srdcia. Viaceré predchádzajúce zápasy nám ušli v "hodine dvanástej". Najmä, doma, naplno bodovať sme mali bodovať aj v Trebišove, kde boli jasne lepší. Po príchode metodického poradcu M. Komanického sa tu začalo trénovať inak."

Výnimkami len Talian a Papaj

Hlas trénera Tatrana Prešov bolo po zápase počuť z kabíny hostí aj na chodbe štadióna v Starej Ľubovni. Hráči postupne z nej vychádzali so zvesenými hlavami. "Už cez polčas som dôrazne povedal, že na striedanie sú zrelí s výnimkou Taliana a Papaja, všetci ostatní. Herne to jednoducho nešlo. Veľmi zlý výkon. Čo iné sa dá po prehre tromi gólmi na ihrisku posledného povedať?" Aj tréner lídra pripustil, že prehrať sa dá v tejto súťaži s hocikým. Ide ale o to, akým spôsobom. Prešov v tomto dueli až na pár výnimiek, zďaleka neodviedol to, na čo má. Tým pádom nahral "kuvičím" hlasom, že Tatran to v Ľubovni pustí... "To je presne to, čo ma najviac na tejto prehra mrzí," vraví R. Pivarník. "Podobným hlasom som načúval vlastne celý týždeň. O to viac som teraz naštvaný. Ešte si to nechám v hlave uležať, ale za túto prehru budú veľmi tvrdé postihy."

Zahadzovanie je už trestuhodné

Hoci hral Prešov slabo, šance na góly mal. Lenže jarná koncovka zeleno - bielych je žalostná. "Pri pohľade na tabuľku strelcov pred 26. kolom zaráža, že Majtnán má na čele pätnásť gólov, Uškovič, ktorý už nehrá za Prievidzu má jedenásť. Nuž a Belejík so siedmimi je stále našim najlepším strelcom. A to v jari nehral vôbec, a neodohral ani celú jeseň. Štatisticky sme dali najviac, inkasovali najmenej gólov. Avšak v tabuľkách jednotlivcov je to zlé. Napríklad to, čo v ostatných zápasoch zahadzuje Zahradník, je už trestuhodné. Útočník nie je iba na to, aby behal, bojoval a vytváral priestor, ale hlavne aby dával góly. Nie je predsa možné, aby finálnu fázu suplovali stále obrancovia či stredopoliari."

Zdroj: Korzár, 21.04.2008