Ozveny senzačnej prehry lídra

Pre každého v čistotu športu veriaceho fanúšika futbalu je prehra prvoligového lídra na ihrisku posledného obrovským prekvapením. Tatran Prešov, po dvadsiatich piatich kolách s šestnásťbodovým náskokom jasný líder súťaže, prehrával v Starej Ľubovni už 0:3. V závere zápasu síce zeleno bieli oduševnene hrajúcich domácich pritlačili, ale dvomi gólmi už len skorigovali zahanbujúcu prehru po mizernom, bezduchom výkone.

Svetlými zjavmi v prešovskom tíme aj podľa slov trénera R. Pivarníka boli len obranca Papaj a brankár Talian. Najmä prešovský gólman, aj napriek trom inkasovaným gólom, bol oporou hostí.

Stále veril v obrat

Zopakovanie konštatovania, že nebyť jeho výborných zákrokov, tak už v prvom polčase to nemuselo pre hostí skončiť len Adamovou presnou trefou. Domáci prekvapujúco dobiedzali, často zakončovali. Jozef Talian pred zápasom zrejme netušil, že bezgólová séria (po 561 minútach) skončí práve na tráve mužstva, ktoré uzatvára prvoligový pelotón. "Nie, práve naopak. Keď sme šance domácich v úvode ustáli, veril som, že sa v poli vzchopíme, že začneme hrať našu obvyklú hru. Ani mi len na um neprišlo, že nakoniec trikrát inkasujeme. Ani to, že v tomto zápasu budem mať toľko práce. Na druhej strane sme vedeli, aký náročný zápas nás v Ľubovni čaká. Obrazne povedané, domáci hrali dnes ´Ligu majstrov´. Dosiahli senzačný úspech."

O série tu nejde

Tí, ktorí zápas sledovali, sa zhodli v jednom. Vývoj súboja prvého s posledným by bol určite iný, ak by Zahradník v tretej minúte premenil veľkú gólovú šancu. Lenže niekdajší "žolík", dnes pre zmenu prešovský "hasič" nedal. Domáci razom ožili a útočili. "Ich brejky boli ozaj nebezpečné. Robili nám problémy. Potom, teda hlavne v prvom polčase, to nevyzeralo dobre." Ešte horšie však po ukrojení štvrťhodiny z druhého. MFK Goral po hodine hry viedol o tri góly... "V tomto zápase nám to jednoducho nešlo. Mne osobne nešlo ani tak o naťahovanie sérií. Skôr o to, aby sme bodovali a čím prv už mali postupovú definitívu. Nakoniec to však dopadlo úplne inak." Pozápasové uznania za výkon v bráne sú zrejme slabou náplasťou na nečakanú prehru. "Určite. Či som mohol alebo nemohol za góly, to nie je teraz vôbec podstatné. Dostalo ich mužstvo. Prehrali sme a trochu si tak pošramotili tvrdo vydretý kredit. Takže v najbližších zápasoch si to musíme znova u fanúšikov vyžehliť."

Zdroj: Korzár, 22.04.2008