Takto rýchlo Houšť ešte nikdy neskóroval

Prebiehala prvá minúta šlágra piateho prvoligového kola pod reflektormi prešovského futbalového štadióna. Pri postrannej čiare za polovicou ihriska bližšie k hlavnej tribúne rozohral štandardnú situáciu Kobylík. Hostia z Bratislavy pred vlastnou bránou prvé nebezpečenstvo následne zažehnali. Prešovčania mali však výhodu prvého rohového kopu. Aj ten zahral Kobylík. Lopta preletela šestnástkou súpera k nabiehajúcemu krajnému obrancovi 1. FC Tatran Prešov Zdeňkovi Houšťovi, z hlavy ktorého prvý raz skončila za chrbtom gólmana bratislavského Interu. A to neubehli ani dve minúty od úvodného hvizdu. Dali ste počas svojej kariéry takýto bleskurýchly gól?, pýtali sme sa po zápase jeho autora, ktorý obliekol zeleno-biely dres toto leto po príchode z Bystrca, kde ako hráč FC Brno minulú futbalovú jar hosťoval.

"Nespomínam si, že by som niekedy v doterajšej kariére takto rýchlo skóroval," zalovil narýchlo v pamäti Z. Houšť. "Nakoniec, vôbec nie som nejaký vychytený strelec. Kobylík rohový kop zahral precízne. Mne stačilo len vyskočiť a hlavou loptu nasmerovať k súperovej bráne. Musím ale povedať, že nešlo o dajaký náhodný moment. Štandardné situácie pravidelne nacvičujeme, venujeme im na tréningoch veľa času a vidíte, vypláca sa to. ´Štandardkami´ sme v minulom kole zlomili na jej pôde Starú Lubovňu, teraz načali podstatne silnejší Inter. Priznávam, takýto vstup do zápasu s takým kvalitným súperom som nepredpokladal. Mali sme jasne navrch. Bratislavčania iba miestami v poli držali loptu, pritlačili, ale o nejakých ich vypracovaných gólových príležitostiach nemôže byť reč. Nemali ich. Zato, pri troške šťastia sme mohli skóre prikrášliť." V šestnástej minúte bolo 2:0 Verili ste vtedy, že už to takto ostane? "Takýto priebežný stav je dosť ošemetný. Vedúce mužstvo môže uspokojiť. Je tu riziko kontaktného gólu, ktorý by mohol vzpružiť súperov tím. Chcelo to pridať tretí gól. Šance naň boli. Potom by sme dohrávali ešte lepšie naladení." Na prešovskom trávniku ste odohrali tretí "majstrák". Práve ten ste si zrejme vychutnali. Dali ste gól, po ktorom atmosféra v hľadisku bola ako už v Prešove dávno nie. "Atmosféra skvelá, diváci fantastickí. Klobúk dole. Niečo také v českej druhej lige, v ktorej som hosťoval, nevídať. Bodaj by sme takýchto zápasov zažili v ďalšom období čo najviac."

Zdroj: Korzár, 14.08.2007