Futbalová generálka bez gólového korenia

MFK Košice - 1.FC Tatran Prešov 0:0

Rozhodoval: R. Havrilla. Na neutrálnej pôde v Družstevnej, na veľmi dobre upravenom trávniku neďaleko Košíc, odohrali v sobotu generálku pred jarnou futbalovou ouvertúrou účastník Corgoň ligy MFK Košice a prvoligový 1. FC Tatran Prešov. Obaja tréneri, košický Ján Kozák a prešovský Roman Pivarník, však týždeň pred ostrým štartom nemohli poslať na ihrisko tímy v optimálnom zložení.

Corgoňligovému MFK chýbal zranený Bicák, Pavol Majerník síce na zápase bol, ale len v civile po návrate z Rakúska, kde ho skúšal ruský Perm. Lesniak s Labunom mali zdravotné problémy a trojica zo širšieho kádra Vojtaško, Lišivka a Juhár nastúpila predpoludním za béčko v prípravnom stretnutí (2:0) proti druholigovej Odeve Lipany. 1.FC Tatran sa musel zaobísť bez zranených V. Staša, Čepa, Pribulu a dlhodobého maróda Andraščíka.

Aj keď sa prípravný futbal hral zväčša medzi šestnástkami, viac z hry do prestávky mali Košičania. Paradoxne, Prešovčania boli aktívnejší v streleckých pokusoch. Ako prvý to z diaľky skúšal D. Leško, chvíľu po ňom útočná posila z Příbrami Kaplan. Na druhej strane kontroval v 14. minúte Jurčo. Práve ľavý stredový hráč MFK mal na kopačke najväčšiu šancu prvého polčasu. Vo vnútri šestnástky však loptu len "pohladil" a tá skončila vedľa pravej žrde. V hľadisku to zašumelo aj pri druhom Leškovom pokuse tesne pred prestávkou. Prudká strela preletela tesne nad Pulenovým brvnom. Hneď po obrátke Kaplanovu strelu vyrazil striedajúci Putnocký, v 56.min. P. Baran zblízka trafil len doňho. Prešovský gólman Buchta sa zase vyznamenal po koncovke Kolbasa v 72.minúte duelu. A tak celkom solídnej generálke chýbalo akurát futbalové korenie.

MFK: Pulen - Kišš, Kaminský, Bašista, R. Šimko - Cicman J. Novák, Kolbas, Matič, Jurčo - Bjedov.
Po prestávke striedali: Putnocký, I. Kozák, Školník, Krakovský, M. Sovič, Boháčik a Piatka.

1.FC Tatran: Buchta - T. Šimko, Zlatohlavý, Piter Bučko, Josl - D. Leško, M. Baran, Šafranko, Kobylík - Belejík, Kaplan.
Striedali: P. Baran, J. Novák, Zahradník.

1. HFC Humenné - 1.FC Tatran Prešov B 4:2 (3:1)

Góly: Lapšanský 2, Zvara (11m), Kuzma - Katona, Fabuľa
Návšteva: 50 divákov
Rozhodoval: Jenčura

Posledné prípravné stretnutie pred ostrým štartom do jarnej prvoligovej odvety odohrali futbalisti 1.HFC Humenné s rezervou 1. FC Tatran Prešov. Už v 6. min. si obhodil Grundza obrancu, ten ho stiahol a nasledoval pokutový kop - Zvara sa nemýlil. Aj druhá strela 1.HFC skončila v sieti, keď po narážačke Zvara - Lapšanský skóroval Kuzma. Dvojgólový náskok však 1.HFC upokojil, Baka z 8 metrov mieril pod brvno, no Pillár bol pozorný. Po polhodine hry spálil tutovku D. Pyrka a góly prišli v závere polčasu. V 37. min. Ovšianik "vzal" vo vzduchu loptu vybehnuvšiemu Pillárovi, odhlavičkoval však iba ku Katonovi a ten z 20 metrov pohotovo trafil prázdnu bránu. Humenská odpoveď prišla v 40. min., keď center Grundzu zúžitkoval volejom Lapšanský, ktorý sa presadil aj v 50. min., keď využil milimetrový center Gubu. Tempo hry postupne upadlo, mužstvá prestriedali a po zaváhaní pri rohovom kope Fabuľa stanovil definitívny výsledok.

1. HFC: Pillár (55. Matkobiš) - D. Pyrka, Šimko (60. Kapláč), Hanc, Ovšianik (46. Hricko) - Grundza (60. Adamišin), Opiela, Zvara (46. Guba), Kuzma - Cicman, Lapšanský (60. Gavaľa).

Tatran B: Chovan - Miklas, Baranek, Baka, Kudrík - Andraščík, Fabuľa, Katona, Gálik - Jaworek, Dupkala.