27. kolo

Prešov - Trebišov 2:0 (1:0)

Už v tretej minúte vyskúšal Poľackého pozornosť strelou spoza šestnástky Hanko. O dve minúty na to, po Mackovom pokuse zazvonila
lopta o žrď trebišovskej brány. Momenty, ktoré pozdvihli sebavedomie favorizovanému Tatranu. V 12.min. zahrával rohový kop Macko, no
hlavičke Piter Bučka chýbali centimetre. Akcia pokračovala ďalej a na jej konci po chvíli bol v ostatných zápasoch strelecky disponovaný
R. Tomko. Z takých desiatich metrov nedal gólmanovi Slavoja šancu. Za stavu 1:0 sa prvý raz ukázali aj hostia. Červencovu príležitosť v
poslednom okamihu prekazil Viazanko. Na druhej strane sa vyznamenal po prudkej strele Piter Bučka Poľacký. Prešov mal zjavnú prevahu,
pokúšal sa o časté zakončenie, no presnosť chýbala. Po polhodine prepásol aj druhú šancu hostí, ktorí striehli na kontry, Červenec.
Keď v 51.min. po Hankovej prihrávke, majúcej "oči", skosil zozadu unikajúceho R. Tomka Guza, arbiter ukázal jednoznačne na biely bod a
Gegič sa z neho nezmýlil. Po dvojgólovom náskoku domáci náskok kontrolovali a striedajúcemu Belejíkovi nechýbalo veľa, aby sa prvý raz
zapísal na listinu druholigových strelcov.