FC ViOn Zlaté Moravce - 1.FC Tatran Prešov 2:1 (0:0)

Góly:69.Farkaš, 82.Chren - 53.Macko (11 m),

ŽK:53.Dudáš, 78.Cifranič - 62.V. Staš, 78.Iskra
ČK: 45.Viazanko
rozhodovali: Tomčík - Klačko, Pastorek
Návšteva:1625 divákov

Vo vyrovnanom prvom polčase spálili najväčšiu šancu hosťujúci Šoltis, keď sám pred gólmanom Brezinom pálil iba do bočnej siete. V 45. min rozhodca Tomčík vylúčil Prešovčana Viazanka za hrubé nešportové správanie. Po obrátke išli futbalisti Tatrana do vedenia, keď sa z jedenástky nemýlil Macko. Domáci vedomí si nutnosti v boji o záchranu bodovať zapli následne na plné obrátky. Ondrejka našiel v 69. min v šestnástke úplne voľného Petra Farkaša a ten vyrovnal. V 82. min rozhodol o osude stretnutia Chren, ktorého prvú strelu ešte brankár Prešova Buchta vyrazil, ale dorážka útočníka Zlatých Moriaviec už mierila presne pod brvno - 2:1.

Denník Šport
V prvom polčase hrali mužstvá opatrne. Hözl i Macko mierili tesne nad a Šoltis do bočnej siete. V 45. min videl Viazanko za urážku rozhodcu červenú kartu. V úvode druhého polčasu Dudáš nedovolene atakoval Iskru a z nariadeného pokutového sa hostia ujali vedenia Mackom. Po ruke na bránkovej čiare Prešova však zostala píšťalka rozhodcu nemá. Po rohovom kope domácich poslal odrazenú loptu do siete Farkaš a o osude stretnutia rozhodol striedajúci Chren nechytateľnou bombou pod brvno.

Zl.Moravce: Brezina - Hubočan, Pavlenda, Dudáš (64.Cifranič), Farkaš - Hozl (46.Chren), Juska, Ondrejka (Greguška), Černák - Číž, Hejčík

1.FC TATRAN: Buchta - Volf, Piter-Bučko, Bystroň, V. Staš - Viazanko, Zlatohlavý (89. Gegič), V. Macko, Šamo (74. Zlacký), Šoltis (66. Pribula) - Iskra