1.FC Tatran Prešov - MŠK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Góly: 1. Ač - vlastný
ŽK: Juhás, Horochonič, Marčenko (všetci Michalovce),
rozhodovali: Šipoš - Likavský, Ježík
Návšteva: 2366 divákov

Zápas mal prekvapujúci úvod. Už v 1. min po rohovom kope Gegiča si dali hostia vlastný gól. Zvýšiť vedenie domáceho tímu mohol Šoltis, ale po úniku mieril len do nôh brankára Belána. V 24. min zahrozili aj hostia, ale Marčenko mieril len do bočnej siete. V 29. min sľubnú príležitosť nezužitkoval domáci Viazanko. V prvom polčase boli Prešovčania lepším tímom, v druhej časti sa už len zamerali na udržanie stavu. V nadstavenom čase viac ako stopercentnú šancu spálil Šamo, ktorý nezvýšil na 2:0. Domáci po dlhšom čase opäť naplno bodovali.

SME
Vo východniarskom derby sa všetko podstatné odohralo hneď v úvode. Kto prišiel neskoro, alebo ešte len stál v rade na pivo, nevidel rozhodujúci okamih. Už po 30 sekundách zahrávali Prešovčania roh, loptu si k zástavke postavil už tradične Gegič. Center síce nenašiel želaného adresáta, no hosťujúci Áč si pomýlil brány a hlavou poslal loptu do vlastnej siete. Kuriózny moment rozhodol o všetkom, lebo v ďalšom priebehu sa už v koncovke nikto nepresadil. Po góle boli o čosi lepší Šarišania, Šoltís však v 15. min. nevyužil ponúknutú príležitosť. Snažili sa však aj Zemplínčania, v 24. min. zaváhal v šanci Marčenko. Po polhodine hry nedal ani domáci Viazanko. Hra na obidvoch stranách postupne strácala náboj. Viazla najmä súhra. V nadstavenom čase mohol prešovské vedenie ešte podčiarknúť Šamo, no zbabral, čo sa dalo.

KORZÁR
Prvá akcia zeleno - bielych skončila v prvej minúte prvým rohovým kopom. Po jeho rozohraní aj prvým gólom šarišsko - zemplínskeho derby. Ako sa ukázalo, nakoniec rozhodujúcim. Rohový kop zahrával z pravej strany ľavačkou Gegič. Za loptou skákali viacerí. Z Prešovčanov bol k nej najbližšie Volf. Nakoniec to nebola jeho trefa, ani Gegičova, ale "vlastenec" michalovského stopéra Áča. Po bleskurýchlom gólovom úvode prišli ďalšie prešovské možnosti. V 8. minúte Šoltís vysunul Zlackého, ten zakončoval slabo. Po chvíli Gegičov center dobre nezasiahol Viazanko. V 15. min. predviedol úchvatné sólo rutinér Šoltís. Od polovice ihriska sa prekľučkoval až pred Belána. V rozhodujúcom okamihu akoby mu dochádzal dych. Vystrelil len do brankárových nôh... Ešte nedoznel potlesk a Gegičova strela tesne míňala svätyňu Zemplínčanov. Až v 21. min. vystrčili rožky Michalovce. Horochoničov pas Geri nezúžitkoval. O tri minúty na to Marčenko hlavičkoval po rohu vedľa. Prvý polčas bol jasne v domácej réžii. Prešovčania sa akurát trápili s koncovkou... Po prestávke hostia už štípali viac. Opticky mali miestami územnú prevahu. Do streleckých pozícií sa ale nedostávali. Naopak. Na druhej strane rýchle ťahy Viazanka po pravej strane si góly pýtali. Strelecké trápenie zeleno - bielych dokreslil striedajúci Šamo. Tesne pred záverečným hvizdom obišiel čo mu stálo v ceste, keď mal pred sebou už len Belána, vysoko prestrelil...

1.FC TATRAN: Buchta - Volf, Piter-Bučko, Kovalík, Staš - Viazanko, Andraščík, Horký, Šoltís (63. Macko), Gegič (81. Pribula) - Zlacký (89. Šamo)

Michalovce: Belán - Meliš, Áč (33. Jevľanov), Juhás, Uhľár - Geri(56. L. Janič), Šitov, Horochonič, Marčenko, Škuta - Bačík (66. Aľušík)

Povedali po zápase:

JÁN KARAFFA (Prešov): "Okrem gólu sme mali v úvodnej štvrťhodine dve dobré príležitosti a mohlo byť rozhodnuté. Druhý polčas sme hrali nervózne a pravdupovediac, o výsledok sme sa obávali."

RADOSLAV KAČALA (Michalovce): "Je mi ľúto, že sme sa porazili sami. Duel hodnotím ako priemerný. Za snahu v druhom polčase by bola remíza spravodlivejšía."