ŠK Slovan Bratislava - 1.FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)

Góly: 3. Masaryk
ŽK: 26. Chlebek 30. Masaryk 48. Polgár - 30. Iskra
rozhodovali: Hracho - Kubica, Košecký - P. Hrčka
Návšteva: 2691 divákov

Slovan privítal v prvom jarnom zápase konkurenta v boji o postup do I. ligy a už v 3. min sa po peknej individuálnej akcii presadil strelou z 30 m Masaryk - 1:0. Zvýšiť mohli "belasí" v 25. min, keď gólmanovi Prešova Buchtovi vypadla lopta, ale najlepší hráč na ihrisku Chlebek trafil iba do protihráča. Po nasledujúcom rohu mieril Ševela ľavačkou z voleja iba do žrde. Hostia mali najbližšie ku gólu o 6 minút neskôr, keď z priameho kopu z 20 m vystrašil Kissa Šoltis. V II. polčase na blatistom teréne mal jedinú veľkú šancu domáci navrátilec Slovák, ktorého strelu z hranice šestnástky tesne pred záverom stretnutia vytlačil gólman hostí na roh.

SME
Podpriemerný zápas s jediným pekným futbalovým momentom. V 3. min sa po aute dostala lopta k Masarykovi, ktorý parádne vymietol šibenicu. Po bleskovom úvode však hra upadla, až v 21. min po priamom kope vypadla prešovskému brankárovi Buchtovi lopta z rúk, no útočníci Slovana ju do siete neprepasírovali. Po následnom rohu dobre vypálil Ševela, no trafil len do žrde. Ešte v 39. min Slovák dobre centroval do šestnástky na Poliačka, no na vyloženú šancu už diváci čakali márne. Z druhého polčasu stojí za zmienku jedine Slovákov pokus, ktorý letel nad bránu. Posilnení Šarišania nepredviedli takmer nič, len v prvom polčase pohrozil z priameho kopu Šoltis, no Kiss vyrazil.

KORZÁR
Mužstvá hrali s plným nasadením a útočne. Po nepresnej rozohrávke Tatrana na kraji obrany potiahol loptu Masaryk a ponad ustupujúcich obrancov strelil nádherný gól. Prešov si mohol z viacerých rýchlych útokov pripraviť gólovú šancu, ale nezvládol finálnu prihrávku. Po priamom kope Šoltisa sa vyznamenal Kiss. S Buchtom hrala žrď po strele Ševelu, po skrumáži a strele Chlebeka zastúpil brankára Bystroň, gól visel na hlave Poliačeka a Slovákovi zmaril radosť brankár Tatrana.

ŠK Slovan: Kiss - I. Kováč, Ševela, Polgár, Urgela - Kosmeľ, Tomovčík (70. Mojský), Chlebek, Poliaček (90.+ Otočka) - Slovák, Masaryk (90. Sloboda)

1.FC TATRAN: Buchta - T. Šimko (39. Kovalík), Piter-Bučko, Bystroň, Staš (73. Zlacký) - Viazanko, Andraščík, Horký, Volf (49. Gegič), Šoltis - Iskra