1.FC Tatran Prešov - FC Spartak Trnava 1:2 (0:2)

Góly: 90.+ P. Katona - 15. a 23. Michel Neto
ŽK: 14. Hanek
Rozhodovali: Trutz - Balko, Brendza
Návšteva: 4 190 divákov

Trnavčania si spravili poriadok na ihrisku už po necelej polhodine. Hoci si vážnejšie šance v tom čase nevypracovali, viedli rozdielom dvoch gólov, ktorých autorom bol Michel Neto. V 15. min trnavskému strelcovi zbytočným faulom pred šestnástkou pozíciu pripravil Hanek a Neto zo štandardnej situácie vymietol pavučinu v pravom hornom rohu Divišovej svätyne - 0:1. V 23. min sa zopakovala takmer identická situácia, Hanek opäť fauloval na hranici pokutového územia, Neto si postavil loptu a ľavačkou ju tentoraz zakrútil do ľavého horného kúta - 0:2. Od tohto momentu Spartak ešte viac prehustil stred poľa a v podstate sa už len spoliehal na občasné protiútoky. Tatran zjavne znervóznený po dvoch inkasovaných góloch nebol schopný hostí vážnejšie ohroziť.
Prešovské trápenie sa prenieslo aj do druhého dejstva. Až v 69. min vyslal strelu do priestoru Rybánskeho brány Papaj, v 81. min čosi podobné vyskúšal aj Pribula. S oboma pokusmi si však gólman Spartaka bez väčších problémov poradil. Rovnako vyriešil aj zopár kritických situácii po nakopávaných loptách. V závere Tatran súpera trochu pritlačil, ale stačilo to len na čestný úspech. Katona zblízka po Belejíkovom centri znížil na konečných 1:2.

Denník Šport
Aktívnejší, ale do žiadnej gólovej šance nerezultujúci vstup Prešovčanov do zápasu poslal do zabudnutia trnavský Brazílčan Neto, ktorý dvoma priamymi kopmi z takmer identického miesta v rozpätí ôsmich minút rozhodol o výsledku. Prvé dve kombinačné akcie Spartaka, ktoré však neznamenali priame ohrozenie prešovskej brány, hlúpo ukončil nepotrebnými faulami na Kopúnka a Hrušku slabučký stopér Tatrana Hanek. Brazílčan Neto dvakrát skvele namieril, brankár domácich Diviš vôbec prvýkrát v tejto sezóne nepodržal mužstvo, pričom Neto svojím komplexným výkonom ukázal viacerým prešovským zahraničným hráčom (najmä Ščasnému a Bernardovi), aké parametre by mal mať futbalista s prívlastkom legionár. Do konca prvého polčasu hrali domáci „tackavo“... Potrebnú bojovnosť, nasadenie i kombinačný futbal ukázali po zmenách v zostave až v poslednej dvadsaťminútovke zápasu, čo nemohlo stačiť na úspech proti dobre, umne a disciplinovane hrajúcim Trnavčanom, ktorí mali zápas v Prešove pod kontrolou a získali prvé body v tejto sezóne na ihrisku súpera. Rozhodca Trutz v Prešove, kde kedysi hráčsky pôsobil, „ukočíroval“ zápas, mal však vytiahnuť aspoň dve žlté karty, no a v 49. minúte stál nelogicky ďaleko od situácie, keď došlo v pokutovom území k stretu brankára Rybanského s Drakulom.

1.FC TATRAN: J. Diviš - Ščasný, Farbák, Hanek, Josl (46. Drakul) - Piter-Bučko, M. Poliaček (76. M. Penksa) - Papaj, P. Katona, Pribula - Mariano Bernardo (46. Belejík)

Trnava: Jakubička, Tiago Bernardini, Doležaj, Schmidt - Kopúnek - P. Ďuriš, Michel Neto (74. Súkenník), Železník, Hruška - Ľ. Bernáth (88. Kone Koro)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Silu Spartaka sme rešpektovali. Hráčov som upozorňoval, že to môže byť zápas o jednom, či dvoch góloch. Žiaľ, boli sme to my, ktorí vyprodukovali zbytočné fauly v blízkosti vlastnej šestnástky. Neto v priebehu ôsmich minút dvakrát parádne trafil a potom sa nám to len veľmi ťažko otáčalo. Škoda, že kontaktný gól neprišiel o čosi skôr. V takom prípade by sme hádam súpera viac potrápili."

Karol Pecze (tréner Trnavy): "V Prešove sme získali prvé body vonku a myslím si, že celkom zaslúžene. Domácich sme vlastne do vážnejších šancí nepustili. To, čo prešlo za našu obranu, pochytal brankár Rybánsky. Teší ma, že mužstvo potvrdilo vzostupnú formu aj na súperovom ihrisku."