MŠK Žilina - 1.FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)

Góly: 77. Rilke
ŽK: 30. Mráz - 33. Pozo, 75. Papaj
Rozhodovali: Hriňák - Somoláni, Kubačka
Návšteva: 2 836 divákov

Domáci hráči boli od začiatku aktívnejší. Produkovali svoju typickú kombinačnú hru, viacerým prihrávkam v strede poľa však chýbala presnosť. Prešovčania po domácom víťazstve nad Slovanom v predchádzajúcom kole rozohrávali v prvej polovici stretnutia niekoľko štandardných situácií, ale žilinskú bránku vážnejšie neohrozili. V 5. min poslal prvú nebezpečnú strelu tesne nad prešovskú svätyňu zblízka domáci stopér Jozef Piaček. O päť minút neskôr po nedorozumení obrany hostí sa k lopte tesne pred šestnástkou dostal Patrik Mráz a poslal nebezpečný oblúčik smerom na Divišovu bránku, ten ho musel vytlačiť nad hornú žrď. V 17. min hlavičkoval žilinský kapitán Jež, bol však až na úrovni veľkého vápna, takže jeho pokusu chýbala potrebná razancia. V 24. min predviedli domáci hráči dve nebezpečné kombinácie na polovici súpera, ale Mrázovi a po ňom ani Lietavovi sa nepodarilo dotiahnuť ich do úspešného konca. V 36. min mala Žilina ďalšiu veľkú šancu. Jež sa presadil na pravej strane, poslal ideálnu prihrávku do šestnástky Lietavovi, ktorý na loptu nedočiahol a stačil ju usmerniť len nepresne. Ku koncu prvej polovice zápasu domáci zatlačili Prešovčanov do ich šestnástky, ešte niekoľkokrát nebezpečne ohrozili Diviša, ale do prestávky sa im skórovať nepodarilo. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Hneď v úvodných minútach sa domáci nasťahovali na polovicu Prešova. V 50. min vysunul Šourek Patrika Mráza, jeho gól však neplatil pre postavenie mimo hry. O osem minút neskôr zachránil hostí od gólu ich brankár Diviš. Po rohovom kope najprv zblízka vystrelil Lietava, hneď po ňom poslal vyrazenú loptu na bránku Pečalka, ale aj tento pokus z bezprostrednej blízkosti prešovský gólman zlikvidoval. V 66. min urobil niekoľko kľučiek na hranici prešovskej šestnástky Lietava, potom však nepresvne vystrelil. V 72. min mali gólovú šancu hostia. Katona sa samostatne presadil v pokutovom území, ale jeho strelu tečoval na roh jeden zo žilinských obrancov. Po rohovom kope vysunul Jež do brejku striedajúceho Rilkeho, ktorý však proti Divišovi neuspel. Snaha Žilinčanov bola korunovaná gólom v 77. min., keď Mráz centroval z ľavej strany a Rilke nabiehajúci do šestnástky tentokrát už nedal brankárovi hostí šancu - 1:0.

Denník Šport
V úvodnej polhodine domáci aj prejavovali snahu o tradičnú ofenzívu, ale do zákrytu s prešovskom štvorčlennou obranou ich nabehávalo akosi poriedko. Až postupom času lepšie dopĺňali svoju ofenzívu väčším počtom hráčom a prejavilo sa to pred koncom prvého polčasu väčším tlakom i príležitosťami. Prešovčania mali problémy v prechodovej fáze do útoku, tam poodovzdávali v strednej zóne priveľa lôpt. Pri bránení robili chyby pri preberaní domácich, z čoho rezultovalo niekoľko dobrých pozícií na žilinské strely spoza šestnástky – iná vec bola tá, že mierili vedľa. Druhý polčas sa zmenil na dobýjanie šarišskej pevnosti vystavanej na vlastnej polovici Tatrana. Keď sa zdalo, že hostia prežili najhoršie, prišiel vydarený útok MŠK a rozhodujúci gól. Rozhodca Hriňák neposúdil Farbákovu nastrelenú ruku v páde ako dôvod na pokutový kop, jeho výkon bol na tradične vysokej úrovni.

Žilina: Dúbravka - Adauto, Piaček (35. Ľ. Guldan), Šourek, Leitner - Pečalka - D. Kobylík (71. Rilke), Jež, Babatounde Bello (62. T. Oravec), Patrik Mráz - Lietava

1.FC TATRAN: J. Diviš - Ščasný, Farbák (49. Čep), Hanek, Josl - Pozo (86. Belejík), M. Poliaček - Pribula, P. Katona, M. Penksa (64. Papaj) - Mariano Bernardo

POVEDALI PO ZÁPASE:

Pavel Hapal (MŠK Žilina): "Som spokojný s našou hrou. Celých 90 minút sme mali prevahu, ale nemali sme šťastie pri premieňaní gólových príležitostí, preto bolo stretnutie dramatické takmer až do konca. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, po zápase s Belehradom môže takýto výsledok hráčov posilniť."

Roman Pivarník (Tatran Prešov): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, momentálne predvádzajúci najlepší futbal na Slovensku. Nedarilo sa nám v strede poľa dostupovať k hráčom súpera. V prvom polčase sme nedokázali dlhšie udržať loptu, v druhej polovici to bolo lepšie, chodili sme do kontier, čakal som, že niektorá by sa mohla ujať. Žilina však podala dobrý výkon a zvíťazila."