1.FC Tatran Prešov - ŠK Slovan Bratislava 3:0 (1:0)

Góly: 7. P. Katona, 51. M. Poliaček (z pok. kopu), 62. Pribula
ŽK: 54. Ščasný, 66. Pozo, 72. Pribula, 78. E. Takáč, 87. M. Penksa - 17. P. Petráš, 45. Martins Simao, 90. Dosoudil
Rozhodovali: Vnuk - Kubačka, Vorel
Návšteva: 2 463 divákov

Futbalisti Tatrana v štyroch predošlých kolách nielenže vyšli bodovo naprázdno, ale ani raz nedokázali rozvlniť sieť za brankármi súperov. Do Prešova zavítal slovenský majster a Šarišania sa razom ukázali v inom svetle. Zeleno-bieli potvrdili, že na mužstvá z vyšších poschodí tabuľky to ozaj vedia. Belasí mali síce opticky viac z hry, častejšie držali loptu pod kontrolou, ale v efektivite ich domáci jednoznačne predčili. Prešovský tím postavil na nohy rýchly gól. V 7. min v tejto sezóne v Corgoň lige debutujúci Pribula "drzo" obral o loptu Kozáka, následne ju prihral Katonovi a proti projektilu z jeho ľavačky bol Putnocký bezmocný - 1:0. Slovan vzápätí kontroval Masarykovou prízemnou strelou a Valachovičovým ďalekonosným pokusom. Gólman Tatrana Diviš však v zápase patril k najlepším na trávniku. Tesne pred polčasovou prestávkou mohli ísť do kabín s dvojgólovým náskokom Prešovčania, Bernardo však gólovú tutovku nezužitkoval.
Šesť minút po zmene strán Pribula vysunul Katonu, ktorý vnikol do pokutového územia Slovana. Križujúci Dosoudil ho skosil a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Poliaček - 2:0. Ani ďalšia kontra Slovana, konkrétne strela Kozáka, Diviša neprekvapila. Po chvíli si brankár Prešova poradil aj so strelou Valachoviča a rovnako vynikol aj po akcii Masaryka. Prišla však 62. min a ďalší protiúder Tatrana do odkrytej obrany Slovana. Katona si loptu posunul najprv hlavou a vzápätí ju nohou poslal na druhú stranu voľnému Pribulovi. Ten zoči-voči Putnockému chladnokrvne trafil k ľavej žrdi, čo bola napokon aj gólová bodka zápasu.

Denník Šport
Prešovčania boli v 1. polčase lepším mužstvom. Slovanistov aktívnym pohybom nepustili do žiadnej nebezpečnej kombinácie, naopak, v priestore pred jeho šestnástkou výrazne dominovali a vytvárali si nebezpečné príležitosti. Hneď prvú z nich v 7. minúte nádhernou strelou do ľavého horného rohu Bičíkovej brány využil Katona a prelomil tak niekoľkozápasový bezgólový pôst prešovského mužstva. Druhý polčas sa začal náporom Slovana, ale pohyblivá prešovská obrana nedovolila hosťom vytvoriť si žiadne gólové šance. Naopak, Prešovčania stále viac hrozili z rýchlych protiútokov a po jednom z nich Dosoudil fauloval v šestnástke Katonu. Nariadenú jedenástku Poliačik bezpečne premenil. V 62. minúte Prešovčania opäť rýchlo zakombinovali, Penksa vysokou loptou spoza hráčov Slovana našiel vybiehajúceho Katonu, ktorý prehodil na druhú stranu voľnému Pribulovi a ten tretíkrát prekonal Bičíka. To bola definitívna bodka za zápasom. Slovanisti sa síce ešte tlačili do blízkosti prešovskej brány, ale ich akcie vôbec neboli nebezpečné.

1.FC TATRAN: J. Diviš - Ščasný, Farbák, Hanek, Josl - Pozo (85. Piter-Bučko) - Pribula, P. Katona (77. E. Takáč), M. Poliaček, M. Penksa - Bernardo (88. Belejík)

Slovan: Putnocký - P. Petráš, Valachovič, Dosoudil, Martins Simao - Božič (46. Halenár), J. Kozák ml., Černák, Slovák (87. Gaúcho) - Sylvestr (72. Ivana), Masaryk

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Tatrana Prešov): "Samozrejme, že sme rešpektovali silu Slovana. Jeho výsledok z Amsterdamu nebol pre nás rozhodujúci. My sme predtým v štyroch stretnutiach nedali gól. Chceli sme predovšetkým hrať aktívne v strednom pásme. Hráči taktické úlohy plnili veľmi dobre a do otvorených priestorov dobre útočili. Napokon šance aj efektívne zúročili."

Dušan Uhrín (tréner Slovana Bratislava): Gratulujem Prešovu k výkonu a samozrejme aj k výsledku. Podľa mňa to bol dobrý zápas. My sme mali územnú prevahu, Prešov hral efektívnejšie a trestal naše chyby. V Slovane končím, hráči potrebujú nový impulz."