1.FC Tatran Prešov - Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

ŽK: 15. Pozo, 22. Josl, 70. Hanek - 45. M. Pančík ml., 53. Seye, 90+ Michal Ďuriš
ČK: 88. Hanek po druhej ŽK
Rozhodovali: Trutz - Slyško, Chláde
Návšteva: 2 450 divákov

Prešovčania zbabrali ďalší zápas v tejto sezóne. Doma ani na druhý pokus nielen nebodovali, ale dokonca herne úplne sklamali. Po zápase ich vyprevádzal piskot nespokojného publika. Dukla celý zápas pôsobila kompaktnejším a zohratejším dojmom. Futbalisti spod Urpína o sebe viac vedeli, nekazili toľko prihrávok, ako ich súper. Mali tak aj herne navrch. V 16. min Prešovčania predviedli jednu z mála pohľadných akcií. Katonovu strelu lavačkou Boroš efektne vyrazil. Potom skúšal z diaľky ešte Drakul, neskôr sa neujala ani Pozova akcia a ani Hanekov pokus, ktorý preletel tesne nad brvnom. V 33. min Uškovič črtajúcu sa šancu ešte nezúročil, no o 11 minút neskôr Pečovský parádne vystrelil a lopta skončila v pravom hornom kúte brány bezmocného Diviša - 0:1.

Po prestávke sa očakával nápor Prešova. Ten však neprišiel ani po zmenách v zostave. Nakoniec bližšie ku gólom boli hostia. V 88. min fauloval Hanek Plevu, za čo uvidel druhú žltú kartu, následne červenú a musel ísť predčasne pod sprchy. Uškovičovu strelu z bieleho bodu Diviš chytil. Tento fakt ale už nič nezmenil na zaslúženej výhre hostí.

Denník Šport
Víťazstvo Banskej Bystrice je spravodlivé a nespochybniteľné, pričom z premysleného, kompaktného a viac ako solídneho herného prejavu Dukly nemôže nič ubrať ani veľmi zlý výkon domácich, na ktorý by mali Prešovčania čím skôr zabudnúť. Hostia boli po všetkých stránkach lepší. Banská Bystrica si užíva výborný vstup do sezóny, keď ešte neprehrala, pričom v piatich dueloch inkasovala jediný gól! Šarišania sa trápili v každej činnosti, stred poľa a útok domácich prakticky neexistoval, alibistická „zašívačka“ hráčov, ktorí mali tvoriť hru, donútila obrancov iba nákopávať dlhé lopty dopredu, kadiaľ cesta neviedla. Prešovčania si zlízli po prehre piskot divákov, nevyhrali v štyroch dueloch po sebe, ba v troch zápasoch za sebou ani neskórovali. Potlesk na štadióne zaznel akurát, keď v závere zápasu brankár Diviš vyrazil Uškovičov pokutový kop. Hlavný rozhodca Trutz bol opakovane nepresný, chybil veľakrát pri posúdení „bežných“ faulov a aj pri (ne)udelení žltej karty. No a jeho asistent s výborným medzinárodným kreditom Slyško viackrát zamával so zástavkou ako na bývalých májových „kalamajkách“...

1.FC TATRAN: J. Diviš - Farbák, Hanek, Čep, Josl (66. Vršajevič) - Pozo - Katona, P. Kobylík (57. Poliaček), Drakul (57. Ižvolt) - M. Penksa - Belejík

B.Bystrica: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Savič - Seye, Bruško (79. Pleva), Pečovský, M. Pančík ml. - Marek Kuzma (65. Michal Ďuriš), Uškovič (90+ Pich)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Tatrana Prešov): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper s dobre organizovanou defenzívou a rýchlym prechodom do útoku. Do prestávky sme hrali staticky, v zhustenom priestore si naši hráči nevedeli dať rady. Po prestávke to už bolo o čosi lepšie, ale prišli ďalšie problémy. Zranil sa Josl a naše zámery so striedaním plány nabúrali."

Jozef Jankech (tréner B. Bystrice): "Mužstvo pokračovalo vo výkonoch z predošlých zápasov. Najmä do prestávky hralo dobre, v pohybe. V druhom polčase domáci trochu pritlačili, ale hru sme mali aj naďalej pod kontrolou. Dobre sme kombinovali a zo šancí, ktoré sme mali, nejaký gól mal predsa len padnúť. Aj tak sme vyhrali celkom zaslúžene, no jednogólová výhra dianie na ihrisku celkom nevyjadruje."