FC DAC 1904 Dunajská Streda - 1.FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)

Góly: 22. Majus, 47. Seelaus, 58. Josl (vlastný)
ŽK: 37. Kazlauskas, 67. Helísek - 27. Ižvolt
Rozhodovali: Olšiak - Jankovič, Petríček
Návšteva: 4 893 divákov

Oba tímy začali svižne a už do 5. min bolo rušno pred oboma bránkami. Najprv pred Penksom zachránil včasným vybehnutím Novota, na druhej strane po peknej kombinácii sa takmer dostal do šance Halimi, ale Josl odvrátil na roh. Následne Poliaček mieril spoza šestnástky do Novotu. V 18. min Kobylíkov presný priamy kop hlavičkoval tesne nad Poliaček. O štyri minúty neskôr Hassanov nádherný oblúčik našiel litovského predstopéra Majusa a jeho presná prudká hlavička skončila v ľavom dolnom rohu hostí - 1:0. V 34. min opäť predviedol futbalovú lahôdku Hassan, hľadal pred bránou Koejoeho, no tentokrát mu chýbali milimetre k zakončeniu. V samotnom závere úvodného dejstva rýchly český záložník Helísek prihral Halimimu, ale jeho volej spoza šestnástky tesne minul bránku Prešova.

Po zmene strán už dominovali domáci, najmä keď po Helísekovom posunutí Seelaus nádhernou delovkou z 20 m trafil presne k ľavej žrdi - 2:0. Päťdesiataôsma minúta definitívne rozhodla o osude Prešovčanov, keď ich jedinú tutovku trestuhodne pokazil Drakul, keď netrafil bránku. Na druhej strane už o minútu potrestal túto chybu prešovského útočníka Koejoe, keď Hassanov center hlavičkoval presne k ľavej žrdi - 3:0. Východniari sa postupne vytratili z ihriska a domáci kraľovali na hracej ploche presnou kombinačnou hrou. Vynikal najmä Hassan, ktorý ukázal, že to s loptou naozaj vie, jeho streleckým pokusom chýbali ku gólom milimetre. V nadstavenom čase domáci režisér Halili poslal do šance striedajúceho N'Kenda, ktorý však trafil iba gólmana Diviša. Domácu mužstvu už v závere chýbala koncentrácia pri zakončovaní a na skóre sa tak už nič nezmenilo.

Denník Šport
Pred očami reprezentačného trénera Vladimíra Weissa začali lepšie Prešovčania, nuž nečudo, že do dvadsiatej minúty bolo najlepším domácim hráčom vytrvalo povzbudzujúce publikum... Začiatok bol obojstranne tvrdý a tento štýl skôr vyhovoval Prešovu, ktorý spočiatku pôsobil kompaktnejšie. Domácim viazla kombinácia, no napriek tomu sa ujali vedenia. Pomerne šťastne, keď sa po štandardnej situácii a vôbec prvej strele medzi žrde hostí presadil novic v drese DAC – stopér Egidius Majus. Vedúci gól z domácich striasol psychické bremeno, ich hra razom dostala tvár a akcie myšlienku. Okamžite po zmene strán zasadil DAC ďalší úder, strela Seelausa bola naozajstným bonbónikom. Druhý polčas bol o poznanie živší, kvalitnejší a plný vzrušujúcich momentov. Šanca na kontaktný gól sa naskytla striedajúcemu Belejíkovi, ktorý však urazil šťastenu. Domáci pridali z protiútoku tretí gól a od tej chvíle sa už zápas zmenil na „žlto-modrý“ koncert. Zverenci trénera Gargera sa stali pánmi situácie, predviedli množstvo pekných akcií a nebyť nepresnej mušky, mohli vyhrať aj výraznejším rozdielom. Hlavný rozhodca Olšiak svoju úlohu stopercentne zvládol.

D.Streda: Ján Novota - Nikolič, Adiaba, Majus, Kazlauskas - Helísek, Seelaus, Halimi, Hassan (89. Zsolt Németh) - Elanga (58. N´Kendo), Koejoe

1.FC TATRAN: J. Diviš - Papaj, Farbák, Čep, Josl - Ižvolt, Hanek, P. Kobylík, Katona (46. Drakul), M. Poliaček (46. Belejík) - M. Penksa

POVEDALI PO ZÁPASE:

Kurt Garger (tréner D. Stredy): "Vedeli sme, že v dnešnom zápase bude dôležité, aby sme dali prvý gól. Teší ma, že sa to podarilo po peknej štandardke a navyše sa nám podaril strelecký pokus Seelausa, čo psychicky mužstvu veľmi pomohlo. V závere sme dokázali, že vieme hrať pekný kombinačný futbal a vydržíme agresívne a koncentrovane hrať celých 90 minút."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Domáci sa ujali vedenia po našej chybe, keď sme po štandardnej akcii nepokryli najlepšieho hlavičkára domácich. Rýchly gól po zmene strán nás úplne nepoložil, avšak následne sme nedokázali premeniť v kontaktný gól tutovku a tento moment určite rozhodol o osude zápasu."