1.FC Tatran Prešov - MFK Košice 1:1 (0:0)

Góly: 55. Pavol Jurčo - 66. Škutka
ŽK: 57. Pribula, 71. Čep - 28. I. Djokovič, 38. Milinkovič
Rozhodovali: Vlk - Mókoš, Čiernik
Návšteva: 1 762 divákov

Východoslovenské derby začalo svižne, ale s pribúdajúcimi minútami futbal upadal. Hneď v úvode Košičania pohrozili, ale brankár Tatrana Diviš sa nedal nachytať na hruškách. V 6. min sa Prešov mohol po spoluprácii tria Piter-Bučko - Katona - Bernardo ujať vedenia, ale posledne menovaný z 5 m spálil tutovku. Oba tímy sa snažili prechádzať do rýchlych protiútokov, ale všetky pokusy končili na obranách. V 31. min predviedli Košičania peknú akciu, keď zakombinovali Milinkovič s Kolbasom, ten našiel peknou prihrávkou Nováka. Košický útočník však spoza šestnástky prestrelil. V záverečných minútach prvého polčasu sa mohli Prešovčania ujať vedenia, ale Katonovu delovku spoza šestnástky tečovala na roh obrana MFK. Prvý gól východoslovenského derby vsietil prešovský Tatran. V 55. min sa ku odrazenej lopte dostal Pavol Jurčo a z piatich metrov strelou k pravej žrdi rozvlnil sieť košickej bránky. Tatran mohol čoskoro zvýšiť svoj náskok, ale Bernardo z piatich metrov prestrelil bránku. Košičania sa dočkali vyrovnania v 66. min, keď po Novákovej prihrávke vsietil Škutka vyrovnávajúci gól. Po ňom chceli obidve mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale prílišnou snahou kopili chyby. Súperi sa rozišli zmierlivo 1:1. Za zmienku stojí početné zastúpenie skalných fanúšikov, ktorí vytvorili dobrú atmosféru.

Denník Šport
O poriadnu motiváciu vo východoslovenskom derby mali postarané obaja. Prešovčania potrebovali bodovať, aby si udržali kontakt s mužstvami na štvrtom až šiestom mieste, záchranárska drina Košičanov je jasná každému. V prvom polčase mali oba tímy po dve veľmi dobré šance. Po prestávke ako prví gólovo udreli aktívnejší a nebezpečnejší domáci, keď v ich drese sa uviedol bývalý košický útočník Jurčo. Predovšetkým Brazílčan Bernardo mal k dispozícii viaceré tutovky, po ktorých prípadnom premenení mohli mať Prešovčania tri body vo vrecku. Košičanom priala neraz aj šťastena, viac šancí na „zlomenie“ zápasu vo svoj prospech mali rozhodne Prešovčania. Striedajúci útočník hostí Škutka bol napokon z ich pohľadu v pravom čase na správnom mieste, keď kanonier MFK Novák bleskovo gólovou prihrávkou potrestal defenzívne zaváhanie domácich, v ktorom mal prsty aj debutant v zeleno-bielom drese Tesák. Po kvalitatívnej stránke to však nebol zápas, ktorý si diváci budú roky pamätať. Hralo sa na ťažkom teréne, vo veľmi chladnom a veternom počasí. Dali o sebe vedieť vlajkonosiči oboch klubov, škoda, že v drvivej väčšine času „povzbudzovali“ svojich tak, že urážali súpera a mesto, kde sídli... Rozhodca Vlk mohol v niektorých chvíľach posudzovať futbalové súboje chlapov menej „basketbalovo“.

1.FC TATRAN: J. Diviš - Ščasný, Farbák, Čep, Tesák - Papaj (81. Hanek), P. Katona, Piter-Bučko, M. Ižvolt (56. Pribula) - Mariano Bernardo (86. Guba), Pavol Jurčo

Košice: Fernando López - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Čonka - Paunovič (60. Škutka), Vaščák (57. K. Kuzma), Pérez Stoeten, Milinkovič - J. Novák, Megias (81. L. Janič)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner 1. FC Tatran Prešov): "S výsledkom nie sme spokojní. Chceli sme vyhrať. Nepremenili sme však svoje šance. Najmä Bernardo mohol skórovať za stavu 1:1. Je to veľká škoda. Stratili sme dva body."

Goran Milojevič (tréner MFK Košice): "S remízou 1:1 sme spokojní. Tatran má dobré mužstvo, my sme v tabuľke poslední. Teraz sa treba sústrediť na ďalšie ťažké súboje."