FC Spartak Trnava - 1.FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

Góly: 57. Ľ. Bernáth, 78. Tiago Bernardini
ŽK: 38. Dokovič, 90. Doležaj
Rozhodovali: Pavlík - D. Hrčka, Kubačka
Návšteva: 3 415 divákov

V dueli susedov v tabuľke sa napokon zrodilo víťazstvo Trnavy nad Prešovom. Zostava domácich "červeno-čiernych" v porovnaní s jesennou časťou bola značne zmenená. Skúsený gólman Slovenčiak pozorným výkonom splnil očakávanie, z nemeckého Schalke 04 vrátivší sa Ľuboš Hanzel dobre plnil úlohy ľavého obrancu a na hrote ligovými skúsenosťami ostrieľaný Štyvar bol pre prešovský "betón" nebezpečím. Od úvodu mali Trnavčania pod vedením nového hlavného kouča Milana Malatinského herne navrch, ale v rozhodujúcich okamihoch predviedli hráči veľa nepresností. Proti dobre pracujúcej prešovskej obrane sa duo útočníkov Štyvar - Bernáth ťažko presadzovalo. V 15. min pravačka Hanzela po dobrej spolupráci s Ďurišom prvýkrát v gólovej šanci dostala do pozornosti Ďiviša medzi žrďami. O minútu našiel center Dokoviča k zadnej žrdi Bernardiniho, no ten v dobrej pozícii minul cieľ. V 20. min sa osmelili aj Šarišania, keď ofsajdovú pascu využil Papaj, vyhral šprintérsky duel s Hanzelom, prihral Marianovi Bernardovi, ktorý bez prípravy trafil do dobre postaveného Slovenčiaka.

Po obrátke snaha Trnavčanov streliť gól narastala, no hostia v tesnom bránení domácich utočníkov sa snažili nebezpečenstvo odvrátiť. Hráči Spartaka roztlieskali domáce tribúny v 57. min, keď si Bernáth narazil loptu s Koro Konem, ktorého strelu brankár vyrazil a odrazenú loptu Bernáth tvrdou strelou napálil do siete - 1:0. Domáci boli naďalej pri chuti a dočkali sa aj druhého úspešného zásahu. V 78. min po rohovom kope Ďuriša najvyššie vyskočil Tiago Bernardini a loptu zasunul za chrbát Diviša - 2:0. Osem minút pred koncom stretnutia Hanzel loptu priťukol prsiami, Koro Kone posunul Ďurišovi, no ten trafil iba do Diviša. Vzápätí sa lopta dostala ku Kopúnkovi, ktorý rybičkou vrátil loptu do náručia prešovského brankára.

Denník Šport
V prvom polčase to vyzeralo, akoby si mužstvá predĺžili zimné prázdniny. Diváci si tak v príjemnom počasí i prostredí veľa futbalu neužili. Spartak predviedol mdlý výkon. Nedostal sa do tempa, chýbala presnejšia kombinácia, vtipná prihrávka, tlak. Hostia sa zamerali skôr na rýchle kontry. Keby mali viac odvahy smerom dopredu a hráči z druhej vlny dokázali zúročiť tvrdú robotu Bernarda na hrote, mohli do kabín odchádzať s náskokom. Po zmene strán domácich „naštartoval“ gól a herne sa zlepšili. Čakalo sa, že vedenie domácich vyvolá protireakciu u hostí. Prešovu však nefungovala ľavá strana, Josl si zbytočne komplikoval život, nedarilo sa Ižvoltovi. Brankár Diviš nemal podporu od obrancov. Mužstvo sa dopúšťalo zbytočných chýb. Navyše po zmene strán ani raz neohrozilo priamo Slovenčiaka, takže nemohlo myslieť na dobrý výsledok. Spartak nemal problém vedenie poistiť a nakoniec ho aj bezpečne udržať. V 88. min sa Boháček tvrdo oprel do Jurča. Trnavský hráč asi zabudol, že hokej sa hrá niekde inde... No a v poslednej minúte riadneho hracieho času bol tvrdý zákrok Doležaja na Bernarda úplne zbytočný. Rozhodca Pavlík pôsobil isto, vo výbornom svetle sa ukázali Dušan Hrčka a Kubačka.

Trnava: Slovenčiak - Jakubička, Doležaj, Tiago Bernardini, Ľ. Hanzel - Koro Kone (84. M. Guldan), Kopúnek, P. Ďuriš, Dokovič (46. M. Boháček) - Ľ. Bernáth, Štyvar (73. Gogolák)

1.FC TATRAN: J. Diviš - Ščasný, Farbák, Čep, Josl (75. Pribula) - Papaj, Piter-Bučko, P. Katona, M. Ižvolt (86. Pavol Jurčo), M. Poliaček (65. Guba) - Mariano Bernardo

POVEDALI PO ZÁPASE:

Milan Malatinský (tréner Trnavy): "V prvom polčase bola naša hra nesúrodá, viazla kombinácia, snaha skórovať vychádzala nazmar. To sa odzrkadlilo i v bezgólovom stave. Cez prestávku som hráčom dohovoril, aby hrali s väčším dôrazom, čo sa následne na trávniku prejavilo v hernom prejave i v streleckej efektivite. Výsledkom boli dva góly v súperovej sieti a zaslúžené víťazstvo."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Do Trnavy sme prišli s cieľom zvládnuť zápas a pri troche šťastia aj bodovať. Vedeli sme, že v domácom prostredí hrá Spartak dobre. Videl som ich hrať v generálke s Jihlavou, mužstvo som sa snažil zodpovedne pripraviť. Prvý polčas nám vychádzal podľa predstáv, žiaľ, pohľadné akcie sme nedotiahli do víťazného konca. Držali sme Trnavu na dištanc, nepúšťali sme ich do ničoho. Po obrátke bola škoda, že sme viac nezvýšili aktivitu. Naopak, dostali sme po chybe gól, ktorý v ďalšej časti ovplyvnil náš herný prejav. Spartak vyhral dnes zaslúžene."