FK Senica - 1.FC Tatran Prešov 3:2 (2:1)

Góly: 22. Belák, 44. Pavlovič, 56. Velický - 43. M. Penksa, 89. Ižvolt
ŽK: 42. Sláma, 60. Velický - 38. Vršajevič, 60. Hanek, 61. P. Kobylík, 84. Katona
Rozhodovali: Hracho - Vindiš, Rendko
Návšteva: 2 639 divákov

V historicky prvom domácom stretnutí Seničanov na Záhorí sa zrodilo aj prvé víťazstvo. Škoda len, že na premiére bolo aj vďaka upršanému počasiu menej divákov, ako sa pôvodne očakávalo. Úvod zápasu patril hosťom. V 5. min nebezpečne hlavičkoval Kobylík ponad bránku. Postupne prevzali opraty zápasu do svojich rúk Záhoráci. Nebezpečný bol Vrťov pokus, ktorý obrana stečovala na roh. Neskôr mal veľkú šancu Belák, ktorého vysunul Faldyna. Sám pred brankárom bol však neúspešný. V 22. min sa Seničania po prvý raz radovali z gólu v Corgoň lige. Po centri Pavloviča sa na prvej žrdi presadil Belák, keď využil svoju druhú veľkú šancu v zápase - 1:0. Nepríjemný bol aj Tesákov priamy kop. Senický tlak postupne zoslabol, záverečná päťminútovka patrila hosťom. Čistú gólovú šancu zahodil Penksa, Fišan výborne zasiahol. V 43. min Penksa z priameho kopu vyrovnal exportnou strelou do ľavého rohu Fišanovej bránky - 1:1. Prešovčania sa z remízového stavu dlho neradovali, o minútu sa strelecky presadil Pavlovič - 2:1.

Druhý polčas už nebol tak futbalovo kvalitný, čomu prispel aj náročný terén. Domáci sa viac zamerali na defenzívu. V 56. min im však vyšla pekná kombinačná akcia po osi Tesák - Belák - Velický, keď sa strelecky presadil posledný menovaný - 3:1. Domáci sa stiahli, viac bránili, hostia sa tlačili pred bránku. V 68 .min ešte mohol zvýrazniť vedenie Belák, v 75. min zase Faldyna, jeho hlavička išla tesne nad bránku. V závere Prešovčania výraznejšie pritlačili, výsledkom čoho bolo zníženie na rozdiel gólu - Ižvolt sa presadil strelou k žrdi - 3:2. Seničania si však vedenie udržali a tešili sa z historicky prvých troch bodov v Corgoň lige.

Denník Šport
V hustom lejaku pôsobili Prešovčania od začiatku sebavedomo a zohratejšie, mali viac z hry a aj prvú šancu zápasu. Domáci sa do tempa dostávali postupne a keď zistili, že súper je zraniteľný, boli stále dotieravejší. Aj preto sa historického gólového zápisu v najvyššej súťaži dočkali pomerne skoro. Domáci potom mali viac z hry, ich tlak však končil pred šestnástkou Prešovčanov. Hostia vyrovnali Penksom, hoci skúsený útočník mohol skórovať už dve minúty predtým. Nováčik sa však gólovo rýchlo revanšoval – ostrieľanejšiemu tímu by sa nemalo stať, že v 42. minúte vyrovná a v 44. minúte inkasuje. Ďalším osudným momentom pre Prešovčanov bolo, že nezachytili nástup Seničanov v úvode 2. polčasu – gól dostali už dve minúty po tom, čo sa na trávnik (a na hrot útoku) dostal Belejík, ktorý mal rozhýbať hru Šarišanov. Tréner Roman Pivarník poslal na trávnik i Katonu, zdalo sa, že Prešov sa nadycháva. Domáci, hoci sa stiahli, ho však do žiadneho nebezpečného náporu nepustili. Naopak, sami boli nepríjemní po rýchlych kontrách do odkrytého priestoru. Tri góly nakoniec Senici v zaujímavom zápase s veľkým nasadením – pritom na skutočne ťažkom teréne – priniesli prvé tri body. Rozhodcovská trojica si počínala dobre, hoci žltá karta Kobylíkovi, za to, že si ako realizátor štandardky posunul loptu o dva metre dopredu sa nám zdala až príliš neúprosná – podľa tohto metra by nám liga úplne zožltla…

Senica: Fišan - Sláma (90. Tarek), R. Mihálik, Laurinc, Tesák - Velický - Vrťo (88. Hejčík), Pavlovič, M. Juhász, Belák - Faldyna

1.FC TATRAN: Diviš - Papaj, Hanek, Čep, Ščasný - Ižvolt, Prekop (68. Katona), Pozo Muňoz (54. Belejík), P. Kobylík, Vršajevič (82. Drakul) - M. Penksa

POVEDALI PO ZÁPASE:

Ladislav Hudec (tréner FK Senica): "Hral sa obojstranne útočný futbal na ťažkom teréne. Päť gólov, ktoré padli po pekných kombinačných akciách, muselo divákov potešiť. Obidve družstvá si za výkon zaslúžia pochvalu a verím, že už v najbližšom domácom stretnutí príde ešte viac priaznivcov."

Roman Pivarník (tréner 1. FC Tatran Prešov): "Urobili sme o niečo viac chýb ako domáci, čo Senica využila na strelenie troch gólov. Škoda veľkej nevyužitej šance Penksu za stavu 1:0, zápas sa mohol vyvíjať úplne inak. Gratulujem domácim k víťazstvu."