ŠK Slovan Bratislava - 1.FC Tatran Prešov 3:1 (0:0)

Góly: 50. a 81. Masaryk (druhý z 11 m), 85. Halenár - 84. Pavol Jurčo
ŽK: 34. Grendel, 85. Obžera - 14. Hanek, 63. Ižvolt, 73. Josl, 77. Čep, 80. Farbák
Rozhodovali: Olšiak - R. Sluk, Vorel
Návšteva: 2 154 divákov

Bližšie k prvému gólu boli hosti z Prešova, ale Ižvolt po peknej individuálnej akcii trafil z hranice pokutového územia žrď. V zápätí Putnocký pohotovo stiahol Papajov rohový kop. V 14. min hosťujúci Diviš zachraňoval pred nabiehajúcim Sylvestrom. O dve minúty neskôr Štepanovského strela išla tesne vedľa bránky Prešova. V 25. min musel odísť z ihriska zranený Sylvestr, nahradil ho Masaryk. Hneď po tomto striedaní Putnocký po malom zaváhaní vyboxoval loptu do bezpečia. Najkrajšia akcia stretnutia sa zrodila v 28. min, keď Bagayokovu prihrávku Štepanovský akrobatickým zákrokom poslal do stredu prešovskej bránky. Diviš ju vyrazil na roh. Hosťujúci brankár si poradil aj s Božičovou pohotovou strelou a ukážkovú akciu Halenára s Grendelom poslal Bagayoko tesne vedľa bránky. Minútu pred koncom I. polčasu Joslovu strelu z 20 metrov Putnocký chytil so šťastím na druhýkrát.

Prvý gól stretnutia padol v 50. min, keď Halenár dlhou prihrávkou presne našiel Obžeru, ktorý prišiel na ihrisko v 46. min a z jeho prihrávky Masaryk otvoril skóre. V 57. min mal šancu Jurčo z Prešova, ale Saláta s Putnockým mu nedovolili skórovať. O desať minút neskôr Štepanovský zachránil pred nabiehajúcim Gubom. Gól Papaja v 72. min neplatil pre postavenie mimo hry. Domáci Masaryk sa do listiny strelcov zapísal aj v 81. min, keď premenil pokutový kop za faul Farbáka na Grendela. O tri minúty Breznaníkova krížna strela minula bránku hostí. Kontaktný gól Prešova dal v 84. min strelou z diaľky Jurčo k pravej žrdi. O minútu neskôr sa v obrane hostí presadil Štepanovský a Halenár upravil konečné skóre na 3:1.

Denník Šport
Slovan absolvoval domácu rozlúčku s jesennou časťou na Pasienkoch a zaknihoval si povinné víťazstvo. Iba 2154 divákov je najnižšia divácka návšteva na domácich dueloch Slovana v aktuálnej sezóne! Nezáujem o ligový futbal dokumentovalo aj správanie tých, ktorí na štadión prišli. Prešovskí vlajkonosiči v úvode povzbudzovali, no po 25 minútach odišli zo svojho sektora, aby sa vrátili až v druhej časti druhého polčasu... Domáci fans vytvorili kotol, ale oveľa menší ako na Tehelnom poli. So staručkým štadiónom sa rozlúčili aspoň na diaľku dvoma dlhými chorálmi. Do prestávky mal Slovan miernu prevahu, ale prvému dejstvu chýbali góly, keďže strelci nedokázali prekonať brankárov a domácich zachránilo brvno po Ižvoltovej strele. Po zmene strán vyšla belasým akcia na jeden dotyk pred prvým gólom, poisťujúci pridal Masaryk z pokutového kopu. Hostia síce kontrovali kontaktným gólom, no dravosť Masaryka a Štepanovského o pár desiatok sekúnd umožnili Halenárovi uzavrieť skóre. Rozhodca Pavel Olšiak si nevšimol nepríjemný Breznaníkov úder do Papajovho krku. Najväčšia chyba ide na vrub jeho asistentovi Slukovi, ktorý pri Papajovom góle signalizoval neexistujúci ofsajd.

Slovan: Putnocký - Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Breznaník - Bagayoko (46. Obžera), Božič, Grendel (87. Kolčák), Štepanovský - Sylvestr (25. Masaryk), Halenár

1.FC TATRAN: J. Diviš - Ščasný, Farbák, Čep, Josl (81. Drakul) - Hanek - Papaj, Katona, Ižvolt - Belejík (61. Guba), Bernardo (46. Pavol Jurčo)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Hipp (tréner Slovana): "Vedeli sme, že v poslednom domácom jesennom zápase narazíme na húževnatého súpera, ktorý bol motivovaný dobrým výkonom a výhrou nad Nitrou v predchádzajúcom kole. Aj keď sme nastúpili v totálne pozliepanej zostave, som rád, že sme boli úspešní. Doslova troch hráčov sme dnes vytiahli rovno z postele. V prvom polčase sme boli aktívnejší, mali sme viac z hry, no prevahu sme nedokázali prejaviť gólovo. Potešilo ma, že sme sa presadili po prestávke. Po peknej akcii sme dali prvý gól a po dravom prieniku Grendela sme zvýšili na 2:0. Hostia využili chybu v strede ihriska a strelili kontaktný gól. Nakoniec sa nám podarilo dotiahnuť zápas do úspešného konca, hoci v závere nám už dochádzali sily. Musím hráčom poďakovať za obetavosť a nasadenie."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Na ihrisko Slovana sme prišli s cieľom súpera potrápiť, hrať aktívny futbal, čo sa nám aj podarilo, takže po hernej stránke to bolo v poriadku. Spravili sme však hrubé chyby, ktoré súper využil. My sme mali v zápase dve štandardky, ale nedokázali sme ich zrealizovať. Jeden gól sme dali, druhý nám nebol dopriaty. Súper bol však lepší, preto vyhral."