MFK Dubnica - 1.FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)

ŽK: 58. Farbák, 83. Ščasný
Rozhodovali: Smolák - Košecký, Vindiš
Návšteva: 655 divákov

SITA
V úvodných minútach sa zastreľoval hosťujúci Ižvolt a následne po Takáčovej strele zasahoval Igaz. Katona vysunul Pribulu do behu, dubnický brankár bol však opäť pozorný. Na sériu šancí hostí nadviazali aj domáci. Ľupták hlavičkoval na Diviša, potom strieľal Gorelka a na dvakrát sa snažil skórovať aj uzdravený Obert. Hra postupne skĺzavala do priemeru. Domáci strácali ľahko lopty, súper pozbieral všetky odrazené, ale na oboch stranách bola prekážkou váhavá finálna fáza. Viazli prihrávky, hoci klzký terén ponúkal možnosti aj na streľbu z diaľky. Domáci museli už pred koncom polčasu vystriedať zraneného Ľuptáka, tréner Gergely konečne skompletizoval pôvodnú obranu aj s Obertom a Ondrášom.

V druhom polčase rozbehol prvú akciu Šulek, strieľal Gorelka a následne si to dvaja mladí Dubničania vymenili. Domáci stroskotávali na dobrej defenzíve hostí a najmä nedokázali využiť ani jednu štandardku, hoci rohov kopali neúrekom. V 65. min mohol skóre otvoriť Porázik, dostal sa k odrazenej lopte, lenže Diviša neoklamal. O minútu neskôr sa uvoľnil Gorelka a jeho center na päťku poslal do bránky Prešova Ondráš - 1:0. Z následného protiútoku mohol vyrovnať Ižvolt, do dobrej pozície sa dostal aj Katona, no ani jeden neuspel. V 78. min trafil Masarík do pravej žrde svätyne Diviša. Dubnica udržala potrebné víťazstvo, Prešov sa do vážnejšej šance nedostal.

Denník Šport
Prešov hral v Dubnici dobre prvých sedemnásť minút, potom sa jeho mužstvo v zápase stratilo. Domáci hrali dobre približne rovnaký časový úsek v druhom polčase a získali tri body. Tatran urobil veľkú chybu, pretože proti psychicky otrasenému mužstvu tréner Petra Gergelyho, nalomenému finančnými podlžnosťami klubu voči hráčom, nastúpil v príliš defenzívnom rozostavení. Dvaja štítoví stredopoliari a ešte k tomu obaja pôvodným povolaním stopéri, logicky veľa futbalovosti a rýchlosti v rozohrávke priniesť nemohli. Ofenzívu nepodporovali dostatočne ani krajní obrancovia, preto Šarišania vlastne nevytvárali prečíslenie a slabo hrajúci Takáč ostal na hrote odrezaný. Celá ťarcha tým pádom ležala iba na pleciach Ižvolta, Katonu a Pribulu. Z menovanej trojice ani jeden svoju šancu na gól nepremenil, a preto Prešovčania nevyhrali. Naopak Dubničania sa do zeleného defenzívneho lesa dokázali párkrát napriek húšťave vkradnúť a keďže raz to zmajstrovali veľmi šikovne, vyhrali. Ani nie preto, že by boli lepší herne, skôr preto, že boli lepšie pripravení strategicky. Hlavný rozhodca Smolák pískal dobre, nie bezchybne, ale s citom pre hru.

Dubnica: Igaz – Obert, Jánošík, Nosek, Ondráš – Gorelka (90+. R. Straka), Držík, Šulek, Ľupták (42. Duga) – Porázik (73. Masarík), T. Zápotoka

1.FC TATRAN: Diviš - Papaj, Farbák, Čep, Ščasný – Piter-Bučko, Hanek - Pribula, Katona (71. Jurčo), Ižvolt (80. Garzon) – Takáč (46. Belejík)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Po výprasku v Petržalke bolo hráčov ťažké pripraviť. V prvom polčase boli nervózni a nehrali dobre, v druhej polovici sa ale upokojili, mali niekoľko čistých príležitostí, z ktorých jedna znamenala víťazný gól. Klobúk dolu pred chlapcami, ako sa v súčasných podmienkach na zápas pripravili a ako ho zvládli."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Chceli sme uhrať priaznivý výsledok. Trúfali sme si na remízu, ba aj na víťazstvo. Chceli sme byť aktívni a dostávať sa do šancí. V prvom polčase sa to darilo, lenže Pribula a po ňom ani ďalší svoje príležitosti nevyužili. V druhej polovici sme boli miestami menej aktívni a súper nás potrestal gólom. Nedokázali sme už výsledok zvrátiť."