1.FC Tatran Prešov - MFK Petržalka 2:0 (2:0)

Góly: 23. Piter-Bučko, 24. Josl
ŽK: 59. Piter-Bučko, 90+ Hanek - 64. Guédé
Rozhodovali: Valášek - Vindiš, Mikulaj
Návšteva: 2 100 divákov

Prešovčania o výsledku rozhodli v krátkom časovom úseku medzi 23. a 24. min. Vtedy dali dva pekné góly. V 23. min Piter-Bučko si narazil loptu s Katonom, pozrel sa, kde stojí brankár Petržalky Jenčo a následne zavesil loptu do pravého horného rohu - 1:0. Ľudia v hľadisku ešte oslavovali prvý úspech, keď sa už rodila druhá gólová akcia. Pred šestnástkou hostí získal loptu Katona a následne ju prihral nabiehajúcemu Joslovi. Projektil z jeho ľavačky skončil v ľavom hornom kúte Jenčovej bránky - 2:0. Dva utešené góly zdvihli domácim sebavedomie, hostia sa zase z týchto úderov len ťažko spamätávali. Prešovčania mali navrch najmä v strede poľa. Odtiaľ hrozili viacerými akciami, kým hostia mali jedinú príležitosť po polhodine hry Tomčákom. Petržalčan ale v gólovej pozícii nemieril nepresne. V 45. min po Joslovom centri presne hlavičkoval Takáč, no brankár hostí úspešne zasiahol.

V druhej časti hry sa Petržalka už zdvihla z kolien. Hra bola vyrovnanejšia, no Tatran mal stále navrch a vývoj zápasu si kontroloval. Katona pripravil ešte dve sľubné pozície Papajovi a Pribulovi. Gólovo z nich ale nezapršalo. Hostia trafili priestor prešovskej bránky len dvakrát. V 63. min sa to podarilo Burákovi a v 88. Konečnému, čo na prípadný úspech stačiť nemohlo.

Denník Šport
Prešov zvládol ďalší dôležitý zápas, v Corgoň lige uhral tri víťazstvá na nulu po sebe proti tímom z dolnej polovice tabuľky. Tatran sa dostal z hernej i výsledkovej krízy a už klope na „bránu“ prvej polovice tabuľky. Zápas s Petržalkou bol „vybavený“ veľmi rýchlo, dva „zlepené“ góly aktívnejších Šarišanov v priebehu necelej minúty v prvej polhodine duelu rozhodli o výsledku a zaslúženom víťazstve domácich. Oba góly boli veľmi pekné, postarali sa o ne netradiční strelci, hráči s vyslovene defenzívnymi úlohami. Petržalka potvrdila svoju bezzubosť na ihriskách súperov, v prvom polčase hrala bojazlivo a vypracovala si jedinú nebezpečnú akciu. V druhom polčase mali hostia jedinú tutovku, aj keď v poli to v podaní Petržalky vyzeralo čosi lepšie. To sa však už bojovní Prešovčania nikam „neplašili“, viedli 2:0, spoliehali sa na brejkové kombinácie a dve nádejné nedotiahli do úspešného konca. V Šariši zaznamenávajú divácky úpadok, návšteva znova len tesne prekonala dve tisícky. Rozhodca Valášek zápas neovplyvnil, zopár jeho „drobných“ verdiktov nesedelo, pre všetkých arbitrov tohto zápasu však platí, že by sa im nemalo stávať, aby im ušlo pristúpenie ležiaceho hráča kopačkou súpera.

1.FC TATRAN: Diviš - Ščasný, Farbák, Čep, Josl - Piter-Bučko, Hanek - Papaj, Katona (75. Jurčo), Pribula (87. Drakul) - Takáč (90. Belejík)

Petržalka: Jenčo - Čikoš, Burák, R. Konečný, Mikulič (42. Staško) - Kiss, Guédé, Hílek, Tomčák - Hodek, P. Fieber ml. (61. Sedlák)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): „Som rád, že sme nepotvrdili pravidlo, že dva zápasy doma po sebe sa len ťažko vyhrávajú. Celkovo sme v lige vyhrali trikrát po sebe na nulu. Určite som spokojný s výsledkom a s hrou v tomto zápase proti nebezpečnému súperovi, ktorý hrá vonku lepšie ako doma. Dali sme dva veľmi krásne góly, hrali sme dobre a aktívne v strede poľa. Škoda viacerých nedotiahnutých brejkov.“

PETER FIEBER st. (tréner Petržalky):„Prehajdákali sme prvý polčas, dostali sme dva rýchle góly, za stavu 0:2 sa hrá každému tímu ťažko. V druhom polčase sme sa trochu spamätali, no mali sme len optickú prevahu a niekoľko štandardiek. Nedali sme kontaktný gól, vtedy by sa zápas vyvíjal možno inak. Vo futbale však možno neexistuje... Keď nedáme gól, nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok.“