1.FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 27. Hanek
ŽK: 18. Josl - 51. Gallo, 90+. Zošák
Rozhodovali: Kružliak - Mókoš, Vorel
Návšteva: 2 164 divákov

V úvode stretnutia zatlačili Ružomberčania Prešov pred jeho šestnástku, ale z tlaku nič nevyťažili. Asi po pätnástich minútach sa hra vyrovnala a do šancí sa začali dostávať aj domáci. Po spletitej situácii v šestnástke hostí sa v 27. min presadil Michal Hanek, ktorý poslal odrazenú loptu zvnútra šestnástky do siete Ružomberka - 1:0. Po góle sa hra domácich upokojila, "zeleno-bieli" postupne ovládli stred poľa. Ešte do prestávky nebezpečne strieľal Josl a hrozbou pre Ružomberok boli najmä centrované lopty krajných stredopoliarov Papaja a Pribulu. V druhom polčase sa Ružomberčania snažili o vyrovnávajúci gól, avšak obrana Prešova stála na pevných nohách. Naopak domáci využívali otvorenú ružomberskú obranu na rýchle brejky a viackrát si vytvorili šance najmä po prienikoch Pribulu, či v závere striedajúceho Katonu. Ani záverečný tlak Ružomberka nepriniesol vytúžené vyrovnanie a Prešov si napokon zo zápasu odniesol tri body.

Denník Šport
Ružomberčania zaskočili domácich ofenzívnou zostavou a hrou na troch útočníkov, v úvodnej dvadsaťminútovke diktovali tempo zápasu, no kombinácie Liptákov sa končili pred pokutovým územím Prešova, v záverečnej fáze hosťom vždy niečo rozhodujúce chýbalo. Napokon, svedčí o tom aj fakt, že do priestoru brány gólmana Diviša namierili počas celého zápasu jediný raz... Šarišania, vôbec prvýkrát v tejto sezóne s hrou na dvoch útočníkov, sa pomalšie rozbiehali, na nohy ich však postavila Hanekova gólová hlavička. Gólový doping dostal Prešovčanov do laufu, až do konca prvého polčasu na ihrisku dominovali, Piter-Bučko trafil do brvna. Po prestávke robil problémy domácim predovšetkým aktívny Lačný, ocitol sa aj v dvoch nádejných šanciach a jednu pripravil kapitánovi Zošákovi. S blížiacim sa záverom zápasu sa domáci sústredili čoraz viac na budovanie defenzívnych bariér v snahe udržať si dôležité víťazstvo, čo sa im podarilo. Rozhodcovia priebeh zápasu zásadným spôsobom neovplyvnili, tri udelené žlté karty nie celkom „sedeli“, naopak po Farbákovom evidentnom stiahnutí unikajúceho Lačného Prešovčanovi odpustili kartu a neodpískali štandardku tesne pred pokutovým územím.

1.FC TATRAN: J. Diviš - Ščasný, Farbák, Čep, Josl - Papaj, Piter-Bučko, Hanek, Pribula (90+. Vršajevič) - Takáč (87. Drakul), Jurčo (76. Katona)

Ružomberok: Smieška - Siva, J. Maslo, Sivčevič, Gallo (75. Lomidze) - Peter Majerník - Zošák, Pyskur, Ďubek - Řezníček, Lačný (73. Božok)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Som spokojný. Trochu sme sa zápasu obávali, pretože sme nepoznali nových hráčov Ružomberka a ani to, ako budú hrať. V úvode sa to prejavilo, keď sme nedokázali eliminovať tlak hostí. Som rád, že sme nespanikárili a po dobre zahranej štandardke strelili nakoniec víťazný gól."

František Straka (tréner Ružomberka): "Som sklamaný. Na tento zápas sme sa dôkladne pripravovali. Nehrali sme zle, ale nedokázali sme využiť príležitosti, ktoré sme si vytvorili. Chýbala nám najmä finálna fáza. Gól sme dostali po hrubej chybe obrany, ktorá nechala prešovského hráča úplne osamoteného vnútri šestnástky."