MFK Petržalka - 1.FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)

Góly: 83. Belejík
ŽK: 16. Burza, 33. Majtán - 33. Ižvolt, 86. Diviš
Rozhodovali: Vlk - D. Hrčka, Košecký
Návšteva: 688 divákov

V zápase úvodného kola nového ročníka Corgoň ligy 2009/2010 si viac gólových príležitostí vypracovali futbalisti Petržalky, najviac z nich mal na kopačke Majtán. Najprv v 14. min Diviš jeho strelu vytesnil na roh a v 29. min brankár Prešova rukami opäť zachránil. Do šance sa dostal i hosťujúci Marek Penksa, ale obrana domácich stála na pevných nohách. Skórovať mohol v 39. min agilný Majtán, ale Diviš mu aj tentoraz gólovú radosť prekazil a bol z toho len tretí roh.

Aj druhý polčas sa niesol v réžií Petržalky, ktorá si vypracovala omnoho viac gólových príležitostí ako hráči Tatrana. Skórovať mohli Tomčák, Majtán i Sedlák, ani jeden z nich však neuspel. Rozhodnutie prišlo v 83. min. Ižvolt hlavou poslal loptu do šestnástky a nikým nekrytý Belejík otvoril skóre - 0:1. Keďže petržalskému tímu sa ani v závere stretnutia nepodarilo prekonať výborného Diviša, Prešovčania si odvážajú od Slnečných jazier tri cenné body.

Denník Šport
Napriek tomu, že pri Slnečných jazerách počasie na kúpanie nebolo, ligový futbal pritiahol na tribúny seneckého NTC len divácke torzo. Na rozdiel od nefunkčného ukazovateľa skóre, čo oznámila hlásateľka už pred zápasom, nefunkčnosť petržalského zakončovania diváci postrehli až v jeho priebehu. Petržalka mala súpera už na lopate, aby napokon na nej skončila sama... Začiatok bol obojstranne opatrný, od dvadsiatej minúty však čoraz mocnejšie priťahovala opraty zápasu na svoju stranu Petržalka. Zverenci trénera Hippa dostali súpera pod tlak, prešovskej obrane robil prievan najmä tandem Hodek - Majtán, no kľúč na prekonanie brankára Diviša ani jeden z nich nenašiel. Po prestávke sa hra vyrovnala, aj hostia vystrčili ofenzívne rožky a s blížiacim sa záverom bolo jasné, že ten kto skóruje, aj vyhrá. Po tom, čo v 71. min zavraždil tutovku Hodek, prišiel trest v podobe gólu Belejíka, na ktorý už „domáci“ neboli schopní odpovedať. Rozhodca Vlk zjavne nemal svoj deň. Jeho výkon bol chaotický, popretkávaný chybami. V niektorých momentoch pískal až príliš úzkostlivo, aby vzápätí prehliadol (či nepostrehol?) jasné fauly, v druhom polčase prehliadol aj hranie rukou Penksu. Slabučké...

Artmedia: Jenčo - Čikoš, Staško (72. Marek Moravčík), R. Konečný, Burza - Pavol Ďurica (64. Tomčák), F. Kiss (90. P. Fieber ml.), Hílek, P. Sedlák - Majtán, Hodek

1.FC TATRAN: Diviš - Papaj, Hanek, Čep, Ščasný - M. Poliaček (52. Belejík), Prekop, Ižvolt, Čertík (58. Vršajevič) - Kobylík, M. Penksa (88. Takáč)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Hipp (tréner Petržalky): "Aj napriek veľkej snahe sme dnes nedokázali zvíťaziť. Vedeli sme o konsolidovanom súperovi, ktorý sa v lete posilnil na viacerých postoch. Našou snahou bolo bojovať, no škrípala koordinácia hry. Najmä v prvom polčase sme boli lepším mužstvom, vytvorili sme si viacero gólových príležitostí, ale bez skórovania sa ťažko vyhráva. Môžem povedať, že dnes vyhral šťastnejší."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Som spokojný, že sme získali tri body. Petržalka hrala agresívnejší futbal a najmä v prvom polčase sme nedokázali dominovať na trávniku. Po zmene strán sa naša hra zlepšila a keďže sme dokázali pred koncom stretnutia skórovať, sme spokojní s víťazstvom."