ŠK Slovan Bratislava - 1.FC Tatran Prešov 4:1 (1:0)

Góly: 11. Masaryk, 51. a 57. Halenár, 60. Slovák - 82. M. Poliaček (z pok. kopu)
ŽK: 82. Hanek - 37. Cleber Luis Rodrigues, 70. Papaj
Rozhodovali: Olšiak - Chládek, Kéry
Návšteva: 3 866 divákov

Skóre stretnutia v prospech domácich otvoril po načasovanej prihrávke Obžeru v 11. min Masaryk - 1:0. O desať minút neskôr Valachovičovu delovku z 27 metrov vyrazil pozorný Buchta do autu. Brankár Prešova zachraňoval aj v 29. min, keď včas vybehol a zoči-voči Černákovi zneškodnil čistú šancu belasých. Hostia odpovedali ojedinelým útokom v 37. min, keď Pikl netrafil bránku Slovana. V závere prvého dejstva po veľkej chybe Haneka našiel Vršajevič na päťke úplne voľného Katonu, no ten netrafil prázdnu bránku. Obe mužstvá tak do kabín odchádzali za stavu 1:0 v prospech domáceho favorita.

Po zmene strán dosiahol prvé dva góly v drese Slovana (v 51. a 57. min) Juraj Halenár, ktorý spolu s Branislavom Obžerom posilnili rady belasých z majstrovskej Artmedie Petržalka. Štvrtý gól domácich pridal v 60. min Slovák, ktorý vydarenou strelou ukončil ukážkovú akciu. O päť minút neskôr prudkú krížnu strelu brankár hostí Buchta vyrazil na rohový kop. Prešovčan Katona, ktorý v prvom polčase spálil najväčšiu šancu hostí, pochodil rovnako v 80. min, a tak čestný úspech hostí dosiahol až Poliaček v 82. min z pokutového kopu za faul Haneka na Takača.

Denník Šport
Tatran prešiel na Tehelnom poli futbalový valec a nič na tom nemení posledná desaťminútovka, v ktorej si šarišské mužstvo aspoň trošku vylepšilo skóre a stav vyslaných striel, ktorý bol do 82. minúty nula... V známom prešovskom betóne bolo toľko dier ako vo švajčiarskom ementále, stopérska dvojica i defenzívny stredopoliar zhoreli ako toaletný papier vo vysokej peci a smerom dopredu to bolo bezradné, tápavé a neligové. Presne tak to vnímal aj tréner Pivarník, ktorého intenzívny hlas počas prestávky aj po zápase aj vo vedľajšej miestnosti sediacim novinárom potvrdil, že nespokojnosť s výkonom Tatrana je všestranne veľká. Paradoxne síce mohol byť polčasový stav aj nerozhodný, ale to by musel Katona z troch krokov trafiť sieť, čo neurobil. Slovan hral s oboma petržalskými posilami a Obžera s Halenárom zapadli do belasého súkolia dobre. Že im k tomu pomohol bezfarebný súper, nemusí nikoho zaujímať, podstatný je výsledok. A ten je aj vďaka nim úplne jednoznačný v prospech Slovana. Rozhodcovia si svoje miesto v stretnutí zastali dobre.

Slovan: Rodinger - Dobrotka, Valachovič, Hanek, Pires - Obžera, Černák (64. Králík), Serrano, Slovák (69. Sylvestr) - Halenár (73. Ľ. Meszároš), Masaryk

1.FC TATRAN: Buchta - Papaj, Farbák, Pikl, Josl - Vršajevič, Prekop, Katona, M. Poliaček, Cleber Luis Rodrigues - E. Takáč (86. Belejík)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Ladislav Pecko (tréner Slovana): "Samozrejme, že dnes som spokojný s výsledkom. Chlapci hrali to, čo sme od nich chceli, dali sme pekné góly a dokázali sme súpera dostať pod tlak. Najmä v druhom polčase zásluhou úvodného tlaku v prvých pätnástich minútach sme dosiahli tri nádherné góly, ktoré nám dopomohli k víťazstvu. Som rád, že hráči konečne pochopili naše taktické pokyny, vedeli kedy súpera pritlačiť pred vlastnú šestnástku a kedy mu zasa uvoľniť priestor. Keď budú takto hrať i naďalej, bude to dobré."
Roman Pivarník (tréner Prešova): "V prvom rade by som chcel Slovanu zagratulovať k vysokému víťazstvu, ktoré v stretnutí s nami dosiahol. Mrzí ma, že v úvode zápasu sme vlastnou chybou domácim pomohli k prvému gólu. To ešte bol Slovan pomerne nervózny, v závere polčasu sme si vypracovali čistú gólovú šancu, no Katona z dvoch metrov netrafil prázdnu bránku. V druhom polčase sme úvodných 10-15 minút zaspali. Slovan dal tri góly a my sme sa prebrali až za stavu 4:0 pre domácich, čo už bolo neskoro. Slovan si za predvedenú hru víťazstvo zaslúžil."