1.FC Tatran Prešov - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (1:0)

Gól: 32. E. Takáč
ŽK: 20. Katona, 79. M. Poliaček, 90. Šafranko - 36. Marcin, 44. Abena, 90. Regedei, 90. Ján Novota
Rozhodovali: P. Hrčka - Balko, Palušák
Návšteva: 3 807 divákov

Prešovčania súpera od úvodných chvíľ pritlačili a ten sa takmer štvrťhodinu nedostal na súperovú polovicu hracej plochy. V 6. min našiel Krohmer spätnou prihrávkou Poliačeka, no obrana hostí jeho pokus zblízka zblokovala. Po súboji s Takáčom ostal Novota na chvíľu dezorientovaný, nevedel kde ma loptu, no napokon ju v poslednej chvíli zachytil pred bránkovou čiarou. Hostia prvý raz ohrozili prešovskú bránku na konci úvodnej dvadsaťminútovky Kweukem, Buchta však výborne zasiahol. V 24. min mal najväčšiu šancu Dunajskej Stredy na kopačke Kweuke, po prihrávke Veledara však z hranice šestnástky trafil len brvno. V 28. min zase bombu Poliačeka reflexívne vyrazil Novota. V 32. min zahrával rohový kop Poliaček. Lopta chvíľu blúdila v šestnástke hostí a nakoniec po hlavičke Erika Takáča skončila v sieti - 1:0. V závere polčasu ešte Katona pohrozil krížnou strelou a po jeho prihrávke Cleberovu strelu brániaci hráči znovu zblokovali.

Do druhého polčasu hostia posilnili ofenzívu. Na hrote s Kweukem už hral aj Dragičevič. Snaha o zmenu skóre však tímu zo "Žitného ostrova" nevyšla, hoci k tomu mali dve vyložene príležitosti. V 63. min Dragičevič prenikol prešovskou obranou, lopta sa dostala k Veledarovi a z jeho kopačky smerovala na prešovskú bránku. Jej smer však v poslednej chvíli zmenil Prekop. V poradí tretiu gólovú príležitosť premárnil Kweuke. Tri minúty pred koncom sa ocitol sám pred prešovským brankárom Buchtom, prudko síce vypálil, no gólman zelenobielych bravúrne zasiahol. Predtým mal ešte dobrú príležitosť na zmenu skóre aj prešovský stredopoliar Katona, po Šafrankovej prihrávke však pred bránkou hostí zaváhal a bolo po šanci.

PIS.SK
Futbalisti Tatrana Prešov zvíťazili v stretnutí 8. kola Corgoňligy, keď porazili tím Dunajskej Stredy na vlastnom trávniku 1:0 (1:0). O troch bodoch pre zelenobielych rozhodol presnou hlavičkou Takáč.

Stretnutie nováčikov súťaže začali aktívnejšie domáci, ktorí už v 6. minúte mali úvodnú šancu. Krohmer sa presadil na pravej strane, spätnou prihrávkou našiel Poliačeka, no obrana hostí jeho pokus zblokovala. Hostia sa prvýkrat na dostrel Buchtovej brány dostali v 19. minúte, aktuálne najlepší strelec Corgoňligy Kweuke však domáceho gólmana strelou z hranice šestnástky príliš nepreveril. O päť minút neskôr ale aktívny Poliaček stratil loptu na polovici súpera, rýchlu kontru začal Veledar, ktorý vysunul Kweukeho, no ten iba opečiatkoval brvno Buchtovej brány. Nasledovala silná preŠovská päťminútovka, ktorá priniesla tri príležitosti. Poliaček dvakrát skúšal Novotovu pozornosť v bráne, no ten dvakrát loptu vyboxoval. Prišla ale 33. minúta, Pikl našiel na päťke Takáča a ten hlavou prekonal bezmocného Novotu - 1:0. V závere polčasu ešte zaujalo zakonČneie Katonu, no lopta z uhla nenašla smer do brány.
Po prestávke začali hostia so svojou snahou o vyrovnanie. V 65. minúte na to mali vynikajúcu príležitosť. Chybu zadných radov využil Dragičevič, z bránkovej čiary našiel spätnou prihrávkou Veledara, o ten trafil iba jedného z obetavo sa vrhajúcich domácich obrancov. O tri minúty neskôr Šafranko vysunul Katonu, no ten v dobrej príležitosti netrafil loptu ako by si predstavoval, následný pokus Poliačeka skončil na bočnej sieti Novotu. No a keď Kweuke vo veľkej príležitosti nevyzrel na pozorného Buchtu, domáci si pripísali na svoje konto tri body a preskočili svojho súpera v tabuľke.

1.FC TATRAN: Buchta - Papaj, Farbák, Pikl, Josl - Prekop - Krohmer (65. Šafranko), Katona (86. Pekár), M. Poliaček (80. Zahradník), Cleber Luis Rodrigues - E. Takáč

Dubnica: Ján Novota - Adiaba, Pinte, Marcin, Caha - Osei Opoku, Abena, Veledar (75. Regedei), Boya, Hassan (46. Dragičevič) - Kweuke

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Bol to kvalitný zápas, hraný vo veľmi dobrom tempe. Obidve mužstvá sa snažili hrať maximálne útočne. My sme to skúšali hlavne po stranách ihriska a centroch. Od momentu, keď sme sa dostali do vedenia, sme začali hrať z hlbšieho bloku. Škoda, že sa nám nepodarilo streliť druhý gól. Katona mal na to veľkú príležitosť. Vedeli sme, že k nám príde silný súper so silnými individualitami. Zápas sme zvládli herne i výsledkovo, čiže spokojnosť je na mieste."

Werner Lorant (tréner Dunajskej Stredy): "Dobrý zápas z obidvoch strán. Mužstvá hrali vo vysokom tempe od začiatku do konca. Škoda, že náš útočník v prvom polčase riešil vyloženú gólovú šancu unáhlenou strelou, ktorá skončila na brvne. Gól sme nedali, ale nakoniec sami inkasovali. Aj v druhom polčase sme mali stopercentnú šancu a zase ostala nevyužitá. Hlavne preto domáci uhrali tri body."