1.FC Tatran Prešov - MFK Dubnica 1:4 (1:1)

Góly: 43. Kobylík - 27. J. Zápotoka, 65. Jánošík, 70. Porázik, 87. Zapalač
ŽK: 14. Seye
Rozhodovali: Matúš - Rendko, Likavský
Návšteva: 4 105 divákov

V Prešove sa aj do tretice hralo na rozmočenom trávniku. Domáci začali aktívnejšie a už po piatich minútach zahrávali štyri rohové kopy. Pred Zajacom vznikali nebezpečné situácie, no strelecké pokusy domácich sa neujali. Hostia kontrovali predovšetkým Plevom, ktorý dvakrát skúšal strelami spoza šestnástky pozornosť domáceho gólmana. V 12. min Šafranko po úniku Papaja pálil tesne vedľa a po chvíli jeho strela preletela nad brvnom. V 20. min vystrašil prešovskú obranu J. Zápotoka, namieril však do bočnej siete. O päť minút neskôr Ščasného kiks Kuzma nepotrestal. No o dve minúty opäť Kuzma vybojoval loptu, poslal ju na ľavú stranu J. Zápotokovi, a ten z uhla prestrelil Taliana - 0:1. V 40. min súboj strelca J. Zápotoku s prešovským gólmanom vyznel pre Taliana, ktorý bravúrne vyrazil loptu spod brvna svojej svätyne. Gólovú bodku dal za prvým polčasom po predchádzajúcej strele Prekopa presným zakončením k pravej žrdi Kobylík.

Opraty zápasu po zmene strán chytila Dubnica. V 65. min po rohovom kope najvyššie vyskočil Jánošík a hlavou opäť poslal hostí do vedenia. Domáci sa zo šoku nespamätali, nestačili najmä v strede poľa, nakopávané lopty na osamoteného Zahradníka neviedli k ničomu. Tretí úder Tatranu uštedril v 70. min Porázik po vysunutí T. Zápotoku. Prvú strelu Talian ešte vyrazil, no proti opakovanej už bol bezmocný. Až potom sa Prešovčania zúfalo snažili o zmenu nepriaznivého skóre. Ich umenie však končilo pred šestnástkou Dubnice. Trest prišiel tri minúty pred koncom, keď striedajúci Zapalač krížnou strelou prekonal domáceho gólmana a stanovil na konečných 1:4.

PIS.SK
Po dvoch výhrach na domácej pôde sa v treťom vystúpení futbalistov Tatrana Prešov v stretnutí 6. kola Corgoňligy nepodarilo natiahnuť sériu domácich úspechov a súperovi z Dubnice podľahli vysoko 1:4 (1:1). Duel začali aktívnejšie domáci. V priebehu piatich minút zahrávali štyri rohové kopy, po ktorých to viackrát pred hosťujúcim gólmanom Zajacom horelo, no gól nepadol. Diváci sa ho nedočkali ani po troch Šafrankových príležitostiach. Prešovský kapitán najprv poslal v 12. minúte loptu vedľa ľavej žrde, vzápätí mieril tesne nad brvno a nevyužitá ostala ani najväčšia príležitosť, keď postupoval až do vnútra šestnástky, no vystrelil len do hosťujúceho gólmana. Dubničania skúšali šťastie najmä strelami zdiaľky, keď Pleva dvakrát narobil starosti Talianovi. V 27. minúte ale dostal do ofsajdom zaváňajúceho brejku loptu Kuzma, vysunul Jána Zápotoku a ten prestrelil prešovského gólmana – 0:1. Domácimi gól otriasol, no napokon dokázali ešte do prestávky vyrovnať, keď sa v skrumáži po rohovom kope pred bránou presadil Kobylík – 1:1. Gól do šatne ale Tatranu nepomohol. Po zmene strán sa dlho pred oboma bránkami nič nedialo. Prišla však 65. minúta, Jánošík vyskočil najvyššie na rohový kop a nedal Talianovi žiadnu šancu – 1:2. Otrasení Prešovčania dostali ďalší úder o šesť minút. Rýchly brejk hostí začal v strede poľa Tomáš Zápotoka, ktorý vysunul Porázika a hoci jeho prvú strelu ešte Talian vyrazil, dubnický kapitán mal dostatok času i priestoru na to, aby loptu z uhla ešte dorazil po tretíkrát do prešovskej siete. Definitívny klinec do prešovskej rakvy potom zaklincoval tri minúty pred koncom utešenou strelou striedajúci Zapalač.

1.FC TATRAN: Talian - Ščasný, Pikl, Čep, Josl - Prekop - Papaj, M. Penksa (13. Kobylík), Šafranko (75. Krohmer), Poliaček - T. Kaplan (57. Zahradník)

Dubnica: R. Zajac - I. Obert, Jánošík, Nosek, Pleva - Držík - T. Zápotoka, Porázik, Seye (89. E. Ľupták), J. Zápotoka (78. Zapalač) - M. Kuzma (79. Zimen)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Začali sme podľa očakávania aktívne, hrali sme na polovici súpera a vytvárali sme si šance. Bolo len otázkou času, kedy dáme gól. Nakoniec sme ho ale dostali. Pre konečný výsledok bol ale zlomový druhý inkasovaný gól, inak veľmi lacný. Aj za stavu 1:2 sme mali hrať dôsledne v defenzíve a nie súperovi prenechávať toľko priestoru. Ten ho nakoniec zúročil a potrestal nás ďalšími gólmi."

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Takýto zápas sa hodnotí veľmi dobre. Vonku sme dali štyri góly, a to každého poteší. Najmä, ak sme zápas vyhrali. Teší nás najmä efektivita nášho mužstva, v porovnaní s predošlým stretnutím to bol veľký obrat smerom k lepšiemu. Myslím si, že v Prešove sme vyhrali zaslúžene."