1.FC Tatran Prešov - FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 23. Kaplan, 82. Čep
ŽK: 29. Josl - 43. Poljovka, 70. Mir. Tóth, 80. M. Pančík ml.
Rozhodovali: Valášek - D. Hrčka, Bobko
Návšteva: 4003 divákov

rešovu je zrejme súdené hrať v Corgoň lige len za neustáleho dažďa. V zápase s Ružomberkom aj Banskobystričanmi hrali Prešovčania na rozmočenom ihrisku, kvalitu futbalu však náročné podmienky neovplyvnili. Predovšetkým domáci stadili na ofenzívnu kartu. Už v 1. min Šafranko skúšal Borošovu pozornosť. Na druhej strane zakontroval M. Pančík, križujúci Čep však prvú možnosť hostí prekazil. Prešov mal postupne výraznejšiu hernú prevahu. Papajov pokus zrazil spoluhráč a po ďalekonosnej strele Pikla z vyše 35 metrov mal gólman Dukly čo robiť, aby loptu vyrazil. Strelecké pokusy z diaľky mali pokračovanie onedlho, ale tentoraz Piklov pokus cestu do bránky nenašiel. Na opačnom konci ihriska sa o niečo podobné pokúšal Poljovka, aj jeho strela preletela iba tesne vedľa pravej žrde Buchtovej bránky. V 23. min korunoval nováčik svoju prevahu gólom. Boroš prvý pokus domácich ešte vyrazil, no k lopte sa dostal pohotový Kaplan a ľavačkou trafil presne k pravej žrdi - 1:0. Dukla sa vzápätí pokúšala o odpoveď, ale Tóth sa pred Buchtom zbytočne zamotal a namiesto strely mu poslal "malú domov". V závere polčasu vzrušili hľadisko ešte strelecké pokusy Prekopa a tesne pred prestávkou aj Clebera.

Po prestávke sa obraz hry zmenil. Tréner hostí Horný poslal na ihrisko ofenzívnych hráčov Fila a Bruška. A práve prvý z menovaných takmer zúročil ofenzívu Dukly v druhej časti hry - zblízka však nastrelil iba ľavú žrď domácej bránky. To bol jeden moment v druhej časti, keď prešovská obrana vojakov k niečomu pustila. Hoci sa hralo častejšie na prešovskej polovici ihriska, do šancí sa Banská Bystrica nedostala. Ohroziť bránku Tatrana to vojaci skúšali najmä streľbou spoza šestnástky, no tej chýbala presnosť alebo spoľahlivo zasiahol domáci gólman. Osem minút pred koncom Prešovčania svoje druhé víťazstvo poistili po jednej z typických akcií. Štandardnú situáciu rozohral Papaj a za loptou najvyššie vyskočil Čep, ktorý spečatil zaslúženú výhru Prešova 2:0.

1.FC TATRAN: Buchta - Ščasný, Pikl, Čep, Josl - Prekop - Papaj, M. Penksa (89. M. Pekár), Šafranko, Cleber Luis Rodrigues (85. M. Poliaček) - Kaplan (70. Belejík)

B.Bystrica: Boroš - Ľ. Vyskoč, Adámik, Poljovka, Kotrys - T. Pančík (78. V. Gajdoš), Pečovský, Šulek (59. Bruško), M. Pančík ml. - Mir. Tóth, M. Ďuriš (59. M. Filo ml.)

Povedali po zápase:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Znovu sme vedeli, že nás doma čaká veľmi ťažký súper. Dukla netají svoje ambície. Aj u nás hrala celkom dobre. Zámerne sme príliš hru neotvárali, snažili sa o trpezlivé kombinácie s ťahmi po stranách ihriska a spoliehali sa na štandardné situácie. Tie napokon aj slávili úspech."

Štefan Horný (tréner Banskej Bystrice): "Domáci hrali aktívne, využívali rýchly prechod, boli dôrazní v osobných súbojoch a mali nebezpečné štandardné situácie. V druhom polčase sme hru vyrovnali. Škoda, že šanca Fila sa neujala, zrejme by to bol dramatickejší zápas. Prešov potvrdil, že štandardky zvláda, a to gólom tesne pred koncom duelu."