ŠK Slovan Bratislava - 1.FC Tatran Prešov 1:1 (0:1)

Góly: 89. Valachovič - 28. Šafranko
ŽK: 42. Halenár, 81. Dobrotka - 12. Farbák, 50. M. Poliaček, 65. J. Baláž, 73. Papaj
Rozhodovali: P. Hrčka - E. Weiss, Vorel
Návšteva: 3 345 divákov

Duel medzi Slovanom a Prešovom pripomínal svojím tempom hodový zápas. V prvom polčase nebolo príliš veľa vzruchu pred jednou, ani druhou bránkou. V 14. min sa po prihrávke Obžeru dostal k zakončeniu Halenár, ale jeho slabú strelu Baláž bez problémov chytil. V 22. min po rohu domácich príliš dlho váhal so strelou Petráš. Z tábora hostí prvýkrát pohrozil v 24. min Penksa, no rovnako ako o 3 min neskôr Papaj mieril veľmi nepresne. V 28. min prekvapujúco otvorili skóre Prešovčania. Poliaček poslal z pravej strany dlhý center do šestnástky, Penksa priťukol hlavou Šafrankovi a kapitán Tatrana rutinérsky prekonal Rodingera - 0:1. "Belasí", ktorí nastúpili na stretnutie s už majstrovským titulom vo vrecku, hrozili najmä po štandardných situáciách a centroch Jána Kozáka, no do vážnejšej príležitosti sa v prvej 45-minútovke nedostali.

Aj po zmene strán mal územnú prevahu Slovan. V 48. min prenikol do šestnástky Dobrotka, jeho prihrávku však Baláž chytil. Na druhej strane sa v 56. min Kozák nedohodol s Valachovičom, ale Penksa sám pred domácim brankárom nedokázal Rodingera prehodiť. V 73. min po skrumáži v hosťujúcej šestnástke poslal Dosoudil loptu z niekoľkých krokov nad bránku. Osem minút pred koncom mohol poistiť vedenie Tatrana striedajúci Drakul, vo vyloženej šanci však strieľal len slabo a Rodinger bol opäť na mieste. Počas záverečného tlaku Slovana mali veľké šance Černák aj Diogo Pires, no k vyrovnaniu im pomohol svojou hrubou chybou brankár Baláž. Jeho zlú rozohrávku v 89. min zachytil Valachovič a pohodlne poslal loptu do prázdnej bránky. V záverečných minútach sa "belasí" snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale prešovského gólmana prekonať nedostali.

Denník Šport
Na Tehelnom poli sa o prvú väčšiu šancu postarali domáci, ktorí boli o čosi aktívnejší, v 14. minúte po peknom sklepnutí Obžeru mohol otvoriť skóre Halenár, strela sa mu ale vôbec nepodarila. Prešovčania sa najmä snažili neurobiť žiadne chyby, no po úvodnej dvadsaťminútovke ožili a dokázali sa aj presadiť peknou akciou v 28. minúte. Poliačekov center umne priťukol Penksa kapitánovi Šafrankovi a ten chladnokrvne prestrelil Rodingera. Majster sa následne snažil o vyrovnanie, mal niekoľko rohov, no nedokázal si vypracovať žiadnu dobrú príležitosť.

Tréner "belasých" Ladislav Pecko v polčase stiahol Slováka s Halenárom, prišli Meszároš a Štepanovský, no obraz hry sa nemenil. Tatran zodpovedne bránil a Slovan nevedel vpredu nič vymyslieť. Naopak, po hrúbke v strede obrany mohol Penksa v brejku zvýšiť, ale nepreloboval Rodingera. V 81. minúte sa rútil do šance v ďalšom brejku hosťujúci Drakul, ale nezakončil dobre a Slovan mohol vzápäti trestať, ale Černákovu hlavičku vytiahol spod brvna Baláž. V záverečnom tlaku Slovan napokon predsa len vyrovnal, keď loptu po hrubej chybe brankára Baláža poslal do opustenej brány Valachovič.

Slovan: Rodinger - Dobrotka, Valachovič, Dosoudil, P. Petráš - Obžera (68. Diogo Pires), J. Kozák, Černák, S. Slovák (46. Štepanovský) - Halenár (46. Ľ. Meszároš), Masaryk

1.FC TATRAN: J. Baláž - Papaj, Farbák, Čep (79. Martin Baran), M. Ščasný - Čertík, Prekop, Šafranko, Vršajevič (58. Drakul) - M. Poliaček - M. Penksa (88. M. Pekár)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Ladislav Pecko (tréner Slovana): "V podstate nemám k tomu čo dnes povedať, pretože by som mohol vyhlásiť niečo, čo by ma potom mrzelo. Takto sa majster nesmie na verejnosti prezentovať. Nastúpili hráči základnej zostavy, pretože si zaslúžili za zisk majstrovského titulu hrať pred domácimi tribúnami. Dnes nehral dobre nikto, no nemôžem striedať desiatich hráčov."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Kľúčovým momentom bola veľká šanca Penksu, ktorý nás mohol upokojiť, ale nestalo sa tak. Taká chyba, akú urobil náš brankár, sa môže stať len nám. Takéto zaváhania nepatria na žiadnu, ani žiacku úroveň. Neguje to potom prácu celého mužstva. Do budúcej sezóny sa z toho musíme poučiť."