1.FC Tatran Prešov - FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (0:0)

Góly: 73. M. Poliaček, 88. Čep - 70. Bajevski
ŽK: 43. Šafranko, 62. M. Baran, 90. M. Ščasný - 42. Parvin, 52. Boya, 90. Martin Kováč
Rozhodovali: Vnuk - Palušák, Petríček
Návšteva: 2 230 divákov

O konečnom výsledku rozhodla až posledná dvadsaťminútovka. Dovtedy mali Prešovčania jasnú územnú prevahu a od začiatku sa hralo najmä na polovici hostí. Domáci ťažili zo štandardiek, po ktorých vznikali pred bránkou Dunajskej Stredy nebezpečné situácie, mušku mali ale prešovskí strelci vychýlenú. O streľbu sa síce pokúšali často, no akurát Farbák dokázal v prvom polčase trafiť do priestoru bránky. Inak všetky lopty išli mimo nej. Najväčšie príležitosti mal pred záverom I. polčasu Čep, predtým ešte Šafranko, Poliačekov pokus sa obtrel o pravú žrď. Podobný obraz hry bol aj v druhom polčase. Po nenápadnej akcii unikol striedajúci Lukáš Zápotoka a jeho center usmernil do prešovskej siete Bajevski - 0:1. Našťastie pre domácich najagilnejší hráč Prešova Poliaček po troch minútach vyrovnal, keď loptu z hranice šestnástky umiestnil tesne k ľavej žrdi - 1:1. Prešov ukázal svoju morálnu silu i túžbu po víťazstve, ktorá bola korunovaná dve minúty pred koncom. Poliačekov presný center usmernil za chrbát Minára Čep - 2:1.

Denník Šport
Prešovčania sa prehrýzli k trojbodovému zisku po tŕnistom chodníku, ale keď preťali cieľovú pásku, mohli sa radovať nielen zo spravodlivého víťazstva, ale aj z poskočenia v tabuľke na siedme miesto. Domáci boli od úvodných minút aktívnejším tímom, hru mali pod kontrolou, dirigoval ju výborne hrajúci Poliaček. V prvom polčase si Tatran vypracoval aj trvalejší tlak, pravda bez gólového zakončenia. V ofenzívnej časti boli hostia totálne bezzubí a dlho ukazovali, prečo pred zápasom v Prešove nestrelili gól na ihriskách súperov v štyroch dueloch po sebe. Prvú nebezpečnejšiu akciu zápasu však Dunajská Streda zakončila gólom po jej jedinej strele na bránu v tomto stretnutí! Prešovčanov tento moment naštartoval, prišlo rýchle Poliačkovo vyrovnanie a v záverečnej fáze zápasu aj víťazná gólová Čepova hlavička po Poliačkovom rohovom kope. Rozhodca Vnuk do zápasu negatívne nevstúpil, podal presvedčivý a solídny výkon, nemalo by sa mu však stávať, aby hráčovi po čistom odobratí lopty v osobnom súboji udelil žltú kartu.

1.FC TATRAN: J. Baláž - Papaj, Čep, Farbák, M. Ščasný - M. Baran - Čertík (82. Drakul), Šafranko (73. E. Takáč), M. Poliaček, Vršajevič (60. Katona) - Pekár

D.Streda Minár - Martin Kováč, Adiaba, K. Németh, Zs. Németh - Parvin (63. L. Zápotoka, 87. Decký), Abena, Boya, Hassan - N´lend, Bajevski

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Tatrana Prešov): "Vedeli sme, že Dunajská Streda má kvalitné individuality. Tomu sme prispôsobili taktické zámery. Z nevinne vyzerajúcej akcie sme ale inkasovali. Doma sa to ťažko otáča, ale naši chlapci zabojovali a úplne zaslúžene skóre zvrátili."

Zlatko Kranjčar (tréner Dunajskej Stredy): "Domáci vyhrali zaslúžene aj napriek tomu, že sme Bajevského gólom šli do dosť nečakaného vedenia. Žiaľ, potom sme sa dopustili chýb, za ktoré sme aj zaplatili. Zopakujem ešte raz: Prešov vzhľadom na priebeh zápasu vyhral úplne zaslúžene."