MŠK Žilina - 1.FC Tatran Prešov 5:1 (2:0)

Góly: 15. Adauto, 44. Lietava, 49. Vladavič, 80. Rilke, 88. M. Ďurica - 86. Šafranko
ŽK: 79. Zdeno Štrba - 17. Josl, 28. Šafranko
Rozhodovali: Vnuk - T. Somoláni, Kéry
Návšteva: 4 595 divákov

Nováčik začal na pôde rozbehnutého vicemajstra bez rešpektu. Už v 5. min vyskúšal Pernišovu pozornosť z osemnástich metrov Josl. Z následného protiútoku sa dostal do brejku žilinský útočník Lietava, ale jeho strela prešla tesne vedľa pravej žrde prešovskej bránky. Domáci sa ujali vedenia v 15. min, keď Vladavič zabojoval v pokutovom území, v súboji s obrancami dôsledne sledoval loptu Adauto a pohotovou strelou otvoril skóre. Inkasovaný gól však hostí nezaskočil a ďalej pokračovali v útokoch na bránku domácich. V 28. min potiahol v strede ihriska Katona, vysunul na pravej strane voľného Poliačeka, ale ten v gólovej šanci prestrelil. Na opačnej strane podkurovala Prešovčanom hlavne dvojica Rilke - Adauto, ktorá neúnavne podnikala útočné akcie. Žilinskú snahu korunoval druhý úspech minútu pred koncom I. polčasu, keď Adauto predbehol v súboji o loptu prešovských obrancov a odrazenú strelu usmernil do bránky Lietava. Hneď po prestávke otvorili strelecké hody domáci futbalisti, ktorí predviedli divákom lahôdkovú akciu. Adauto na veľkom vápne nezvolil strelu, ale prihral napravo Rilkemu, ten poslal loptu cez celé pokutové územie na druhú stranu Vladavičovi, ktorý zakončil do odkrytej časti bránky. V 57. min opäť Adauto uvoľnil Rilkeho, ale jeho ľahkú strelu brankár Buchta kryl. Hostia z Prešova podávali aj v druhej časti hry sympatický výkon, ale proti spoľahlivo pracujúcej žilinskej obrane sa jeho hráčom presadzovalo ťažko. Na druhej strane krajní stredopoliari neúnavne podporovali útok a vytvárali nebezpečné šance. V 80. min Štyvar dobehol dlhú loptu, prihral do šestnástky Ježovi, po jeho pokuse sa lopta odrazila na pravú stranu, odkiaľ z uhla presne trafil Rilke - 4:0. V závere Žilinčania poľavili, čo využili hostia, v 86. min prekonal Perniša po Kaplanovej prihrávke Šafranko. Dve minúty pred koncom ešte potrestal rozhodenú obranu hostí gólom M. Ďurica a upravil na konečných 5:1. Diváci videli pod Dubňom atraktívny a rýchly futbal z oboch strán.

Denník Šport

Žilina: D. Perniš - Pekarík, Piaček (33. Šourek), Vomáčka, Tesák - Zdeno Štrba - Rilke, Jež, Vladavič - Adauto (78. M. Ďurica), Lietava (61. Štyvar)

1.FC TATRAN: Buchta - M. Baran, Pikl, Čep, Josl - Poliaček (78. Zahradník), Katona (63. Krohmer), Prekop, Šafranko, M. Penksa - Belejík (74. Kaplan)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Som rád, že sme zvládli náročný týždeň. Dnešný výsledok je pre hostí možno krutý, ale naša hra v tomto zápase spĺňala najvyššie kritériá a hráči hrali s chuťou. Bol by som rád, keby sme v takýchto výkonoch pokračovali aj naďalej."

Roman Pivarník (tréner Prešova): “Súper nás prevýšil vo všetkých ukazovateľoch. Skoro sme inkasovali prvý gól a nedokázali sme splniť to, čo sme si pred zápasom povedali. Žilina mala v domácom prostredí niekoľko brejkových akcií, po ktorých sa jej podarilo streliť góly."