1.FC Tatran Prešov - MFK Dubnica 2:3 (2:0)

Góly: 8. Šafranko, 12. P. Kobylík (z 11 m) - 48. J. Zápotoka, 84. Chmelík, 90. T. Zápotoka
ŽK: 27. Čep, 86. M. Ščasný - 12. I. Obert, 55. Pleva, 86. T. Zápotoka, 88. Zapalač
ČK: 65. Čep (po 2. ŽK)
Rozhodovali: Gocník - Balko, Kubica
Návšteva: 2 573 divákov

Domáci začali zápas ofenzívne, ale ako prvý musel zachraňovať po strele hosťujúceho Plevu gólman Prešova Baláž. V 8. min padol prvý gól - po prvom rohovom kope domácich zahranom Kobylíkom sa lopta odrazila na hranicu dubnickej šestnástky a odtiaľ ju ľavačkou k ľavej žrdi napálil Šafranko. V 12. min Obert nedočiahol na vysokú centrovanú loptu a z následného protiútoku to bol práve on, ktorý zahral v pokutovom území nešťastne rukou. Kobylík nariadenú jedenástku bezpečne premenil. Gól domácich doslova ukolísal. Hneď po penalte Ján Zápotoka tesne minul prešovskú bránku, v 22. min ten istý hráč hlavičkoval tesne nad. V 41. min veľkú šancu nepremenil hosťujúci Seye - z hranice šestnástky nikým neatakovaný vystrelil vedľa. V druhom polčase už po troch minútach Prešovčania inkasovali typický "lacný" gól. Ján Zápotoka vypálil z dobrých 30 metrov, trafil do stredu brány, no domáci gólman nepochopiteľne loptu chcel boxovať a nakoniec mu preletela do siete. Tento kontaktný gól ešte viac zlomil domácich a postavil hostí na nohy. Dubnica hrala ako na vlastnom trávniku, mala prevahu a výsledkom útočných aktivít bol vyrovnávajúci gól, ktorý dal po skrumáži pred prešovskou bránou Chmelík. Keď už sa zdalo, že si mužstvá body rozdelia, napriahol ku krížnej strele Tomáš Zápotoka a zrodilo sa prekvapenie. Dubnica si ale za predvedenú hru zaslúžila zvíťaziť.

Denník Šport
Domácim stačilo úvodných dvanásť minút, aby sa dostali do dvojgólového vedenia a vyzeralo to na poriadny výprask hostí. Tí sa však našťastie pre nich postupne spamätali a pozviechali. Vyrovnali hru a začali hroziť aj vďaka tomu, že Tatran prestal hrať a začal si myslieť, že má už splnenú normu. A na tento luxus musel zákonite doplatiť. Dubničania totiž po prestávke vycítili, že zeleno-bieli začali hrať bezstarostne, akoby bez obáv o výsledok. Preto sa pustili do nich s plnou vervou. Po rýchlom kontaktnom góle sa dostali na koňa a zatlačili súpera do defenzívy, z ktorej nebolo úniku. Svojou troškou do mlyna prispel aj Čep neuváženým vylúčením. Miesto toho, aby aj hoci o jedného hráča menej nezačali všetci brániť výsledok, ale prešli aj do ofenzívy, spanikárili, neboli si schopní prihrať loptu na niekoľko metrov, nieto ešte založiť súvislejšiu akciu. Vyrovnávajúci gól v závere ešte viac nahlodal ich už aj tak labilnú psychiku, na čo doplatili tesne pre záverečným hvizdom vypitím kalichu horkosti až do dna. Rozhodcovské trio sa zhostilo svojej úlohy, vážnejších chýb sa nedopustilo.

1.FC TATRAN: J. Baláž - Papaj, Farbák, Čep, M. Ščasný - M. Baran - Vršajevič, P. Kobylík (55. Penksa), Katona (88. Piter-Bučko), Šafranko - Belejík (64. Bernardo)

Dubnica R. Zajac - I. Obert (46. Zapalač), Jánošík, Ľ. Chmelík, Pleva (84. Ulrich) - Držík (72. Vavrík) - M. Kuzma, Grendel, Seye, J. Zápotoka - T. Zápotoka

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "V tomto zápase sme zbabrali všetko, čo sa zbabrať dalo. Za stavu 2:0 sme nedokázali hrať aktívne dopredu. Potom sme dostali lacný kontaktný gól, žiaľ po vylúčení Čepa sme už nedokázali so zápasom nič urobiť."

Ľubomír Nosický (tréner Dubnice): "Mali sme zlý vstup do zápasu, no potom, ako sme druhýkrát inkasovali, sme začali hrať a bol z toho náš doterajší najlepší výkon v sezóne. Chlapci hrali v pohybe, na nohy nás ešte viac postavil kontaktný gól v úvode druhého polčasu. Vôľou a ochotou bojovať sme dosiahli trojbodový zisk. Nie iba za tie body, ale najmä za výkon sa chcem hráčom poďakovať."