FC Nitra - 1.FC Tatran Prešov 0:0

ŽK: 6. Barčík, 30. Racko, 54. Šimonek - 79. Šafranko
Rozhodovali: Hriňák - Cuninka, Chládek
Návšteva: 1 320 divákov

Už v prvej minúte stretnutia smerovala strela Prešovčana Papaja tesne vedľa a podobne skončil na druhej strane v 9. minúte Šimončič po Rackovej prihrávke. O tri minúty išla Joslova strela po rohovom kope z kraja pokutového územia nad nitriansku bránku. V 24. min po ruke jedného z hráčov Prešova v pokutovom území kopal domáci Barčík penaltu, no odchovanec nitrianskeho futbalu Juraj Baláž v bránke hostí nepustil loptu za svoj chrbát. V závere prvého polčasu Nitrania vystupňovali snahu o strelenie gólu, najskôr pred Simunovičom zachránil Baláž, potom po centri Kolára z pravej strany poslal loptu nad bránku Prešova Šimonek, krátko na to musel Baláž vytlačiť Barčíkovu strelu z uhla a po rohovom kope Simunovič ani na dvakrát neprestrelil obranu hostí. Po prestávke začali ofenzívnejšie hostia, Belejík po brejku prudko vystrelil, no Hroššo sa prekvapiť nedal a v 55. minúte Vršajevič vystihol nepresnú prihrávku domácich ale jeho príležitosť Hroššo zlikvidoval. O sedem minút sa blysol Barčík, keď sa dostal na dostrel bránky hostí, no po jeho strela lopta tesne minula horný roh. V 74. minúte sa na ihrisku objavil domáci Košút a krátko na to pohrozil Balážovi prudkou strelou z dvadsiatich metrov. Dokonca stretnutia už gól nepadol a mužstvá sa rozišli nerozhodne.

Denník Šport
Hostia ukázali svoje ofenzívne chúťky hneď v prvej minúte a i počas ďalších nenechávali i vďaka systému s dvoma vysunutými hráčmi domácu defenzívu na pokoji. Nitra mala ťažkopádnejší úvod, častejšími hosťami pred brankárom súpera však boli potom jej hráči. Gólové možnosti však na oboch stranách chýbali, aj tá najväčšia v podobe pokutového kopu v prospech domácich bola výsledkom náhody. Prvý polčas skončil bez gólov, keď Prešov zdarne prežil väčší tlak domácich na jeho konci. Aj v úvode 2. polčasu vystrčili rožky hostia a ďalšou aktivitou zvrátili štatistický ukazovateľ striel na bránu z 0:3 na 5:3. Až potom začala na trávniku kraľovať Nitra, východniarov uzatvorila pred ich bránou, jej tlak však bol opäť bez finalizácie. Výsledok zápasu, ktorý svojou úrovňou divákov príliš nenadchol, je spravodlivý. Hlavný rozhodca Hriňák potvrdil, že je rozhodcom, ktorý má skúseností na rozdávanie, pískal pokojne, s prehľadom. Jeden z jeho asistentov, Chládek, raz nesprávne signalizoval roh namiesto odkopu od brány, čím zaskočil i Prešovčanov, ktorí už od nitrianskej brány utekali preč – tento moment však bol maximum toho, čo by sme rozhodcovskému triu vytkli.

Nitra: Hroššo - Glenda, M. Šťastný, B. Labant, Racko - Barčík, I. Hodúr (83. Jakubjak), Šimončič, Simunovič (62. Bosorád), Kolár (74. Košút) - Šimonek

1.FC TATRAN: J. Baláž - M. Ščasný, Čep, Farbák, Josl (74. Šafranko) - Papaj, M. Baran, Katona, Vršajevič (90. Piter-Bučko) - Penksa, Belejík (80. M. Pekár)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Petar Kurčubič (tréner Nitry): "Myslím si, že remíza je reálny stav dnešného zápasu. Bolo to stretnutie o jednom góle, no ani jedno mužstvo nevyužilo svoje šance. Ďakujem svojim hráčom za výkon a verím, že s návratom určitých hráčov, ktorí sú zranení, sa zlepšíme.“

Roman Pivarník (tréner Prešov): "Avizovali sme to, že chceme prísť do Nitry pre body, hoci Nitra hrá na jar dobre. Obidva úvody polčasov patrili nám, ale zahodili sme šance. Nitra prebrala po 15 minútach réžiu a udávala tempo. Po polčase sa naša hra zlepšila a som rád, že si z Nitry vezieme bod.“