1.FC Tatran Prešov - Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:1)

Góly: 44. Papaj, 69. Belejík - 4. Michal Ďuriš
ŽK: 32. Josl, 84. Penksa - 38. V. Gajdoš, 69. M. Pančík
ČK: 88. Miroslav Tóth
Rozhodovali: Šipoš - Rendko, Likavský
Návšteva: 2 300 divákov

Tak, ako Prešov ťahal jedenásťzápasovú sériu bez víťazstva, tak čakali Bystričania štyri stretnutia na strelenie gólu. Ten im ponúkli domáci ako na podnose už v 4. min, keď sa po nešťastnom pošmyknutí obrancu Farbáka dostal k lopte Ďuriš a otvoril účet zápasu. Po tomto momente sa východniari dosť trápili. Vážnejšie príležitosti si vypracovali až v závere polčasu. Jósl vypálil vari z 35 metrov a Boroš mal plné ruky práce. Tesne pred odchodom do kabín sa z 25 metrov oprel do lopty Papaj a trafil presne do pravého horného rohu bránky vojakov - 1:1. Vzápätí prakticky z protiútoku sa mohli opäť radovať Bystričania, Vajda však z ideálnej parkety loptu napálil iba do brankára Baláža a Ščastný ju odvrátil na roh. Po výmene strán sa Tatranu darilo výraznejšie. Svoju prevahu zužitkoval v 69. min. Po akcii striedajúceho Penksu a Katonu bol na jej konci Belejík - 2:1. V 78. min prešovský obranca Farbák opäť vážnejšie chyboval, ku lopte sa dostal striedajúci Tóth, po jeho strele sa však vyznamenal brankár Baláž. Dve minúty pred koncom sa vojaci už radovali, že si z východu prinesú domov bod, no nakoniec boli z toho iba emócie, pretože im rozhodca Šipoš pre ofsajd gól neuznal. Navyše na túto situáciu "doplatil" Tóth, ktorý za nešportové správanie uvidel červenú kartu.

Denník Šport
Domáci vybehli na trávnik s jasným zámerom pokúsiť sa o stopercentný zápis, pretože na víťazstvo čakali už 11 kôl. Ako už býva u nich akýmsi pravidlom, hneď v úvode inkasovali gól z kategórie lacných, a tak prvý polčas „chytali dych“. Našťastie ich tesne pred odchodom na polčasovú prestávku vytiahol z blata, v ktorom boli až po uši, Papaj utešenou strelou do „šibenice“. Hostia spod Urpína sa v žiadnom prípade nevzdávali a každý ich útok znamenal nebezpečenstvo pre domácu bránu. Šťastím pre Prešovčanov bolo, že sa im podarilo nečakane dostať po hodine hry do vedenia a zároveň aj to, že ich brankár Baláž mal svoj deň. Inak by z trávnika neodchádzali vysmiati. Hlavný rozhodca Šípoš dianie výrazne neovplyvnil, hoci Dukle v závere neuznal gól z jednoduchého dôvodu: jeho prvý asistent Ladislav Rendko mu totiž, ešte ako skončila lopta v sieti, avizoval bystrického hráča stojaceho v postavení mimo hry.

1.FC TATRAN: J. Baláž - M. Ščasný, Čep, Farbák, Josl - M. Baran - Papaj, Katona, Vršajevič (82. Šafranko) - E. Takáč (46. Penksa), Belejík (90. M. Pekár)

B. Bystrica Boroš - Klučiar, Jarabica, Debnár, Hučko - M. Pančík, Vajda (76. Laksík), Poljovka, V. Gajdoš (65. Janečka) - Michal Ďuriš, Uškovič (55. Miroslav Tóth)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešov): "Dobre sme vedeli, v akej situácii sa nachádzame. Víťazstvo sme potrebovali ako soľ. V náš prospech hovorila aj stúpajúca krivka výkonnosti v posledných zápasoch. Veľmi nás pribrzdil rýchly gól súpera, po ňom sa nám hralo veľmi ťažko. Dokázali sme však otočiť a práve vďaka veľkému úsiliu môžem chlapcov za výkon pochváliť."

Jozef Jankech (tréner Banskej Bystrice): "Stretnutie malo dobrú úroveň, nechýbalo nasadenie, hralo sa hore dole. Za takých okolností sa dajú odpustiť aj nejaké chyby. Po jednej sme gól dali, po inej na našej strane dostali. Prehra je však pre nás krutá. Rátal som aspoň s bodom. Keď už sme k nemu mali veľmi blízko, neuznal nám rozhodca regulárny gól. Remíza by bola spravodlivejšia."