MŠK Žilina - 1.FC Tatran Prešov 2:2 (1:2)

Góly: 18. T. Oravec, 68. Vomáčka - 4. Katona, 13. Vršajevič
ŽK: 53. J. Piaček, 76. Vladavič - 55. Farbák, 81. Mariano Bernardo, 82. Josl, 83, Vršajevič
Rozhodovali: Hracho - Mókoš, Jankovič
Návšteva: 2 399 divákov

Prešovčania sa pred stretnutím netajili, že by chceli v Žiline naplno bodovať. Prvá štvrťhodina bola jednoznačne v ich réžii. V 4. min Katona mal priestor pred veľkým vápnom a presne umiestnenou strelou po zemi k ľavej žrdi poslal Tatran do vedenia. Domáci, ktorým v základnej zostave chýba niekoľko kľúčových hráčov, opäť inkasovali v 13. min. Po tečovanej strele spoza šestnástky sa v tlačenici pred bránkou dobre zorientoval Vršajevič a prekonal ležiaceho Perniša - 0:2. Žilinčanom sa podarilo znížiť v 18. min, keď sa po Adautovom centri z ľavej strany presadil Tomáš Oravec. Po tomto góle domáci tím MŠK trochu ožil a viac sa začal tlačiť smerom dopredu. V 38. min Vladavič nebezpečne vystrelil asi z 25 metrov, brankár Baláž mal zakrytý výhľad, ale túto prízemnú strelu chytil. V poslednej minúte prvého polčasu po rohovom kope najprv hlavičkoval Prešovčan Baran, vyrazenú loptu sa ešte pokúšal loptu hlavou usmerniť do bránky obranca Čep, ale aj jeho pokus žilinský gólman vytlačil.

Po zmene strán bola Žilina v ofenzíve oveľa aktívnejšia, väčšinou sa hralo na polovici súpera. V tlaku však domácim chýbala finálna prihrávka, z ktorej by vznikla gólová šanca. V 51. min nebezpečne vystrelil z voleja Vladavič, ale lopta išla meter vedľa ľavej žrde. Vyrovnanie Žiline zabezpečil v 68. min obranca Vomáčka, ktorý pri jednej z akcii využil rozhodenú obranu hostí a z hranice šestnástky trafil odkrytú časť prešovskej bránky - 2:2. Útočné akcie domácich pokračovali aj po tomto vyrovnávajúcom góle. V 75. min mohli ísť domáci do vedenia. Ježov strieľaný center hlavičkoval Karoglan do žrde, odrazenú loptu ešte skúšal hlavou usmerniť do bránky Oravec, ale tesne minul. O štyri minúty neskôr opäť po Ježovom centri vznikla nebezpečná situácia v pokutovom území hostí, ale Vladavič spravil priveľa kľučiek. V 81. min pohrozil po dlhšom čase Prešov. Po štandardnej situácii zblízka hlavičkoval obranca Josl, ale pred ním stojaci brankár Perniš zmaril jeho pokus. V 84. min zahrávala na opačnej strane rohový kop Žilina, jej hráčom sa podarilo streliť gól, ale hlavný rozhodca Hracho ho neuznal pre postavenie mimo hry. Domáci si mohli zabezpečiť tri body v nadstavenom čase, keď Jež centroval do pokutového územia, ale Oravec s Karoglanom akoby sa nevedeli dohodnúť, kto bude hlavičkovať a napokon ani z tejto akcie gól nepadol.

Denník Šport
Hneď prvá strela medzi tri žrde skončila v sieti. V 4. minúte dala žilinská obrana hosťujúcemu Katonovi priestor na hranici šestnástky a ten strelou k žrdi otvoril skóre. V 7. minúte po centri Prešovčana Papaja hlavičkoval nebezpečne Čep, ale Perniš jeho pokus s námahou vyškriabal na roh. V 12. minúte prišiel druhý úder hostí, po dorážke strely Farbáka sa radoval Vršajevič, pre ktorého nebol problém doklepnúť loptu do odkrytej brány MŠK. Žilina dala o sebe prvýkrát vedieť až v 18. min, keď zľava centroval Adauto a Oravec hlavičkou z hranice päťky znížil. Žilina po góle ožila, v 20. minúte sa dostal k zakončeniu z 10 m Adauto, ale Baláža neprekonal. V 27. min ten istý hráč neuspel ani po voleji spoza šestnástky. V 31. min Oravec nabíjal na hranici veľkého vápna Vladavičovi, ale ten bol zablokovaný a ani sa nedostal k strele. V 38. min Vladavičovu strelu z priameho kopu zo strednej vzdialenosti k žrdi kryl hosťujúci brankár. Tesne pred prestávkou sa v trme-vrme v pokutovom území ocitol na zemi Oravec, ale rozhodca neukázal na biely bod. Na konci prvého polčasu dal po dlhšom čase o sebe vedieť aj Tatran. Vršajevičova hlavička smerovala do horného rohu brány, ale Perniš sa zaskvel a loptu vyrazil.

Hneď po zmene strán mohli domáci vyrovnať, Vladavič sa predral k zakončeniu, ale jeho strela skončila tesne vedľa žrde. V 61. min Karoglan hlavou pekne predĺžil na Oravca, ktorý vnikol do pokutového územia, ale bol tiesnený a ani sa nedostal k strele. V 68. min bolo vyrovnané, center z pravej strany Balážovi vypadol z rúk na nohu Vomáčku, ktorý do odkrytej bránky s prehľadom skóroval. V 75. min mohli ísť domáci do vedenia, ale po centri Ježa a hlavičke Karoglana pomohla prešovskému brankárovi žrď. V 81. minúte Papajov priamy kop poriadne pretiahol Perniša, ktorý s námahou vyrazil loptu do autu. Žilina v 84. min dopravila aj tretíkrát loptu do brány, Oravec najvyššie vyskočil na roh, ale gól pre ofsajd neplatil.

Žilina: D. Perniš - Vomáčka, Šourek, J. Piaček, Tesák - Ľ. Guldan (35. Karoglan) - Vladavič, Jež, Adauto, Kvesič - T. Oravec

1.FC TATRAN: J. Baláž - M. Ščasný, Farbák, Čep, Josl - M. Baran, Šafranko (59. J. Čertík) - Papaj, Katona (90. Piter-Bučko), Vršajevič - Belejík (72. Mariano Bernardo)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Dušan Radolský (tréner MŠK Žilina): "Za stavu 0:2 to začalo byť pre nás zlé. My sme sa však z tejto situácie postupne otriasli a ďalších 75 min zápasu to už bolo lepšie - až na zakončenie. Vytvorili sme si niekoľko šancí, ale koncovka sa nám nedarila. Škoda, že sme museli doháňať dvojgólový náskok pri tak bojujúcom súperovi, akým bol dnes Prešov."

Roman Pivarník (tréner 1. FC Tatran Prešov): "Na konci sme spokojní aj s bodom, aj keď som avizoval aj vyšší cieľ. Chceli sme hrať aktívne a Žilinu na domácej pôde potrápiť, nič nedať zadarmo. Toto nám aj vyšlo. Mali sme dobrý vstup do zápasu, ale za stavu 2:0 sme mali byť odvážnejší. Dúfam, že nás tento výsledok nakopne do ďalších zápasov."