1.FC Tatran Prešov - MFK Košice 1:2 (0:1)

Góly: 75. M. Penksa - 5. R. Cicman, 57. Milinkovič
ŽK: 69. Josl - 50. Kišš, 69. Škutka
Rozhodovali: Chmura - Palušák, Rendko
Návšteva: 4511 divákov

Košičania vstúpili do zápasu so silnou podporou vetra veľmi aktívne. Už v úvode vyťažili tri rohové kopy. Práve po treťom padol úvodný gól stretnutia. Na Milinkovičom zahranú štandardnú situáciu najvyššie vyskočil R. Cicman a zblízka hlavou rozvlnil sieť - 0:1. Hostia po tomto momente ešte viac ožili, hrozili útočnými akciami. Košičanom výborne pracovala stredová formácia, ktorá vo všetkých smeroch prevyšovala domácu. Prešovčania najmä v prvom polčase prehrávali množstvo súbojov, nedokázali súpera takmer ničím prekvapiť. Jedinú strelu v prvom polčase na bránku hostí vyslal obranca Papaj. Aj tú obrana hostí zblokovala, a tak Putnocký s ňou veľa práce nemal. Penksa vysunul Vršajeviča, no ten ponúknutú šancu nezužitkoval. Na druhej strane väčšina akcií Košičanov smerovala cez Matiča, aj aktívneho MIlinkoviča, ku ktorým sa po zmene strán pridal aj Viazanko. Aj preto bol výkon hostí ucelenejší a v porovnaní s prešovským kvalitnejší.

Po prestávke silný vietor hral síce s Prešovčanmi, no s gólu sa tešili hostia. Viazanko prenikol ľavou stranou prešovskej obrany, prudko vystrelil, Buchta loptu neudržal a do siete jej pomohol Milinkovič - 0:2. V závere sa Prešov usiloval s výsledkom niečo spraviť. Najmä po góle Penksu a znížení na 1:2 domáci pritlačili, ale z prevahy už v závere nič nevyťažili.

Denník Šport
V stretnutí dvoch tímov, ktoré ťahali pred derby dlhšiu sériu zápasov bez víťazstva (Prešovčania naň po nedeli čakajú sedem zápasov, Košičania víťazstvom nad Tatranom pretrhli jedenásťzápasovú šnúru bez víťazstva), hostia vyhrali zaslúžene, v tomto stretnutí boli lepším tímom už od jeho úvodných minút. Košice hrali v prvom polčase s vetrom v chrbte a od 5. minúty aj s povoleným dopingom v podobe gólovej hlavičky. Na ihrisku pôsobili uvoľnenejšie a nebezpečnejšie, v úvodnej štvrťhodine zahrávali až sedem rohových kopov. Výborne hral najlepší hráč zápasu Milinkovič, ktorý sa v 58. minúte dočkal aj gólovej odmeny, keď gólová mohla byť už predchádzajúca Viazankova strela. Košičania síce na chvíľku upustili od maximálnej koncentrácie, Tatran znížil na 1:2, ale výkon domácich nebol v nedeľu taký, aby mohli mať nárok na hoci aj šťastne vybojovaný bodík. Výsledok spravodlivý, atmosféra dobrá, rozhodcovia chvíľami nerozhodní.

1.FC TATRAN: M. Buchta - Papaj, Piter-Bučko, Čep, Josl - Prekop (78. Farbák) - P. Cicman (46. Belejík), Katona, M. Penksa, Vršajevič - Mariano Bernardo

Košice Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, R. Cicman - Dobias - Viazanko (90.+ Pavol Jurčo), K. Kuzma (85. Kaminský), N. Matič, Milinkovič (79. L. Janič) - Škutka

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Tatrana Prešov): "Škoda prvého polčasu. Nezachytili sme nástup a po sérií rohových kopov na začiatku inkasovali. Po tomto momente náš výkon upadal. Košice hrali dobre a názorne predviedli, s akým dôrazom sa futbal má hrať. Košice zvíťazili zaslúžene."

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Nadviazali sme na dobré výkony proti Trnave a Slovanu. Chceli sme hrať útočne a po dlhšom čase vyhrať. Podarilo sa. V tomto zápase hralo iba jedno mužstvo. Vyhrali sme celkom zaslúžene."