1.FC Tatran Prešov - Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

Góly: 81. Bernardo - 42. Halenár, 79. Slovák
ŽK: 77. Josl, 82. Drakul - 67. Dobrotka
ČK: 82. Drakul po druhej ŽK
Rozhodovali: Vlk - Vindiš, Košecký
Návšteva: 3820 divákov

Predovšetkým na domácich futbalistoch bolo cítiť úvod futbalovej jari. Nervozita síce pracovala, ale Tatran so Slovanom hral vyrovnanú partiu. Sprvu to bol futbal medzi šestnástkami. Ako prvý sa o prienik pokúsil v 8. min hosťujúci Masaryk, no z ľavej strany namieril len do bočnej žrde Buchtovej bránky. Na druhej strane o štyri minúty neskôr po Papajom zahranej štandardnej situácii hlavičkoval Prekop tesne vedľa. Prvý raz do priestoru bránky trafil v 16. min Masaryk. V 39. min mal Prešov na kopačke gólovú šancu, po Šafrankovu prihrávke sa ocitol Cicman sám pred brankárom Slovana, no trafil len do jeho tela. Ani následná dorážka nič neznamenala. Potom poriadne natiahol Bičíka jedovatou strelou k pravej žrdi Papaj. Po tejto akcii prišla kontra hostí. Domáci kapitán Šafranko stratil pri stredovej čiare loptu nasledoval center pred prešovskú bránku, na ktorý nedosiahol ani vybiehajúci Buchta a Halenár skóroval do prázdnej bránky - 0:1.
V druhom polčase Slovan svoj náskok kontroloval. Tatran mal zopár pokusov, no nedôrazných. Prešovčania zaplatili aj za druhú hrúbku. V 79. min zaváhal Čep a Slovák nedal zblízka Buchtovi šancu - 0:2. O tri minúty na to sa po prvý raz do listiny domácich strelcov zapísal Bernardo, ktorý zúročil zaváhanie obrany hostí. Na viac sa už Prešov nezmohol, pretože od 82. min dohrával bez vylúčeného Drakula.

Denník Šport
Úvodných dvadsať minút sa obaja aktéri akoby oťukávali. Hralo sa väčšinou iba medzi šestnástkami, a preto vzruchu pred bránami bolo pramálo. Až v závere polčasu sa domáci dostali do dvoch gólových príležitostí, ale radosť im prekazil hosťujúci gólman. Naopak, vzápätí ju prežíval Slovan. Šafranko stratil na polovici ihriska loptu a belasí sa dostali do nečakaného vedenia. Až do záverečnej štvrťhodiny druhého dejstva sa toho veľa na trávniku neudialo. Potom Slovák dostal svojich poľahky do dvojgólového vedenia, no z nasledujúceho protiútoku Bernardo vykresal iskierku nádeje. Detinským vylúčením obral o túto možnosť spoluhráčov Drakul dvoma po sebe nasledujúcimi žltými kartami a vzápätí aj červenou. Tri body nakoniec putovali zo Šariša na Tehelné pole.

1.FC TATRAN: M. Buchta - Papaj, Biter-Bučko, Čep, Josl - Prekop - Vršajevič (60. Drakul), Šafranko (67. Belejík), Katona, Cicman - Bernardo

Slovan Bičík - Dobrotka, Valachovič, Dosoudil, Breznaník - Obžera, Serrano, J. Kozák (83. Ľ. Meszároš), Slovák (90. Angelovič) - Masaryk, Halenár (59. Černák)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Zo zápasu mam zmiešané pocity. Hoci sme polhodinu nehrali zle, počiatočný rešpekt bol priveľký. Nehrali sme to, čo skutočne dokážeme. Smutný som aj z toho, že rozhodujúce chyby robili naši starší skúsení hráči."

Ladislav Pecko (tréner Slovana): "Som rád, že najvyššia súťaž sa vrátila do Prešova. V minulosti sme tu hrávali ťažké zápasy. Takým bol aj tento. S tým sme ale rátali. Odpor Tatrana bol veľký, viac ako predvedená hra ma teší zisk troch bodov."