ŽK: 85. Pekár, 90. Piter-Bučko - 41. Gruber, 65. Kopačka, 74. Harbuľák, 75. Hroššo
ČK: 61. Gruber po druhej ŽK
Rozhodovali: Valášek - E. Weiss, Kéry
Návšteva: 3 850 divákov

Prešovčania zahrávali v úvode po Katonovej akcii rohový kop, po ktorom neúspešne dorážal Vršajevič. Po chvíli prvýkrát zakontrovali hostia. Center z pravej strany preletel k Rákovi, obrana Tatrana i gólman Buchta zostali stáť v domnení, že nitriansky útočník sa nachádza v postavení mimo hry. Píšťalka sa ale neozvala a hlavička Ráka sa ujala - 0:1. V ďalších minútach domáci vyťažili tri rohové kopy. V 15. min po centri Josla Vršajevič vystrelil iba do brániaceho protihráča. Hra v týchto fázach bola v podstate vyrovnaná. Nitra, spoliehajúca sa na hru zo zabezpečenej obrany, dokázala nebezpečne pohroziť. V 17. min Babic vysunul Ráka, no križujúci Piter-Bučko strelca prvého gólu odzbrojil. V 33. min nikým neatakovaný Barčík technickou strelou netrafil z dobrej pozície prešovskú bránku. V 38. min poslal Josl z ľavej strany centrovanú loptu, na ktorú najvyššie vyskočil Vršajevič. Loptu brankár hostí vytlačil na brvno, no rohový kop sa nekonal.

Druhý polčas to bola už jednostranná záležitosť domácich. Nitrania síce stále hrozili kontrami, no Prešov naberal dych k drvivému náporu. Strela Pikla tesne minula cieľ, Šafrankovu hlavičku Hroššo kryl. Po Penksovom centri Takáč v dobrej pozícii zle trafil loptu. Následne mal ďalšie tri dobré momenty Penksa, v jednom prípade nebezpečne zakončoval Katona. V 73. min však mohlo zapršať opäť na opačnej strane. Prešovský gólman vybehol ďaleko od svojej svätyne, k lopte sa ale nedostal. Naopak zmocnil sa jej hosťujúci Kolár a lobom sa snažil skoro od polovice ihriska rozvlniť sieť. Iba šprintujúci Josl mu v tom zabránil a v poslednej chvíli na bránkovej čiare zachránil. Prešovčania svoju úplnú prevahu v druhej časti, najmä po vylúčení Grubera, zúročili 5 minút pred koncom. Katona poslal center do nitrianskej šestnástky, na ktorý najvyššie vyskočil najvyšší hráč na ihrisku Pekár. Brankár hostí proti jeho presnej hlavičke nemal šancu.

Denník Šport
Dôležitý vplyv na priebeh zápasu mal rýchly gól Nitry, pri ktorom zaspala prešovská obrana na čele s brankárom Buchtom. Babicov pas letel „hodinu“, no strelec Rák sa napriek tomu dostal k pohodlnej hlavičke. Domnienka Prešovčanov, že Rák stál v ofsajde, bola mylná, Nitra dosiahla regulárny gól. Tento moment hosťom pomohol v ich zápasových plánoch, domácim trvalo polhodinu, kým sa zbavili nervozity, medzitým premárnili viacero štandardiek. Územná prevaha Prešovčanov začala silnieť v druhom polčase, úplne sa vystupňovala po správnom vylúčení Nitrana Grubera. Pred šestnástkou hostí horelo, vyrovnávajúci gól visel na vlásku aj napriek naťahovaniu času zo strany hostí. Hru Tatrana dobre rozhýbal striedajúci Penksa. Nakoniec zariadil remízu ďalší striedajúci hráč Pekár. Rozhodca Valášek necitlivým výkonom futbalu nepomohol, hoci kardinálny omyl neurobili, no s asistentom Kérym nakopili veľa elementárnych chýb. Tisne sa na jazyk, že to - nevedia.

1.FC TATRAN: M. Buchta - Pikl, Piter-Bučko, Čep (57. Farbák), Josl (76. Pekár) - Prekop - Vršajevič, Šafranko, Poliaček (57. Penksa) - Katona - E. Takáč

Nitra: Harbuľák, Sailer, Štajer, Ďatko - Kopačka, Liluašvili (61. Kolár), Babic, Gruber, Barčík (89. Racko) - Rák (80. Košút)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Dostali sme rýchly gól. Takýto moment otrasie každým mužstvom, potom je aj dosť zložité otáčať skóre. Už v prvom polčase sme mali viac z hry, súper hrozil akurát rýchlymi kontrami. My sme však úplne v tomto zápase prepadli v koncovke, mali sme veľkú prevahu, množstvo šancí, ale zvíťaziť nám tentoraz nebolo súdené."

Ján Ilavský (tréner Nitry): "Hernou kvalitou sme v tomto zápase neoplývali, veľa sme toho v zápase neukázali. Za bojovnosť a odhodlanie sme si však bodovať zaslúžili. Po Gruberovom vylúčení sme boli pod veľkým tlakom. Pri troche šťastia sme však mohli pridať aj druhý gól."