Dukla Banská Bystrica - 1.FC Tatran Prešov 2:1 (0:0)

Góly: 56. Miroslav Tóth, 67. Šulek - 76. E. Takáč
ŽK: 15. M. Ďuriš, 61. Poljovka - 79. Papaj, 82. Josl, 89. Šafranko
Rozhodovali: Michlian - Palušák, D. Hrčka
Návšteva: 1 542 divákov

V prvom polčase sa hral nezáživný futbal, jediné vážnejšie šance mali hostia. V 24. min Rodrigues z ľavej strany našiel v šestnástke Takáča, ktorý peknou strelou preveril Ďurča. Ten loptu vyrazil, no Katona sa k dorážke nedostal. Až po zmene strán sa začalo hrať aktívnejšie. Dukla zatiahla súpera na vlastnú polovicu a z tlaku sa rodili šance. V 52. min Pančík pekne našiel Gottwalda, ktorému prekazil šancu Pikl, no o štyri minúty neskôr to Bystričanom vyšlo. Michal Pančík našiel v šestnástke Tótha, ktorý sa zorientoval a kolmou strelou prekonal Buchtu. Dukla potom ťažila z chyby Papaja, na ľavej strane sa zmocnil lopty Šulek, ktorý sa sám rútil na gólmana, brankár Buchta vybehol, ale na loptu si nesiahol a Šulekovi sa otvorili dvere až do bránky, hoci bol stíhaný ďalším obrancom hostí - 2:0. Domáci boli pri chuti, vytvorili si ďalšie strelecké príležitosti, dvakrát sa do nich dostal Tóth, no nemieril presne. Prišiel trest, v 76. min po dlhom centri zo šestnástky sa dostal k lopte v situácií zaváňajúcej ofsajdom Takáč a znížil. Hostia potom vystrkovali rožky, po príchode Penksu sa hra oživila, no Dukla hrozila zo štandardiek, z ktorých mohol profitovať Kotrys. Stav sa však už nezmenil.

Denník Šport
Dukla do soboty nevyhrala v Corgoň lige štyri zápasy za sebou, z toho tri prehrala v domácom prostredí. Klub v týždni pred stretnutím deviatim futbalistom skresal základný plat na polovicu a pokiaľ malo byť víťazstvo hráčskou odpoveďou na tento krok, tak to zabralo. Aspoň z pohľadu výsledku, pretože v prvom polčase sa Banskobystričania z biedy nevyhrýzli. Nudu ponúkli oba tímy, ktoré v ňom zaznamenali iba po jednom streleckom pokuse na bránu. Ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvoriť tlak. Tréner Jánoš vedel, prečo po nevydarenom zápase s Ružomberkom s očakávaním vítal v základnej zostave navrátilcov Šuleka, M. Ďuriša a Kotrysa i po zranení rozbiehajúceho sa Uškoviča. Všetko podstatné sa udialo v druhom dejstve, práve dravosť mladého Šuleka zabezpečila na Štiavničkách po dlhšom čase akú-takú spokojnosť. Prešov je z corgoňligistov najúctivejší hosťujúci tím, po dvoch doterajších remízach z vonku si vizitku nezlepšil ani na Štiavničkách. S verdiktmi hlavného rozhodcu Michliana to chvíľami bolo ako s lotériou, raz to vyšlo, raz nie. Najmä v druhom polčase mal pasáže, v ktorých kopil chyby. Nečudo, že potom mával žltými kartami najmä za rečnenie.

B.Bystrica: J. Ďurčo - M. Pančík ml., Debnár, Poljovka, Kotrys - V. Gajdoš (46. Janečka), Pečovský, Šulek - Miroslav Tóth - Gottwald (71. Uškovič), M. Ďuriš (90. Bruško)

1.FC TATRAN: M. Buchta - Papaj, Piter-Bučko, Čep (12. Pikl), Josl - Prekop - Vršajevič (61. Penksa), Šafranko, Cleber Luis Rodrigues (84. Poliaček) - Katona - E. Takáč

POVEDALI PO ZÁPASE:

Anton Jánoš (tréner Banskej Bystrice): "Ďakujem pánu Pivarníkovi, že nám jeho tím daroval víťazstvo, príčinili sme sa však oň aj sami. Neviem prečo sme nehrali prvý polčas a začali sme tvoriť až v druhom. Dostali sme súpera pod tlak, z toho plynuli vynútené chyby ako v tenise a z nich sme vyťažili dva góly. Nepochopiteľným je pre mňa inkasovaný gól, nechcem sa k nemu vyjadrovať, ale pripomínal mi zápasy a góly s Ružomberkom a Slovanom."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Prišli sme do Banskej Bystrice s cieľom bodovať. V prvom polčase sme hrali dobre organizovane, nepustili sme súpera do žiadnej šance. Naopak my sme mohli streliť gól. V druhom polčase sme sa chybami pripravili o výsledok, hlavne druhý gól sme Dukle darovali a tým aj víťazstvo."