1.FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 1:0 (0:0)

ŽK: 37. Čep, 75. Vršajevič, 90. Pikl, 90. M. Buchta - 8. Vladavič, 44. Tesák
Rozhodovali: Hriňák - Mókoš, Likavskýl
Návšteva: 5 230 divákov

SITA
Stretnutie v I. polčase nanaplnilo očakávania. Prešovčania začali síce svižnejšie, ale rovnako ako Žilinčania nič vážnejšie nevymysleli. V 1. min pálil z diaľky Josl, mieril však nepresne. O dve minúty po Papajovej štandardke skákali za loptou traja Prešovčania, ani jeden však pred Pernišom loptu nezasiahol. V 7. min po akcii Takáča s Katonom zahrávali domáci rohový kop, po ktorom Čep hlavičkoval do náručia hosťujúceho gólmana. Na druhej strane kontrovali hostia v 24. min Tesákovou strelou tesne vedľa ľavej žrde. Najväčšiu šancu hostí mal na kopačke v 27. min Rilke. Buchta však jeho strelu vyrazil. V závere polčasu strelecky dominoval Cleber Luis Rodrigues, ktorý štyrikrát v rade neúspešne ohrozil žilinskú svätyňu. Aj po prestávke bol Prešov bojovnejší a agresívnejší než žilinský vicemajster. Kým hostia sa do šance nedostali, Prešovčania mali viac gólových náznakov. V 62. min Katona prevzal prihrávku od Takáča, prenikol do pokutového územia hostí a krížnou strelou prekonal Perniša - 1:0. Žilinčania síce po tomto momente pridali, ale v pokutovom území Prešova nič nevymysleli. Na druhej strane mal pred koncom dobrú príležitosť Čep, jeho hlavička po piatom rohovom kope však tesne preletela vedľa ľavej žrde.

Denník Šport
Prvú strelu na bránku hostí vystrelil už v 1. minúte Josl. No jeho pokusu chýbala presnosť. V 3. minúte na Papajov center išli traja Prešovčania, ani jeden však loptu nezasiahol. V 7. minúte potiahli rýchlu akciu Takáč s Katonom, na jej konci bola hlavička Čepa, ktorú Perniš bez problémov kryl. V 24. minúte Tesákov pokus zmaril prešovský brankár Buchta, gólman zeleno-bielych si poradil aj s Vomáčkovou strelou. Najväčšiu šancu hostí mal na kopačke Rilke. Buchta aj v tomto prípade úspešne zasiahol.

V závere polčasu vzrušili hľadisko štyri strelecké pokusy Brazílčana Clebera. Ani jeden sa však neujal. Tesne pred odchodom do kabín po strele Clebera, Štrba v tiesni poslal loptu do siete, našťastie pre hostí iba z vonkajšej strany. Žilina ani po prestávke nevyšla zo svojho tieňa.

Kombinačne mala hru síce pod kontrolou, no prešovskú bránku vážnejšie neohrozila. Jedinú šancu mala len v prvom polčase Rilkem. Prešovčania boli aj po zmene strán agresívnejší než súper. V 62. minúte šla lopta od Takáča ku Katonovi, ktorý ju potiahol až do 16-tky hostí a na následnú krížnu strelu bol Perniš prikrátky. Domáci mali aj ďalšie šance zvýšiť, no pokusy Piter-Bučka, Takáča, čo v závere hlavička Čepa už cestu do žilinskej siete nenašli.

1.FC TATRAN: M. Buchta - Papaj (88. M. Pekár), Piter-Bučko, Čep, Josl - Prekop - Vršajevič (81. Pikl), Šafranko, Cleber Luis Rodrigues - Katona (90. Ščasný) - E. Takáč

Žilina: D. Perniš - Pekarík, Šourek, Vomáčka, Leitner - Jež, Zd. Štrba, Adauto, Tesák (46. Martin Ďurica) - Rilke (77. Piaček), Vladavič (63. Štyvar)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Uvedomovali sme si obrovskú silu Žiliny. Kombinačné prednosti súpera sme sa snažili eliminovať prehustením stredu poľa. Vsadili sme na agresívnu, ale čistú hru, aby sme súperovi neponúkali možnosti ťažiť zo štandardných situácií. Dali sme gól, ktorý rozhodol, takže som spokojný s výsledkom i výkonom." Dušan Radolský (tréner Žiliny): "Gratulujem Prešovu k výhre. Nestačí územná prevaha a mať hru pod kontrolou. Mali sme byť agresívnejší. Súperovu bránku sme poriadne ani neohrozili, čo je na také mužstvo, ako je naše, veľmi málo."