MFK Ružomberok - 1.FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)

Góly: 10. Mašek, 52. Kucka, 78. Božok
ŽK: 41. J. Maslo - 24. Čep, 32. Piter-Bučko
Rozhodovali: Gocník - Slyško, Petríček
Návšteva: 3 227 divákov

Stretnutie sa poriadne ešte ani nezačalo a už po niekoľkých sekundách musela byť hra prerušená pre zranenie domáceho Mareka Bakoša. Ružomberský kapitán sa už na ihrisko nevrátil, jeho miesto v útoku zaujal Jiří Mašek. Bol to práve český legionár v službách MFK, ktorý v 10. min po presnej kolmici Petra Masla umiestnenou strelou otvoril gólový účet stretnutia - 1:0. V 15. min roztočili domáci bleskový biliard, na jeho konci bol Ján Maslo, ktorému radosť z úspechu prekazil odkopom z bránkovej čiary Josl. V 25. min sa pohotovou prízemnou strelou tesne vedľa pravej žrde prešovskej bránky prezentoval Kucka. Aj ďalšie minúty boli v znamení ofenzívnej prevahy Liptákov a zdalo sa, že je len otázkou času, kedy svoje vedenie poistia ďalším gólom. Prešovské obranné múry však stáli na pevných základoch a každé nebezpečenstvo včas zahnali do bezpečia. Ružomberčania pokračovali v nápore aj po zmene strán. V 48. min zahral ukážkovo trestný kop Božok, Buchta však jeho bombu stihol vyboxovať. O štyri min neskôr už gólman Tatrana kapituloval. Kucka najskôr vyzvŕtal zadákov hostí na pravej strane, aby následne akciu zakončil umiestnenou strelou do rohu - 2:0. Krátko na to Mašek zblízka opečiatkoval žrď prešovskej bránky, ak by však domáci útočník pár sekúnd predtým riešil situáciu lobom cez Buchtu, možno by urobil lepšie. Potom mal gól na kopačke Božok, ktorému na milimeter presne prihral Zošák, no skóre sa nemenilo. V 77. min sa takmer od polovice ihriska rútil sám na Buchtu Mašek, ale šance sa zľakol. O minútu neskôr ten istý hráč nastrelil brvno a v následnej akcii sa najlepšie zorientoval Božok, ktorý stanovil konečný výsledok stretnutia na 3:0.

Denník Šport
Ružomberok odmietol korunu remízového kráľa. V treťom domácom zápase za sebou sa v októbri dočkal prvého víťazstva a z plného bodového zisku sa tak tešil po troch zápasoch. Nováčik z Prešova má predsa len deravejšiu obranu ako Slovan či Košice. Jeho hráči číhali na brejky, za stavu 0:2 sa hostia snažili útočnú fázu oživiť Penksom, ale svoje predzápasové predsavzatie minimálne bodovať a nepustiť tak Ružomberčanov v tabuľke pred seba nenaplnili. Klobúk dole pred domácimi, ako sa dokázali rýchlo vyrovnať s nepríjemnou stratou kapitána Bakoša. Futbal im chutil a najmä v druhom polčase si ho vychutnávali a potešili svojich fanúšikov. Hostia môžu ďakovať brankárovi Buchtovi, že si z Liptova neodviezli ťažší „náklad“. A keď už bol prekonaný, tak zaňho pri tutovke J. Masla zaskočil na bránkovej čiare obranca Josl. Rozhodcovská trojica síce nepracovala tak presne ako švajčiarske hodinky, chybičky sa našli, ale jednoznačný priebeh zápasu jej umožnil nebyť tŕňom v oku.

Ružomberok: Hajdúch - Siva, J. Maslo, Peter Majerník, Palát - Zošák, Sivčevič (82. Ďubek), P. Maslo, Kucka, Božok - M. Bakoš (5. Mašek)

1.FC TATRAN: M. Buchta - Piter-Bučko (56. Marek Penksa), Farbák, Čep, Josl - Vršajevič, Prekop, Katona, Šafranko (68. Cleber Luis Rodrigues), Papaj - E. Takáč

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Bílek (tréner Ružomberka): "Po ostatných nevydarených zápasoch doma to bol pre nás veľmi dôležitý duel. Hneď v úvode nás zaskočili Bakošovo zranenie, ktorý musel opustiť ihrisko, no nahradil ho Mašek, ktorý nás krátko na to dokázal dostať do vedenia. Mali sme aj viac šancí, aby sme naše vedenie ešte zvýraznili. Som spokojný s výsledkom ako aj s hrou, ktorú sme dnes predviedli."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Chceli sme v tomto stretnutí získať aspoň bod, bohužiaľ súper sa dostal veľmi rýchlo do vedenia a už sme to potom mali ťažké. Myslím si, že prvý polčas bol vyrovnaný. Po druhom góle sa domáci upokojili, kontrolovali hru a my sme sa už do väčšej šance nevedeli dostať."