1.FC Tatran Prešov - FC Artmedia Petržalka 1:0 (0:0)

ŽK: 60. Guédé, 70. Velický, 90. Pedro Anderson
ČK: 90. + Saláta
Rozhodovali: Kráľovič - D. Hrčka, Vorel
Návšteva: 4 040 divákov

Po celkom svižnom úvode sa hra v ďalšom priebehu utápala zväčša v strede poľa. Výnimkou bol len moment z 8. min, keď po centri Poliačeka brankár Zlatých Moraviec vyboxoval loptu pred seba, no Katona a ani Cleber tento fakt nevyužili. V ďalších minútach sa už hralo zväčša medzi šestnástkami. Hráči ViOn-u rozhodne neprišli do Prešova iba brániť, podnikli viacero protiútokov. V 37. min po rohovom kope Buchtovi vypadla lopta, Bajzovu strelu však spred bránkovej čiary "upratal" do bezpečia Papaj. Dve minúty pred koncom prvého polčasu poslal Erik Takáč ideálne prihrávku do behu Katonovi, proti ktorému vyštartoval gólman hostí Bolek, no šikovný stredopoliar ho šikovne prehodil a loptu poslal do siete - 1:0.

Po vedúcom góle sa Prešovčania viac stiahli na svoju polovicu. Hostia mali územnú prevahu, no do šancí sa zo začiatku nedostávali, Prešovčanom hrozil najmä Kuračka. Pri troch jeho pokusoch to pred domácou bránkou horelo. Všetky situácie sa rodili najmä po štandardných situáciách, v ktorých lopty servíroval Ujlaky. "Zeleno-bieli" viac-menej vyčkávali na kontraúdery. Jeden z nich potiahol v 77. min Vršajevič, od bránkovej čiary odcentroval, no lopta z kopačky Prekopa skončila na ľavej žrdi bránky hostí. V 89. min Ujlakyho strelu zo štandardnej situácie Buchta s prehľadom kryl. Na druhej strane kontroval Belejík, brankár Bolek však vybehol a loptu zachytil.

Denník Šport
Oba tímy vstúpili do zápasu opatrne, až príliš dlho trvalo úvodné obojstranné zoznamovanie sa. Bolo vidieť, že defenzívna bezpečnosť bude pre oboch v tomto zápase prvoradá. Nebezpečných akcií bolo minimum, platilo to prakticky počas celého zápasu, keď oba tímy márne hľadali spôsob, ako preľstiť obranu súpera. Zápas jednoznačne smeroval do bezgólového remízového prístavu, o tom, že nováčik získal cenný skalp majstra, rozhodla ukážková Prekopova strela. Aj napriek televíznemu prenosu prišla do Prešova solídna divácka návšteva. V druhej polovici zápasu sa na ihrisku pritvrdilo, podpísal sa pod to aj nepresný rozhodca Kráľovič. Jeden odkaz pre jeho budúcu kariéru - rovnaký nedovolený zákrok jedného mužstva by mal byť potrestaný aj v prípade, keď sa ho dopustí druhé mužstvo.

1.FC TATRAN: Buchta – Piter-Bučko, Farbák, Čep, Papaj - Prekop - Vršajevič, Katona (90+. M. Pekár), Kobylík (80. Pikl), Šafranko (61. Cleber Rodrigues) - Takáč

Artmedia: Kamenár – Velický (87. Cleber Nascimento), Saláta, Pav. Farkaš, Szabó – Guédé – Czinege, Kozák, Fodrek (77. Pedro) – Oravec, Piroska

POVEDALI PO ZÁPASE:

ROMAN PIVARNÍK (Prešov): „Vedeli sme, že nás čaká nesmierne ťažký súper. Oba tímy boli na seba veľmi dobre pripravené, a hoci chceli hrať futbal, defenzívy nepúšťali hráčov súpera do vyložených šancí, obrany uzatvárali voľné priestory a z postupného útoku bolo ťažké presadiť sa. Brejkov bolo tiež málo. Veril som, že aspoň jeden gól dokážeme streliť, nakoniec sa nám to podarilo po veľmi krásnej strele. Som spokojný s víťazstvom aj s hrou. “

MICHAL HIPP (Artmedia): „Prešov v prvej tretine Corgoň ligy ukázal, že je príjemným oživením súťaže, no my sme chceli na jeho pôde vyhrať. Do prvého polčasu sme vstúpili aktívne, domácich sme nepustili do vyloženej šance, paradoxne, najviac pohrozili po dvoch brejkoch po našich štandardkách. V ofenzíve nám chýbalo počas celého zápasu viac pokoja, rozvahy a presnosti.“