MFK Košice - 1.FC Tatran Prešov 5:5 (1:2)

Góly: 41. Milinkovič, 49. J. Novák, 64. Džogan, 70. Kaminský, 72. L. Janič - 16., 40. a 67. Katona, 47. Prekop, 90. E. Takáč
ŽK: 25. R. Cicman, 57. J. Novák, 87. Školník - 3. Josl, 49. Pikl, 90.+ Zahradník
ČK: 90.+ Školník po 2. ŽK
Rozhodovali: Trutz - Slyško, Bobko
Návšteva: 1 600 divákov

Neuveriteľný priebeh malo východoslovenské derby medzi Košicami a Prešovom. Za silného dažďa a vetra hrali obe mužstvá útočný futbal od prvej do poslednej minúty. V 11. min Novákov priamy kop Buchta vytlačil na brvno. O päť minút sa na opačnej strane presadil Katona, sám pred Putnockým nezaváhal - 0:1. Päť minút pred prestávkou išiel Vršajevič sám na domáceho gólmana, jeho strelu Putnocký vyrazil, ale dobiehajúci Katona dokopol loptu do bránky. Hneď o minútu vrátil domácich do hry Milinkovič, ktorý po Kolbasovej prihrávke znížil na 1:2.

Prešovčania si opäť vypracovali dvojgólový náskok, keď Prekopovu strelu zblokovala obrana hostí, na dorážku toho istého hráča však už obrana na čele s brankárom nestihla zareagovať. Už o dve minúty sa skóre opäť menilo. Prienik Milinkoviča brankár Buchta za pomoci obrancov ešte zmaril, odrazenú loptu však napálil J. Novák do odkrytej bránky. V 64. min na radosť domácich fanúšikov Džogan po priamom kope Milinkoviča strelil hlavou z takmer nulového uhla neuveriteľný tretí gól domácich. Ubehli len tri minúty a Prešovčania opäť viedli. Katona strelou od žrde zavŕšil svoj hetrik v tomto stretnutí. V 70. min však domáci znovu po štandardnej situácii vyrovnali. Milinkovičov roh hlavičkoval Kaminský medzi nohy brankára hostí. O chvíľu neskôr L. Janič, ktorý bol na ihrisku len minútu hneď prvý svoj dotyk s loptou premenil na gól. Na jeho strelu z dvadsiatich metrov v 72. min nemal gólman hostí šancu. Infarktový priebeh druhého polčasu vyvrcholil v úplnom závere. Keď sa už zdalo, že Košičania získajú tri body, v 90. min. Takáč vyrovnal na konečných 5:5.

Denník Šport
V zahraničí by takýto zápas ospevovali možno aj týždeň! Bláznivá, netradičná, divoká, uletená, kuriózna, krásna – taká bola desaťgólová východoslovenská „prestrelka“. Divák si mohol oči vyočiť z chvíľami až strhujúceho priebehu a pekných gólov. Isteže, tréneri si mohli občas aj vlasy vytrhať a odborníci mohli spolu s nimi poukázať, koľko gólov padlo po elementárnych chybách (spáchali ich Kaminský, Džogan – Ščasný, Buchta, Cleber Luis), ale hypnotická radosť z čarovného slovíčka „gól“ je z pohľadu fanúšika neporovnateľne krajšia, ako bezduchý betonársky priebeh s nezáživnou bezgólovou (ne)pointou. Z tohto pohľadu to bolo v podaní oboch tímov očarujúce futbalové popoludnie, za ktoré im patrí veľké ďakujeme! Oba tímy nechali na ihrisku dušu v snahe nakloniť víťazstvo na svoju stranu, „svietili“ skvelé individuálne výkony, predovšetkým Milinkoviča a Katonu, a hoci po skončení zápasu došlo k názorovej zhode v oboch táboroch o spravodlivosti remízy, zaujalo, že nikto s ňou nebol spokojný. Hororové počasie - silný vietor a vytrvalý prudký lejak - „zabilo“ divácku kulisu. Za normálnych okolností by prišlo do Čermeľa minimálne 5-tisíc divákov. A tí by tomuto zápasu skutočne dodali punc nezabudnuteľnosti. Ale nezabudnuteľný aj tak bol! Rozhodcovia neboli síce bezchybní, ale v takomto zápase sa stratili.

Košice: Putnocký - Školník, Kaminský, Džogan, Smrek (46. Škutka) - R. Cicman - Viazanko (71. L. Janič), Kolbas (46. K. Kuzma), N. Matič, Milinkovič - J. Novák

1.FC TATRAN: M. Buchta - Ščasný (74. Farbák), Piter-Bučko, Pikl, Josl - Vršajevič, Prekop, Katona (90.+ M. Pekár), Šafranko, Cleber Luis Rodrigues (77. Zahradník) - E. Takáč

POVEDALI PO ZÁPASE:

Ján Kozák (tréner Košíc): "V prvom polčase nám chýbala aktivita i dôraz v osobných súbojoch. Po prestávke futbal gradoval. Dostať doma päť gólov, je veľmi veľa. Z tohto pohľadu si Prešov zaslúžil remízu. Skúsenejší celok ako my, by však v závere vedenie udržal."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Pre trénerov to bol infarktový zápas. Televízni diváci si však lepší duel ani nemohli želať. Som sklamaný, že sme vonku strelili päť gólov a nezvíťazili sme. Chceli sme hrať aktívne, žiaľ nedokázali sme zvládnuť štandardné situácie domáceho mužstva. Zápas mal výbornú úroveň.