1.FC Tatran Prešov - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)

Gól: 43. Katona
ŽK: 26. Šafranko - 79. B. Bajza, 90. Salamon Wisdom
Rozhodovali: Matúš - T. Somoláni, Vindiš
Návšteva: 4 650 divákov

Po celkom svižnom úvode sa hra v ďalšom priebehu utápala zväčša v strede poľa. Výnimkou bol len moment z 8. min, keď po centri Poliačeka brankár Zlatých Moraviec vyboxoval loptu pred seba, no Katona a ani Cleber tento fakt nevyužili. V ďalších minútach sa už hralo zväčša medzi šestnástkami. Hráči ViOn-u rozhodne neprišli do Prešova iba brániť, podnikli viacero protiútokov. V 37. min po rohovom kope Buchtovi vypadla lopta, Bajzovu strelu však spred bránkovej čiary "upratal" do bezpečia Papaj. Dve minúty pred koncom prvého polčasu poslal Erik Takáč ideálne prihrávku do behu Katonovi, proti ktorému vyštartoval gólman hostí Bolek, no šikovný stredopoliar ho šikovne prehodil a loptu poslal do siete - 1:0.

Po vedúcom góle sa Prešovčania viac stiahli na svoju polovicu. Hostia mali územnú prevahu, no do šancí sa zo začiatku nedostávali, Prešovčanom hrozil najmä Kuračka. Pri troch jeho pokusoch to pred domácou bránkou horelo. Všetky situácie sa rodili najmä po štandardných situáciách, v ktorých lopty servíroval Ujlaky. "Zeleno-bieli" viac-menej vyčkávali na kontraúdery. Jeden z nich potiahol v 77. min Vršajevič, od bránkovej čiary odcentroval, no lopta z kopačky Prekopa skončila na ľavej žrdi bránky hostí. V 89. min Ujlakyho strelu zo štandardnej situácie Buchta s prehľadom kryl. Na druhej strane kontroval Belejík, brankár Bolek však vybehol a loptu zachytil.

Denník Šport
Najvyššia divácka návšteva v Prešove videla v piatom súboji tohto ročníka v domácom prostredí štvrté víťazstvo Tatrana. Pravda, po najhoršom domácom výkone sezóny to bolo víťazstvo ubolené. Každopádne, nováčik súťaže hrá veľmi efektívne a v priebežnej tabuľke „sedí“ na piatom mieste. Prešov sa nedostal v prvom polčase do úvodného tlaku, nevedel nájsť spôsob hry na defenzívne pavučinky Zlatých Moraviec. Naopak, hostia nabrali hernú istotu, v poli si začali viac dovoľovať, no znova vykapali na katastrofálnej koncovke. Moravčíkov tím si môže vyčítať, že nevyťažil gól z možností, aké mali z hry Bajza a Kuračka i Ujlaky po štandardkách. Zlaté Moravce nedali gól v štvrtom zápase po sebe... Mimochodom, o desať gólov Prešova v tejto sezóne sa postaralo desať strelcov. Domáci v druhom polčase pozorne strážili najtesnejší náskok a verili, že príde tutovka, po ktorej si poistia víťazstvo. Keď Prekop trafil do žrde, Tatran už mal na mysli jediné – neinkasovať. Nebol to zápas, ktorý by kvalitou potešil, práve naopak. Rozhodca Matúš znova ukázal, že prehnane úzkostlivý a necitlivý meter pri posudzovaní obyčajných chlapských férových súbojov môže futbalu veľmi uškodiť.

1.FC TATRAN: Buchta - Papaj, Piter-Bučko, Pikl, Josl - Šafranko - Vršajevič, Katona (84. Farbák), M. Poliaček (60. Prekop), Cleber Luis Rodrigues - E. Takáč (90.+ Belejík)

Dubnica: Bolek - Klabal, Peter Farkaš, B. Bajza, Minarčík (82. Chren) - Candrák (46. Hözl), Ujlaky, Kuračka, Náther, Liška (46. Ščepko)- Salomon Wisdom

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažký súper. Aj dnes hral poctivo, jeho hráči dostupovali do každého súboja. Pre nás to bol šesťbodový zápas, náročný najmä na psychiku. Vzadu sme si to nemohli dovoliť otvárať, nechceli sme dostať ako prví gól. Nakoniec sme išli do vedenia, no v druhom polčase sa nám druhý úspech nedarilo pridať. Naopak, hostia párkrát pohrozili. Záver stretnutia už bol nervóznejší, no zvládli sme ho."

Werner Lorant (tréner Dunajskej Stredy): "Našim chlapcom veľa vyčítať nemôžem. Bojovali, hrali celkom dobre, no akoby im chýbala väčšia odvaha dotiahnuť sľubné akcie až do koncovky. Škoda, že po jednom zo závarov sa nám nepodarilo skórovať. Prekazil nám to najmä Papaj stojaci pred bránkovou čiarou. V druhom polčase sme sa snažili, mali sme viac hry, no bez streleného gólu je ťažko pomýšľať na úspech."