1.FC Tatran Prešov - HFK Prievidza - 4:1 (1:1)

Góly: 36. Prekop, 69. Piter-Bučko, 78. a 84. Belejík – 10. Uškovič
ŽK: 58. Pavlovkin, 76. Viskup, 88. Pipiška
Rozhodovali: Kraľovič
Návšteva: 3200 divákov

SITA
Prešovčani pokračovali vo víťaznom ťažení: zaslúžene vyhrali, keď mali počas celého duelu značnú územnú prevahu. Hostia sa síce ujali vedenia Uškovičom, ale v ďalšom priebehu dominovali domáci. Vypracovali si veľa šancí, dokázali však premeniť iba štyri, z nich tri po zmene strán.

PIS.SK
Futbalisti Tatrana Prešov aj naďalej potvrdzujú svoju dominanciu v tohtoročnom priebehu 1. ligy. V zápase 9. kola zdolali nováčika z Prievidze vysoko 4:1 (1:1), keď otáčali nepriaznivý vývoj zápasu a v tabuľke im aj naďalej patrí vedúca priečka.

Nováčika súťaže pred duelom trápila maródka, a tak mal na lavičke iba štvoricu futbalistov. Napriek tomu sa už v 10. minúte ujal vedenia. Uškovič dostal presnú prihrávku do brejku, obišiel aj Buchtu a Tatran prehrával. Pritom minútu predtým mohli ísť do vedenia domáci, Čepova hlavička po Kobylíkovom rohu ale našla iba náruč brankára Furku. Domáci po góle dlho neúspešne dobíjali súperovu bránu, nakopávané lopty ale úspech neprinášali. Až prišla 36. minúta. Krohmer sa pri bránkovej čiare zbavil obrancu, poslal jemný center na opačnú žrď, odkiaľ nabiehajúci hlavou Prekop umiestnil loptu do siete – 1:1. Záver prvého polčasu priniesol vzruch na oboch stranách. Najprv v 39. minúte Buchta skvele zasiahol po dorážke Vurčíka v malom vápne, na druhej strane Kaplanova hlavička tesne minula ľavú žrď. V 41. minúte boli blízko ku gólu opäť hostia. Uškovič šikovne vysunul Oravca, ktorý sa rútil sám na Buchtu, no loptu poslal nielen povedľa prešovského gólmana, ale aj vedľa ľavej žrde jeho brány. Hostí mohol za nevyužitú šancu minútu pred prestávkou kruto potrestať Belejík, vo vyloženej pozícii ale prestrelil.

Prešov začal náporom aj druhý polčas, hostia ale aj naďalej predvádzali sympatický a bojovný výkon. Dôležitý moment prišiel v 69. minúte, na Joslov center si do malého vápna šikovne nabehol Piter-Bučko a z bezprostrednej blízkosti prekonal Furku – 2:1. Vedúci gól odbremenil domácich od nervozity a tí v ďalšom priebehu ešte dvakrát potešili svojich priaznivcov. V oboch prípadoch sa o to postaral Belejík, ktorý najprv šikovne z hranice šestnástky preloboval Furku a o šesť minút neskôr sám zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi úspešne zakončil rýchly brejk. Domácich futbalistov, ktorí neprehrali už 22. zápas v rade a upevnili si vedúcu priečku v tabuľke, tak v závere vyprevádzal skandovaný potlesk vyše troch tisícok prítomných divákov.

KORZÁR

1.FC TATRAN: Buchta – Houšť, Piter-Bučko, Čep, Josl – Krohmer (86. Katona), Prekop, Kobylík, Šafranko (56. Zahradník) – Belejík, Kaplan (82. Takáč)

Prievidza: Furka – Krško (78. Oršula), Pekár, Pavlovkin, Šnirc – Halaška, Viskup, Šlosár, Vurčík – Uškovič, Oravec (81. Pipiška)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Ján Mikloška (asistent trénera HFK Prievidza): „Prišli sme do Prešova dosť oslabení, bez šiestich hráčov, ale odohrali sme veľmi slušný zápas. Tie kľúčové situácie boli za stavu 1:1, keď sme nepremenili tri 100-percentné príležitosti, dve v prvom polčase a Viskupovu šancu po prestávke. Potom to už mal Prešov v rukách a zaslúžene vyhral. “

Roman Pivarník (tréner 1. FC Tatran Prešov): „My sme po 14-dňovej pauze, pred ktorou sme boli rozbehnutí, trošičku vypadli z rytmu, aj keď pauza mala aj svoje výhody, najmä z toho pohľadu, že sme sa venovali kondičnej stránke. Do zápasu sme vstúpili celkom dobre, bohužiaľ sme dostali gól a to nás trochu zbrzdilo. Vytvárali sme si ale šance, na základe toho sme aj vyrovnali. V kabíne som hráčom prízvukoval drobné chyby, ale aj to, že sme tento zápas schopní vyhrať. Pre morálku tímu pred ďalšími zápasmi je dôležité, že mužstvo, aj keď sa mu nedarilo a prehrávalo, dokázalo napokon tento zápas zvládnuť. “