Slovan Duslo Šaľa - 1.FC Tatran Prešov 1:2 (0:1)

Gól: 89. Matušica - 6. Belejík, 81. Kaplan
ŽK: Tyčiak, Mahút, M. Gašparík - Šafranko, Kobylík
Rozhodovali: Hriňák - D. Hrčka, Cuninka
Návšteva: 1180 divákov

Šláger kola sa skončil zaslúženou výhrou Tatrana. Sebavedomí hostia začali zostra a už v 4. min sa ujali vedenia, keď po centri Kobylíka z priameho kopu zblízka hlavičkoval do siete Belejík - 0:1. Po prestávke sa Duslo snažilo vyrovnať, ale po rýchlej kontre Kaplan zvýšil náskok hostí. Šaľania sa ani za nepriazivého stavu nevzdávali a ich snahu pretavil v gól striedajúci Matušica, ktorý hlavou poslal loptu za prešovského gólmana.

PIS.SK
V súboji 8. kola 1. futbalovej ligy medzi vedúcim celkom súťaže z Prešova a v tabuľke treťou Šale sa zrodilo víťazstvo zelenobielych. Tí potvrdili, že sú vo forme, keď neprehrali ani v 21. stretnutí v rade. Zelenobiely mali na ihrisku Šale výborný vstup do zápasu, keď sa už v 4. minúte ujali vedenia gólom Belejíka. Po nedorozumení hosťujúcej obrany využil prešovský útočník center Kobylíka a domácich gólovo vytrestal. V 25. minúte boli domáci blízko k vyrovnaniu, Lancz ale tesne minul brvno hosťujúcej svätyne. Tempo hry však aj naďalej diktovali hostia, Kobylíkova delovka ale našla domáceho gólmana pripraveného. Už po zmene strán mal tutovku na kopačke Takáč, minul ale opustenú domácu bránu, rovnako o niečo neskôr pochodil na druhej strane Simonides. Pri zväčšujúcej sa snahe domácich o vyrovanie prišiel deväť minút pred koncom rýchly protiútok Tatrana, na konci ktorého bolo gólové zakončenie Kaplana. Domácim sa síce ešte v predposlednej minúte podarilo zásluhou presnej hlavičky striedajúceho Matušicu znížiť, nič to ale nezmenilo na zaslúženom víťazstve Prešova, ktorý si tak poistil vedenie v tabuľke.

KORZAR
Prešovčania využili hneď prvú šancu v 6. min, keď vystrelený "šíp" Kobylíka z priameho kopu z miesta od striedačky Šale hlavičkoval Belejík z hranice päťky za chrbát Penksu - 0:1. Tatran presne kombinoval, či na malom priestore, alebo po dlhých prihrávkach do voľného priestoru na rýchlych a dôrazných útočníkov. Belejík prvé sólo na brankára v 13. min spomalil a obranca to využil, po druhom v závere polčasu prehodil brankára a lopta letela tesne vedľa. Domáci z troch sľubných protiútokov nenašli pred bránou správneho adresáta. Hneď po prestávke spálil gólovú šancu Prešova Takáč, ktorý sa v päťke priveľmi položil do lopty, ktorú mu zrazil Čep po priamom kope Kobylíka, a vystrelil vedľa. Po úniku Dékányho zahrmelo pred prešovskou bránou, ale Buchta napokon zobral loptu z nohy Mahúta. Po priamom kope Laláka zbrklo vystrelil v bránkovisku Simonides. Striedajúci Kaplan po rýchlom brejku premenil prvý dotyk s loptou na druhý gól hostí - 0:2. V závere zmiernil druhú prehru Dusla hlavičkujúci Matušica.

Šaľa: Penksa - Mahút, Gašparík, Klusa, Mikla - Tyčiak (75. Mezei), Vencel (87. Matušica), Lancz, Lalák, Čirik (68. Simonides) - Dékány

1.FC TATRAN: Buchta - Houšť, Piter-Bučko, Čep (85. Novák), Josl - Krohmer, Prekop, Kobylík, Šafranko - Belejík (63. Zahradník), Takáč (83. Kaplan)