Slavoj Trebišov - 1.FC Tatran Prešov 0:2 (0:1)

ŽK: 11. Jantek, 29. Cvjetinovič, 29. Paluba, 88. Toporčák - 28. Piter-Bučko, 44. Prekop, 76. Šafranko, 79. P. Záhradník
ČK: 54. Jantek po druhej ŽK Rozhodovali: Olšiak - Slebodník, Poláček
Návšteva: 900 divákov

PIS.SK
V zápase 6. kola sa predstavili futbalisti Tatrana Prešov v Trebišove, kde si vybojovali zaslúžené dvojgólové víťazstvo, ktoré ich prvýkrát v sezóne vynieslo na čelo prvoligovej tabuľky. Domáci v ostatnom domácom vystúpení zvíťazili nad favorizovanou Rimavskou Sobotou (3:2) a minulý týždeň obrali o vôbec prvé body lídra tabuľky zo Šale (1:1) dokonca na jej pôde, aj preto pred duelom s Tatranom pomýšľali na potrápenie ďalšieho favorita. To sa im po väčšinu prvého dejstva aj darilo, aj preto úvodná štyridsaťpäťminútovka ponúkla divákom skôr taktický boj ako futbalovú krásu. V nej mali viac z hry hostia, do priestoru brány ale z oboch strán mierila iba jedna-jediná strela. No tá sa skončila gólom, keď v 32. Krohmer z pravej strany odcentroval, v šestnástke si na loptu nabehol Belejík a nechytateľne poslal loptu k pravej žrdi Poľackého brány – 0:1. Domáci prvýkrát namierili medzi Buchtove žrde až v 52. minúte, priamy kop Toporčáka ale prešovského gólmana zaskočiť nemohol. Šance domácich na dobrý výsledok hneď vzápätí znížil na minimum Jantek, ktorý po faule na prenikajúceho Prekopa videl druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy. A to ešte mohli byť domáci radi, že rozhodca Olšiak neponechal v tejto situácii výhodu, Belejík sa už totiž rútil sám na Poľackého svätyňu, z následného priameho kopu ale hostia nevyťažili nič. Hra sa po Jantekovom vylúčení zdynamizovala, najmä hostia sa snažili početnú prevahu využiť na poisťovací gól. V 58. minúte sa po Šafrankovom vysunutí dostal do šance Belejík, jeho lob ponad brankára domácich ale tesne minul pravú žrď. Tá hneď vzápätí zvonila, keď sa do nej z 20-tich metrov tvrdou strelou trafil Prekop. Gól nepadol ani v 63. minúte, keďže Šafranko poslal loptu z hranice pokutového kopu do nebies. V 74. minúte ale mohlo zahrmieť na opačnej strane, keď sa domáci dostali do jedinej vyloženej šance v zápase. Rusnák našiel peknou prihrávkou vnútri šestnástky nabiehajúceho Cvjetinoviča, jeho volej ale presvišťal ponad Buchtove brvno. Známe nedáš-dostaneš platilo aj v tomto prípade, z protiútoku sa z 25-tich metrov oprel do lopty Kobylík a tá sa zastavila až v sieti Poľackého – 0:2. Hostia v ďalších minútach už zaslúžené víťazstvo s prehľadom kontrolovali a vďaka zaváhaniu Šale na pôde Rimavskej Soboty (0:2) sa vôbec prvýkrát v tejto sezóne dostali na čelo prvoligového pelotónu.

Trebišov: Poľacký – Paluba, Sciranka, Černej, Hoffman – Cvjetinovič (81. Lukáč), Petričko, Jantek, Ľ. Rusnák (90. J. Gašpar) – Toporčák – P. Tomko

1.FC TATRAN: Buchta – Houšť, Piter-Bučko, Čep, Josl – Krohmer (73. Zahradník), Prekop, Kobylík, Šafranko (90. Haničák) – Belejík, Kaplan (61. Takáč))

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner 1. FC Tatran): „Som spokojný s dnešným zápasom, pretože je to tretí duel na ihriskách súperov, ktorý sme vyhrali a celkovo zatiaľ máme skóre 7:0. Zápas sme kontrolovali, boli sme aktívnejší. Súper mal niekoľko priamych kopov, ale ani raz z nich neohrozil našu bránu a dokopy mal jedinú príležitosť. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené a ideme ďalej. “

Štefan Voroňák (tréner Slavoja Trebišov): „Musím dať trénerovi Pivarníkovi za pravdu, lebo Prešov dnes bol lepším mužstvom. Nakoniec sme vedeli, že Tatran má kvalitné mužstvo a v Prešove sú iné podmienky na futbal ako u nás, ktorý sme sa do 1. ligy dostali na poslednú chvíľu a snažíme sa robiť všetko preto, aby sme skvalitnili našu hru. Pokiaľ máte 11 hráčov, ktorí sú pomalší ako súperoví, tak len ťažko sa mu vyrovnáte. Veď ktorýkoľvek z prešovských náhradníkov by bol v našom tíme jedným z najlepších hráčov. My sme navyše nemali trojicu dištancovaných hráčov, ktorých som nemal kým nahradiť, takže sme nemali šancu a hostia zaslúžene vyhrali. Dominovali v strede poľa a po vylúčení sme boli už značne oslabení, napriek tomu chlapci zabojovali v rámci svojich možností. My hráme tak, aké sú naše možnosti a na základe toho sa treba pozerať aj na naše výsledky, aj keď v Šali sme uhrali dobrý výsledok. Ale už tam som povedal, že Prešov je najlepšie mužstvo v súťaži a keď bude hrať tak ako dnes, myslím si, že postúpi. “